Άφησε βαθμούς στο Μεσολόγγι η γυναικεία ομάδα του Αστέρα Τρίπολης

0
199
ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR.

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Αστέρα Τρίπολης αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με αντίπαλο την ΑΕΚ Μεσολογγίου, σε εκτός έδρας αγώνα για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών. Ένα ματς στο οποίο φάνηκε ότι η Αρκαδική ομάδα δεν είχε αποτελεσματικότητα στο τελείωμα των φάσεων που δημιούργησε.

Οι παίκτριες του κ. Γρηγόρη Παναγιώταρου είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, τόσο στο α’ όσο και στο β’ ημίχρονο, χωρίς τελικά να καταφέρουν να σκοράρουν παρά την πίεση που άσκησαν μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Ο Αστέρας Τρίπολης μετά από δύο αγωνιστικές έχει μία νίκη και μία ισοπαλία σε εκτός έδρας αναμετρήσεις και την ερχόμενη Κυριακή (11/12, 15:00) θα παίξει τον πρώτο αγώνα στην έδρα του από τη στιγμή που ιδρύθηκε, με αντίπαλο τις Αμαζόνες Κορινθίας.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Αγρινίου «Μ. Κούσης».
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γεώργιος Μπακόπουλος (Αχαΐας).
ΒΟΗΘΟΙ: Παύλος Μπαλαρούτσος (Αχαΐας), Κωνσταντίνος Σπυρόπουλος (Αχαΐας).
ΤΕΡΜΑΤΑ:
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Θεοδωρακοπούλου, Παπαγεωργίου (80′ Μητροπούλου), Λαμπράκη (55′ Μαϊδιώτη), Καντζιώρα, Καββαθά, Ντούρκοβιτς, Μάλλιαρη (46′ Κάστορα), Παπαμήτρου, Φιλανδριάνου, Καραγιάννη (85′ Γομάτου), Μαρίνη.