Ήττα εκτός προγράμματος για την Κ19 του Αστέρα, 1-3 από τον ΟΦΗ

0
217
ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Η ομάδα Κ19 του Αστέρα γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-3 από την αντίστοιχη του ΟΦΗ για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League και έχασε πολύ κρίσιμους βαθμούς με τους οποίους οι «Αρκάδες» θα διατηρούσαν πλεονέκτημα στη «μάχη» της πρωτιάς.

Στο α’ ημίχρονο οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο 13ο λεπτό με τον Μπάτσι και είχαν δοκάρι στο 23ο λεπτό με τον Κωστέα. Στο 40′ ο Αντεσίνα δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα από κοντά και δυο λεπτά αργότερα στο 42′ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-1.

Στην επανάληψη η ομάδα της Τρίπολης έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί και πάλι με τον Αντεσίνα στο 70ο λεπτό. Οι παίκτες του ΟΦΗ κατάφεραν να σκοράρουν 74ο και στο 85ο λεπτό και να πάρουν την νίκη με 1-3. Οι Αρκάδες είχαν ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 80ο λεπτό όμως ο Κωστέας αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γραμματικάκης, Γουσέτης (82′ Ντάικο), Χριστόπουλος, Θεοδωρίδης (75′ Τσιράκης), Γκρόζντανίτς (57′ Λάσκαρης), Προύντζος, Παπαδημητρίου, Ανανιάδης, Κωστέας, Μπάτσι (57′ Παπαδόπουλος), Αντεσίνα.