Αποτελέσματα Α2 γυναικών, Γ’ Εθνική, Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, Α1-Α2 ΕΣΚΑΚ, Έφηβοι, Παίδες, Κορασίδες (30-31/10/2021)

0
227

Η μπασκετική αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα με Αρκαδικό ενδιαφέρον συνεχίστηκαν τις προηγούμενες ημέρες. Στην Α2 Εθνική γυναικών η ΓΕΑ Άμιλλα 2000 ηττήθηκε από τον ισχυρό ΓΑΣ Εύνικο με σκορ 77-28. Στη Γ’ Εθνική πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Σύλλογος Δρομέων με σκορ 48-45.

Στην Α1 τοπική κατηγορία ο Πελασγός ηττήθηκε από τον ΓΣ Μεσσήνης με 38-53. Ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός επικράτησε εκτός έδρας του ΣΠΟΚ Ευκλή με 42-63. Ο Πολύβιος ΑΕΜ δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στον Πάμισο Μεσσήνης νικώντας με 75-43. Τέλος ο Πάνας Κανδήλας ηττήθηκε στην Καλαμάτα από τον Πρωτέα με 72-47. Στην Α1 ΕΣΚΑΚ το 3/3 έκανε ο Πήγασος Άστρους εκτός έδρας επί του Ατρέα Άργους με 67-82. Τέλος για την Α2 ΕΣΚΑΚ ο ΑΣ Λεωνιδίου επικράτησε του Ολυμπιακού Άργους με σκορ 46-37.

Αναλυτικά όλη η μπασκετική αγωνιστική δράση είχε ως εξής:

 

Α2 Εθνική κατηγορία | 1ος όμιλος (2η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
31/10/21 13:00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 64-49
31/10/21 13:00 3ο Α.ΛΙΟΣΙΩΝ ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ – ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 77-28
31/10/21 17:00 ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 64-43
31/10/21 12:00 ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 54-61
31/10/21 13:00 Α’ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙ 70-59

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες):

Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 4 2 2 0 0 160 57
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 4 2 2 0 0 144 97
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 4 2 2 0 0 127 97
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 4 2 2 0 0 125 100
ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ 3 2 1 1 0 141 106
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 3 2 1 1 0 115 117
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 2 2 0 2 0 87 138
ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 2 2 0 2 0 90 143
ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 2 2 0 2 0 79 138
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 2 2 0 2 0 72 147

Βαθ1 & Βαθ2 = Επίλυση ισοβαθμίας με βαθμολογία στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ4 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 1ος όμιλος (2η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
31/10/21 17:00 ΑΙΓΙΟΥ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ -ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 69-64
31/10/21 13:00 ΠΑΝ. ΑΛΕΞΙΩΤΤΙΣ ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ Π-ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 59-55
31/10/21 17:00 ΔΑΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ 48-45
31/10/21 13:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 30-45
31/10/21 17:00 ΤΕΝΤΑ ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 83-76

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 4 2 2 0 0 107 72
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 4 2 2 0 0 157 133
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 4 2 2 0 0 134 112
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 3 2 1 1 0 126 103
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦΑ 3 2 1 1 0 113 135
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 3 2 1 1 0 106 116
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3 2 1 1 0 90 107
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 2 2 0 2 0 147 159
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 2 2 0 2 0 102 123
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 2 2 0 2 0 121 143

Βαθ1 & Βαθ2 = Επίλυση ισοβαθμίας με βαθμολογία στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ4 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Α1 τοπική κατηγορία (1η αγωνιστική)

           
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 30-10-2021 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 38-53
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. 30-10-2021 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 75-43
ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 30-10-2021 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 83-38
ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 31-10-2021 ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 70-47
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. 30-10-2021 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 72-47
ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 31-10-2021 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 42-63

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 1 1 83 38 2
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 1 1 75 43 2
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 1 1 72 47 2
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 1 1 70 47 2
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1 1 63 42 2
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 1 1 53 38 2
7. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 1 1 38 53 1
ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ 1 1 42 63 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 1 1 47 70 1
ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. 1 1 43 75 1
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 1 1 38 83 1
12. ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. (*) 1 1 47 72 -1

(*) Από το σωματείο ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ αφαιρούνται 2 βαθμοί σύμφωνα με το αρθρ. 11 παρ. Β της ειδικής προκήρυξης Πρωτ/τος Α1΄ Κατηγορίας Ανδρών, αγων. περ. 2021-2022.

