11222017Τετ

Τι έγινε στα Κυριακάτικα ματς της ΕΠΣ Αρκαδίας (12/11/17)

PODOSFAIRO 02Συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αρκαδίας με τις Κυριακάτικες αναμετρήσεις στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας. Αναλυτικά στο Α’ τοπικό, η ομάδα του Πανθυρεατικού συνέχισε το αήττητο ξεκίνημα με μια ακόμη εύκολη επικράτηση απέναντι στην ομάδα του Πανιωνίου Μεγαλόπολης με σκορ 3-0. Στο 8’ ο Μπάρλας Κ., άνοιξε το σκορ, για να έρθει και το 2-0 στο 30’ από τον Τακλή. Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 45λεπτο στο 40’ ο Αγγελόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Την ίδια ώρα σ’ ένα αρκετά ενδιαφέρον ματς στο γήπεδο Φιλικών ο Μαντινειακός έμεινε στο 2-2 με τον «μαχητικό» Απόλλων Τυρού. Στο 15’ ο Τσάκος άνοιξε το σκορ σε 1-0 για την ομάδα της Μαντινείας, αλλά στο 41’ ο Κολενδριανός ισοφάρισε για τους «φιλοξενούμενους» σε 1-1. Στην επανάληψη ο Απόλλωνας πήρε το προβάδισμα μετά από τέρμα του Χρόνη στο 51’, αλλά τελικά στο 85’ ο Μαντινειακός κατάφερε να κατακτήσει το βαθμό με το γκολ του Μπουσγά και την ισοφάριση σε 2-2.

Στην Β’ κατηγορία για τον 1ο όμιλο την Κυριακή ο Παγγορτυνιακός επιβλήθηκε με σκορ 2-1 της Νεστάνης. Στο 43’ οι «φιλοξενούμενοι» κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, αλλά στην επανάληψη η ομάδα της Γορτυνίας με γκολ των Βλάση στο 51’ και Μουστόγιαννη στις καθυστερήσεις του ματς (90’+2’), πήραν τη σημαντική νίκη. Στο άλλο ματς το Κορύθιο απέναντι στη Δημητσάνα έμειναν στη «λευκή» ισοπαλία. Τέλος ο ΠΑΟΚ Κανδήλας επιβλήθηκε της Ελπίδας Τρίπολης με σκορ 3-1.

Στο 2ο όμιλο την Κυριακή στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Ολυμπιακός Λεωνιδίου πέρασε από την έδρα του Νικηταρά με σκορ 0-1 και πήρε σπουδαία νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.