Ήττα στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής στο Ρουφ ο Παναρκαδικός

0
516

Το απόγευμα της Κυριακής 11/10 στο γήπεδο του Ρουφ ξεκίνησε η προσπάθεια του Παναρκαδικού στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, απέναντι στην «γηπεδούχο» ομάδα του ΠΑΟ Ρουφ. Μια πρεμιέρα η οποία βάσει τελικού σκορ δεν ήταν αυτή που θα ήθελαν οι άνθρωποι του συλλόγου, καθώς δεν αποφεύχθηκε η ήττα με σκορ 2-0.

Αγωνιστικά ο Παναρκαδικός ξεκίνησε καλά και στη διάρκεια του α’ ημιχρόνου όσο το σκορ ήταν στο 0-0, οι «Αρκάδες» είχαν δύο αρκετά καλές στιγμές για να προηγηθούν στο σκορ. Αντ’ αυτού οι «γηπεδούχοι» λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 39’ κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ντάουτάι με αποτέλεσμα οι «πράσινοι» να πάνε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 1-0.

Στην επανάληψη ο Παναρκαδικός «σπατάλησε» την ευκαιρία να μπει πιο δυνατά στην επανάληψη προκειμένου να ψάξει το γκολ της ισοφάρισης με αποτέλεσμα στη συνέχεια οι «γηπεδούχοι» περισσότερο οργανωμένοι να προστατεύσουν το προβάδισμα και μάλιστα στο 88’ να χτυπήσουν στην επίθεση καταφέρνοντας να σκοράρουν με τον Μπέρτζο για το τελικό 2-0 της αναμέτρησης.

Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι λεπτά συμμετοχής πήρε και ο Βαγγέλης Μάντζιος ο οποίος τις προηγούμενες ημέρες ανακοινώθηκε από τον ΠΑΟ Ρουφ και αποτελεί μία από τις μεταγραφικές «βόμβες» της Γ’ Εθνική μ’ αυτή του Ισμαέλ Μπλάνκο στον Παναρκαδικό.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Ρουφ | 11/10/2020 (16:00).
ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Φώτιος Ντάουτας (Δυτικής Αττικής).
ΒΟΗΘΟΙ: Κωνσταντίνος Οικονόμου (Δυτικής Αττικής), Χρήστος Πλάκας (Δυτικής Αττικής).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Ανδρέας Ντούλης (Κορινθίας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 39’ Νταουτάι, 88’ Μπέρτζος.
Π.Α.Ο. ΡΟΥΦ (Γιάννης Σιλεβίστας): Κουνάδης, Βενάρδος, Καρέλης, Ανδρίκος, Μπέρτζος, Μπένα, Σαχσανίδης (65’ Μάντζιος), Παληγεώργος (8’ λ.τρ. Τύρπος), Τσιάβος (83’ Γεωργουδάκης), Τσαφταρίδης (65’ Πιέτρι) Νταουτάι (83’ Νιτσάκης).
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο. (Βαγγέλης Ντίσιος): Λαμπρόπουλος, Δαύρος, Σωτηρόπουλος, Τσέκος, Νάνος, Κοντογιαννόπουλος (60’ Λυμπερόπουλος Δ.), Τσιώλης, Στρέμπας, Γεωργόπουλος (86’ Νικόλαρος), Λυμπερόπουλος Ν. (86’ Ντίνε), Τόλιος (81’ Παπαλάμπρος).