Αποτελέσματα Α2 Εθνική γυναικών, Γ’ Εθνική, A1 τοπικό, Παίδες, Α1 ΕΣΚΑΚ (12-13/03/2022)

0
173

Σε ότι αφορά την μπασκετική αγωνιστική δράση με Αρκαδικό ενδιαφέρον στην Α2 Εθνική γυναικών η Άμιλλα ηττήθηκε στον Πειραιά από τον Φοίνικα με σκορ 64-32. Την ίδια ώρα στην Γ’ Εθνική κατηγορία υπήρξε αναβολή του αγώνα του Συλλόγου Δρομέων με τον Ήφαιστο/Αχιλλέα, λόγω θετικών κρουσμάτων covid-19.

Στην Α1 τοπική κατηγορία ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός ηττήθηκε από τον ΓΣ Γαργαλιάνων με 67-68, ο Πάνας Κανδήλας ηττήθηκε από την Καλαμάτα ’80 με 56-69, ο Πολύβιος πέρασε νικηφόρα του Σπαρτιατικού με 61-69, ενώ ο Πελασγός ηττήθηκε από τον ΣΚ Σπάρτη εκτός έδρας με 62-52. Τέλος για το παιδικό πρωτάθλημα ο Πελασγός ΚΟΜ, επικράτησε του ΣΕΦΑ Αρκαδικού με 50-40 και κατέκτησε το πρωτάθλημα Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση στον ποδοσφαιρικό χώρο με Αρκαδικό ενδιαφέρον:

 

Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών | 1ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
13/03/22 12:00 ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 43-58
13/03/22 12:30 ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙ – ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 64-32
13/03/22 16:00 ΧΙΟΥ ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 42-36
13/03/22 13:00 3ο Α.ΛΙΟΣΙΩΝ ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 72-46
13/03/22 17:00 ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 75-60

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 28 14 14 0 0 1085 563
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 26 14 12 2 0 1002 629
ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ 25 14 11 3 0 904 664
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 25 14 11 3 0 839 671
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 20 14 6 8 0 742 877
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 18 14 4 10 0 658 800
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 18 14 4 10 0 696 928
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 18 14 4 10 0 604 838
ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 16 14 2 12 0 593 864
ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 16 14 2 12 0 614 903

Βαθ2 = Βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ2 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 1ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
13/03/22 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ ΑΝΑΒ
05/04/22 15:30 ΓΛΑΥΚΟΥ ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ-ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 04/04
30/03/22 15:30 ΛΙΝΤΟ ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ ΑΝΑΒ
13/03/22 17:00 ΠΑΝ. ΑΛΕΞΙΩΤΤΙΣ ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ Π-ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 74-42
23/03/22 18:00 ΔΑΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΝΑΒ

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 26 14 12 2 0 996 839
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 24 13 11 2 0 910 783
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 22 13 9 4 0 795 777
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 22 14 8 6 0 943 918
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 19 13 6 7 0 735 789
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 18 13 5 8 0 835 826
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 16 13 3 10 0 714 829
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 16 12 4 8 0 835 871
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦΑ 16 13 3 10 0 806 906
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 16 12 4 8 0 764 795

Βαθ2 = Βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ2 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Α1 τοπική κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (14η αγωνιστική)

           
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 12-03-2022 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 62-52
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 13-03-2022 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 61-69
ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 12-03-2022 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 56-69
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 12-03-2022 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 67-68
ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 13-03-2022 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 71-87
ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 14-03-2022 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 13 13 946 656 26
2. ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 14 11 3 958 832 25
3. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 14 10 4 921 721 24
4. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 12 10 2 828 644 22
5. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 13 8 5 764 732 21
6. ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 13 7 6 895 818 20
7. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 13 6 7 776 772 19
8. ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ (*) 14 6 8 769 907 18
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 14 4 10 761 827 18
10. ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 14 2 12 653 962 16
11. ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. 13 2 11 720 914 15
12. ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ 13 1 12 627 833 14

(*) Από το σωματείο ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ αφαιρούνται 2 βαθμοί σύμφωνα με το αρθρ. 11 παρ. Β της ειδικής προκήρυξης Πρωτ/τος Α1΄ Κατηγορίας Ανδρών, αγων. περ. 2021-2022.

 

Πρωτάθλημα Παίδων (μεγάλος τελικός)

Πελασγός ΚΟΜ – ΣΕΦΑ Αρκαδικός 50-40

 

Α1 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (19η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
12/03/22 19:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΤΡΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡ. 77-68
12/03/22 19:30 ΒΕΛΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ – ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 49-48
12/03/22 18:00 ΕΡΜΙΟΝΗΣ Α.Ο. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ ΑΝΑΒ
12/03/22 19:00 ΑΣΤΡΟΥΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΣΤΡΟΥΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 71-60
12/03/22 17:00 ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΛΕΟΝΤΑΣ 2014 72-54
ΡΕΠΟ ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ (12η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
13/03/22 20:00 Ξυλοκάστρου Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 57-47

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ 18 15-3 1198-993 33
2. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΣΤΡΟΥΣ 17 14-3 1183-949 31
3. Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 16 13-3 1059-932 29
4. ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ 16 13-3 985-862 29
5. ΛΕΟΝΤΑΣ ΛΕΧΑΙΟΥ 18 9-9 1081-1141 27
6. ΑΤΡΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ 15 9-7 1032-1039 25
7. ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 17 7-10 999-1106 24
8. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ 18 6-12 944-1062 24
9. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΑΤ. 17 6-11 898-982 23
10. Α.Ο. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 16 3-13 826-983 19
11 ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ 17 1-16 966-1124 18

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here