 

Πρωτάθλημα Εφήβων | 2ος όμιλος Αρκαδίας – Μεσσηνίας (9η Αγωνιστική)

           
ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 30-10-2021 ΚΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. 30-10-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 64-48
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 13-11-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 7 7 457 300 14
2. ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠ. 8 5 3 512 424 13
3. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 6 4 2 369 230 10
4. ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 6 1 5 242 341 7
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 7 7 241 526 7
6. ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

 

Πρωτάθλημα Παίδων | 2ος όμιλος Αρκαδίας – Μεσσηνίας (9η Αγωνιστική)

           
ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 30-10-2021 ΚΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 27-10-2021 ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 38-66
ΡΕΠΟ: ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 6 5 1 422 214 11
2. ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠ. 5 4 1 366 206 9
3. ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 5 1 4 166 302 6
4. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 4 3 1 43 275 3
5. ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

 

Πρωτάθλημα Παίδων | 3ος όμιλος Αρκαδίας – Λακωνίας (9η Αγωνιστική)

           
ΑΣ ΛΑΚΩΝ. ΚΡΟΝΟΣ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 30-10-2021 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 30-10-2021 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 32-53
ΡΕΠΟ: ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 6 5 1 319 250 11
2. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 5 4 1 363 214 9
3. ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 6 2 4 239 343 8
4. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 5 5 145 259 5

 

Πρωτάθλημα κορασίδων (1η αγωνιστική)

           
ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ 30-10-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 59-44
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 31-10-2021 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 58-23
ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

Βαθμολογία (σε 1 αγώνα):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 1 1 58 23 2
ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 1 1 59 44 2
3. ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ 1 1 44 59 1
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 1 1 23 58 1
5. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

 

Α1 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (3η αγωνιστική)

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
30/10/21 19:00 ΆΡΓΟΥΣ ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ Α.Ο. 67-82
30/10/21 19:00 ΒΕΛΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ – ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ Α.Ο. 45-47
30/10/21 18:00 ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ – ΛΕΟΝΤΑΣ 2014 57-59
30/10/21 19:00 ΚΙΑΤΟΥ ΑΡΑΤΟΣ 1893 Α.Ο ΚΙΑΤΟΥ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Α.Ο. 68-89
30/10/21 17:00 ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧ. – ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ 36-53
ΡΕΠΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ Α.Ο.

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες):

  1. Πήγασος Α.Ο. Θυρέας    6 β.    220-178
  2. Λέοντας Λεχαίου          5 β.    212-183
  3. Αργοναύτης Ν.Κίου     5 β.    194-174
  4. Ξυλόκαστρο                5 β.    178-171
  5. Αρχιμήδης Ασίνης       4 β.    107-80 *
  6. Διαγόρας Βέλου          4 β.    139-154
  7. Βραχάτι                       4 β.    151-171
  8. Άρατος Κιάτου            4 β.    197-250
  9. Ατρέας Άργους           3 β.    129-137 *
  10. Κορωνίς Λυγουριού  3 β.    187-195
  11. Κρανίδι                      2 β.    101-115 *

* Οι ομάδες με τον αστερίσκο έχουν κάνει ρεπό

 

Α2 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (4η αγωνιστική)

ΑΣ Λεωνιδίου – Ολυμπιακός Άργους 46-37.

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here