Ήττα στο Ηράκλειο από τον Εργοτέλη 64-42 για το Σύλλογο Δρομέων

0
273

Η πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας για τη σεζόν 2021-22 βρήκε την ανδρική ομάδα του Συλλόγου Δρομέων να φιλοξενείται από την ομάδα του Εργοτέλη στο κλειστό γυμναστήριο του Λίντο. Η ομάδα της Τρίπολης αν και προσπάθησε για ένα περίπου ημίχρονο τελικά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με σκορ 64-42.

Από το ξεκίνημα η Κρητική ομάδα είχε το μικρό αλλά σταθερό προβάδισμα στο σκορ. Περισσότερες λύσεις στην επίθεση με «μπροστάριδες» τους Καραλή και Μπουμπαρη επέτρεψαν συνολικά στο ματς στον Εργοτέλη να ελέγχει το ματς.

Στην επανάληψη η εικόνα της αναμέτρησης δεν διαφοροποιήθηκε με τους «κιτρινόμαυρους» να διατηρούν πλέον το προβάδισμα σε διψήφια διαφορά μεγαλώνοντας σταδιακά την «ψαλίδα» στο σκορ. Αν και αρκετοί παίκτες βοήθησαν στο σκοράρισμα για λογαριασμό της Αρκαδικής ομάδας, κανείς δεν σημείωσε διψήφιο αριθμό πόντων.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Λίντο | 24/10/2021 (16:00).
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13 (Α’), 33-24 (Β’), 50-32 (Γ’), 62-43 (Δ’).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοτσίρης, Αναστασόπουλος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης): Αναστασάκης 2, Αθανασιάδης 2, Μαϊστρέλης 8(2), Γουμενάκης 3(1), Μπούμπαρης 14, Μανιαδής, Χριστοδούλου 3, Κουμάκης 5(1), Γιαννακόπουλος 4, Χαμηλάκης, Καραλής 16(2).
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Βασίλης Αλικάκος): Παναγιωτόπουλος, Κόκορης 4(1), Μπάχα 5(1), Μαντίκος 9(1), Πασολάρι 2, Μπαλής 8(1), Σινανάι 3(1), Αγγουράς 3, Σακελλαράκος 2, Καρλής 6.