Αποτελέσματα Α2 Εθνική γυναικών, Γ’ Εθνική, Α1 τοπικό, Έφηβοι, Α1 ΕΣΚΑΚ (26-29/03/2022)

0
161

Στην αγωνιστική δράση των μπασκετικών πρωταθλημάτων με Αρκαδικό ενδιαφέρον για την Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών η ΓΕΑ Άμιλλα σημείωσε σημαντική νίκη στην Καλαμάτα επί της ΑΕΠΣ Αρίς με σκορ 48-51. Στην Γ’ Εθνική κατηγορία ο Σύλλογος Δρομέων επικράτησε με σκορ 71-59. Στην Α1 τοπική κατηγορία της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός ηττήθηκε από τον Πολύβιο ΑΕΜ με σκορ 33-56, ενώ ο Πάνας Κανδήλας ηττήθηκε από τον Πελασγό ΚΟΜ με σκορ 52-57. Για το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ στην ημιτελική φάση ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός ηττήθηκε από την Καλαμάτα ’80 στην Τέντα με σκορ 83-42. Τέλος για την Α1 τοπική κατηγορία της ΕΣΚΑΚ, ο Πήγασος Θυρέας επικράτησε με σκορ 68-31.

Αναλυτικά όλη η μπασκετική αγωνιστική δράση με Αρκαδικό ενδιαφέρον:

 

Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών | 1ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
27/03/22 13:00 ΧΙΟΥ ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 52-36
27/03/22 13:00 ΤΕΝΤΑ ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 48-51
27/03/22 13:00 ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 87-84
27/03/22 13:00 ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 66-49
27/03/22 13:00 ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟ-ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 45-87

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 32 16 16 0 0 1246 668
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 29 16 13 3 0 1177 754
ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ 29 16 13 3 0 1020 752
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 28 16 12 4 0 986 829
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 23 16 7 9 0 866 990
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 22 16 6 10 0 810 1025
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 20 16 4 12 0 744 942
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 20 16 4 12 0 679 940
ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 19 16 3 13 0 705 974
ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 18 16 2 14 0 706 1065

Βαθ2 = Βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ2 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Γ’ Εθνική κατηγορία  | 1ος όμιλος (16η αγωνστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
27/03/22 17:00 ΛΙΝΤΟ ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 72-66
27/03/22 17:00 ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 64-61
27/03/22 17:00 ΔΑΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 67-52
27/03/22 17:00 ΓΛΑΥΚΟΥ ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 69-66
27/03/22 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ Π 70-75

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 30 16 14 2 0 1143 971
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 27 15 12 3 0 1050 906
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 25 15 10 5 0 926 922
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 25 16 9 7 0 1066 1044
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 23 16 7 9 0 1060 1030
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 21 15 6 9 0 876 942
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 21 16 5 11 0 913 1015
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 21 15 6 9 0 1053 1098
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 20 15 5 10 0 967 1015
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦΑ 18 15 3 12 0 934 1045

Βαθ2 = Βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ2 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Α1 τοπική κατηγορία (16η αγωνιστική)

ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 26-03-2022 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 52-57
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 26-03-2022 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 33-56
ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 26-03-2022 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 43-102
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 26-03-2022 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 77-75
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 26-03-2022 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 49-64
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. 26-03-2022 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 78-45

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ ΗΤΤ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 15 15 1124 738 30
2. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 16 12 4 982 767 28
3. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 15 12 3 1024 791 27
4. ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 15 11 4 1033 909 26
5. ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 15 9 6 1029 949 24
6. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 15 8 7 803 808 23
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 15 8 7 904 864 23
8. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 16 5 11 865 929 21
9. ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. (*) 16 6 10 867 1025 20
10. ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 16 3 13 778 1091 19
11. ΓΠΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. 16 2 14 871 1144 18
12. ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ 14 1 13 670 935 15

(*) Από το σωματείο ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ αφαιρούνται 2 βαθμοί σύμφωνα με το αρθρ. 11 παρ. Β της ειδικής προκήρυξης Πρωτ/τος Α1΄ Κατηγορίας Ανδρών, αγων. περ. 2021-2022.

 

Πρωτάθλημα Εφήβων | Ημιτελική φάση:

ΑΟ Καλαμάτα ’80 – ΣΕΦΑ Αρκαδικός 83-42
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΣΚ Σπάρτη 58-71

 

Α1 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (21η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
26/03/2022 19:30 ΑΡΓΟΥΣ ΑΤΡΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ 53-61
26/03/2022 17:00 ΕΡΜΙΟΝΗΣ Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 70-57
26/03/2022 17:00 ΑΣΤΡΟΥΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ – Μ.ΑΛΕΞΑΔΡΟΣ ΒΡΑΧ. 68-31
26/03/2022 17:00 ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ Κ.Α 61-61

1η παρ 68-68

2η παρ 79-71

26/03/2022 19:00 ΛΕΧΑΙΟΥ ΛΕΟΝΤΑΣ 2014 – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Α.Ο. 50-63
ΡΕΠΟ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ

 

Α1 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (19η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
29/03/2022 18:00 ΕΡΜΙΟΝΗΣ Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ 60-59

Βαθμολογία (σε 21 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ Βαθμοί
1. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ 20 17-3 1323-1097 37
2. ΠΗΓΑΣΟΣ ΆΣΤΡΟΥΣ 19 16-3 1305-1023 35
3. Α.Ο.ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 19 13-6 1135-1018 32
4. ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ 19 13-6 1099-995 32
5. ΛΕΟΝΤΑΣ ΛΕΧΑΙΟΥ 19 9-10 1181-1141 28
6. ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ 19 8-11 1137-1167 27
7. ΆΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 19 8-11 1076-1171 27
8. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΑΤ. 19 7-12 984-1102 26
9. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ 19 6-13 1005-1126 25
10. Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 19 5-14 948-1095 24
11 ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ 19 3-16 1091-1238 22

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here