Ήττα της Κ19 του Αστέρα με 3-2 από τον Παναθηναϊκό

0
318
ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Σε ένα παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις και εναλλαγές στο σκορ η ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης ηττήθηκε τελικά με 3-2 από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Το 1-0 έγινε στο 29ο λεπτό, ωστόσο η Αρκαδική ομάδα με δυο γκολ του Αλί Μπαμπά στο 30′ και στο 34′, με πλασέ και κεφαλιά αντίστοιχα, προηγήθηκε. Στο 36′ όμως έγινε το 2-2 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στο γκολ της νίκης στο 90′ μετά από εκτέλεση φάουλ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Χριστοδουλής, Κάρδαρης, Γουσέτης (81′ Σωτηράκης), Ζορμπάς, Χριστόπουλος, Τανουσάι (81′ Μιχόπουλος),  Θεοδωρίδης (75′ Ματθαίου), Γλυνός (45′ Μούγιος), Ali Baba, Κανελλόπουλος, Τζίμας