Ήττα στην Καλαμάτα από ΑΠΣ Αρίς 84-34 οι νεάνιδες του Αρκαδικού

0
764

Συνέχεια στο πρωτάθλημα νεανίδων είχαμε το απόγευμα του Σαββάτου 26/10 με την αναμέτρηση του ΑΠΣ Αρίς με τον Αρκαδικό. Μία αναμέτρηση στην οποία η αρκετά δυνατή φέτος ομάδα της Μεσσήνης ήθελε να συνεχίσει με νίκες στο πρωτάθλημα στο δρόμο για κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος αρχικά με την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η ομάδα του ΣΕΦΑ αν και προσπάθησε τελικά δεν κατάφερε να μείνει μέσα στο παιχνίδι και ηττήθηκε με 84-34.

Αγωνιστικά οι «γηπεδούχες» ξεκίνησαν πολύ δυνατά μην αφήνοντας πολλά περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα της Τρίπολης. Από νωρίς το προβάδισμα έφτασε σε διψήφιο νούμερο με το 26-5 του α’ δεκαλέπτου. Στη συνέχεια το προβάδισμα αυξήθηκε περισσότερο για το 49-12 του ημιχρόνου. Στους ίδιους ρυθμούς στην επανάληψη οι αθλήτριες του κ. Μπακογιάννη κατάφεραν τελικά να φτάσουν χωρίς κανένα θέμα στη νίκη με σκορ 84-34.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Τέντας | 26/10/2019 (15:00).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μητσέας, Παναγιωτακόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-5 (Α’), 49-12 (Β’), 70-18 (Γ’), 84-34 (Δ’).
Α.Π.Σ. ΑΡΙΣ (Μπακογιάννης, Αρβανίτη): Καραμάνου 14(3), Κορδονούρη 12, Παρθένη 26, Γιαννόπουλος 8, Μακρή 6, Κουκούτση 12, Ποντίκη 4, Καπότη 2.
Σ.Ε.Φ.Α. ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Πολυζωγόπουλος): Βυτόγιαννη 8(2), Λιγγίτσου 2, Τζήλου 6, Νικήτα 2, Αντωνόπουλου 4(1), Θανούκου 4, Παπαζαφειροπούλου 4(1), Τζήλου 4.