Ήττα στις λεπτομέρειες και από Καλαμάτα ’80 για Πολύβιο

0
142

Στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α1 τοπικής κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ο Πολύβιος υποδέχθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Μεγαλόπολης την αντίστοιχη ομάδα της Καλαμάτα ’80, σ’ ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι. Μια αναμέτρηση στην οποία οι «γηπεδούχοι» ήθελαν ιδιαίτερα το θετικό αποτέλεσμα προκειμένου να διατηρηθούν κοντά στην πρώτη τετράδα.

Αγωνιστικά το απόγευμα του Σαββάτου ο Πολύβιος ηττήθηκε για ακόμη μία φορά στις λεπτομέρειες με σκορ 52-54 και έμεινε στην 8η θέση της βαθμολογίας. Από το ξεκίνημα η αναμέτρηση ήταν ισορροπημένη, παρ’ ότι κάποια στιγμή στη β’ περίοδο η ομάδα της Μεγαλόπολης δημιούργησε ένα μικρό προβάδισμα. Στη συνέχεια της αναμέτρησης η Καλαμάτα ’80 ισορρόπησε και πάλι πλήρως το ματς, μέχρι το φινάλε όταν και στη λεπτομέρεια η ομάδα της Μεσσηνίας κατάφερε να φτάσει στην πολύ σημαντική επικράτηση που την διατηρεί στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης | 30/11/2019 (16:00).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κυριακόπουλος, Παναγιωτακόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-14 (Α’), 34-27 (Β’), 43-45 (Γ’), 52-54 (Δ’).
ΠΟΛΥΒΙΟΣ Α.Ε.Μ. (-): Γιαννακόπουλος, Ανδριόπουλος, Σιαμπάνης 6(1), Σπύρου 11(3), Θεοδωρόπουλος 7(1), Βούλγαρης 10, Αναστασόπουλος 11(1), Σίδερης, Ραυτόγιαννης 5(1), Βούλγαρης.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Αλ. Κορογώνας): Πέτρου 6, Μουργής, Γεωργουλάκος 2, Αλεξανδρόπουλος 16(2), Μουντζουρούλιας 14(1), Κομπότης 6, Κοντόπουλος 7(1), Καραμπάτσος, Πανταζής 3(1), Σαρρής, Νικολόπουλος.