Ήττα της Κ15 του Αστέρα στην Τρίπολη 0-3 από τον Ολυμπιακό

0
207
ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Η ομάδα Κ15 του Αστέρα γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 0-3 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Ο Ολυμπιακός, χωρίς να έχει δημιουργήσει φάσεις, προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο στο 18′, με τον Αστέρα να προσπαθεί να πιέσει και να φέρνει σε κάποιες περιπτώσεις την μπάλα με αξιώσεις μέσα στην αντίπαλη περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός έκανε νωρίς το 0-2. Ο Αστέρας προσπάθησε για τη μείωση του σκορ, αλλά τελικά οι φιλοξενούμενοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 60′ διαμόρφωσαν το τελικό 0-3.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Βαλληνδράς, Ι. Παπαδόπουλος, Καλόγηρος (52′ Ρουμελιώτης), Καραγλάνης, Τσαούσης (52′ Λάσκαρης), Παπαδημητρίου, Κλέπωας, Α. Παπαδόπουλος (52′ Σκιαδάς), Καλλαντζή, Τσιώλης (62′ Ελέζι), Γκούρας (41′ Μωραΐτης).