Αποτελέσματα Α2 Εθνική γυναικών, Γ’ Εθνική, Α1 τοπικό, Α1 ΕΣΚΑΚ (02-03/04/2022)

0
144

Στην Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών η ΓΕΑ Άμιλλα ηττήθηκε με σκορ 92-38 από την ισχυρή ομάδα της Ηλιούπολης. Στην Γ’ Εθνική κατηγορία ο Σύλλογος Δρομέων ηττήθηκε με σκορ 72-74, χάνοντας στις λεπτομέρειες τη νίκη στη β’ παράταση. Στην Α1 τοπική κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, ο Πολύβιος επικράτησε του Ευκλή ΣΠΟΚ με σκορ 71-43. Ο Πελασγός ΚΟΜ επικράτησε του ΣΕΦΑ Αρκαδικού με σκορ 62-43 και τέλος ο Πάνας πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Πάμισου με σκορ 43-53.

Τέλος ο Πήγασος Θυρέας επικράτησε στο Κιάτου του τοπικού Άρατου με σκορ 57-61 και κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο στην ΕΣΚΑΚ και την άνοδο στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

Αναλυτικά όλη η ποδοσφαιρική αγωνιστική δράση με Αρκαδικό ενδιαφέρον:

 

Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών | 1ος όμιλος (17η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
03/04/22 13:00 ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΡΙΚΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 42-50
03/04/22 13:00 Α’ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 92-38
03/04/22 13:00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 44-62
03/04/22 13:00 3ο Α.ΛΙΟΣΙΩΝ ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ – ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙ 73-48
03/04/22 12:30 ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟ – ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 0-0

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 34 17 17 0 0 1319 716
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 31 17 14 3 0 1269 792
ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ 30 17 13 4 0 1068 825
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 28 16 12 4 0 986 829
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 24 17 7 10 0 872 1069
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 24 17 7 10 0 910 1052
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 22 17 5 12 0 794 984
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 21 17 4 13 0 721 990
ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 20 17 3 14 0 743 1066
ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 18 16 2 14 0 706 1065

Βαθ2 = Βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ2 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 1ος όμιλος (17η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
03/04/22 17:00 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗΣ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ-ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ 87-61
03/04/22 17:00 ΤΕΝΤΑ ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 75-66
03/04/22 14:00 ΑΙΓΙΟΥ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ -ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 64-57
03/04/22 17:00 ΠΑΝ. ΑΛΕΞΙΩΤΤΙΣ ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ Π-ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 86-70
03/04/22 17:00 ΔΑΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 72-74

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 32 17 15 2 0 1229 1041
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 28 16 12 4 0 1116 981
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 28 17 11 6 0 1058 1059
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 27 17 10 7 0 1141 1110
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 25 17 8 9 0 1147 1091
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 24 17 7 10 0 1005 1076
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 22 16 6 10 0 1123 1184
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 22 17 5 12 0 985 1089
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦΑ 22 17 5 12 0 1060 1157
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 22 17 5 12 0 1101 1177

Βαθ2 = Βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ2 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Α1 τοπική κατηγορία (17η αγωνιστική)

           
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 02-04-2022 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 62-43
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ 02-04-2022 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 71-43
ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 02-04-2022 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 77-49
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 02-04-2022 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 65-78
ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. 02-04-2022 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 43-53
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 03-04-2022 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ ΑΝΑΒ

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 17 17 1272 832 34
2. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 17 13 4 1109 843 30
3. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 16 12 4 1089 869 28
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 16 12 4 1111 974 28
5. ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 16 9 7 1078 1026 25
6. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 16 8 8 949 935 24
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 16 8 8 879 926 24
8. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 17 6 11 927 972 23
9. ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ (*) 17 7 10 920 1068 22
10. ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 16 3 13 778 1091 19
ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. 17 2 15 914 1197 19
12. ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ 15 1 14 713 1006 16

(*) Από το σωματείο ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ αφαιρούνται 2 βαθμοί σύμφωνα με το αρθρ. 11 παρ. Β της ειδικής προκήρυξης Πρωτ/τος Α1΄ Κατηγορίας Ανδρών, αγων. περ. 2021-2022.

 

Α1 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (22η αγωνιστική)

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
02/04/22 17:00 ΒΕΛΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ – ΑΤΡΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ 71-46
02/04/22 17:00 ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ – ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 71-71 κ.α

80-84 παρ.

02/04/22 19:00 ΚΙΑΤΟΥ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΣΤΡΟΥΣ 57-61
02/04/22 17:00 ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΑΤ – Α Ο ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 49-63
02/04/22 19:00 ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ – ΛΕΟΝΤΑΣ 2014 64-56
ΡΕΠΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ

Βαθμολογία (τελική):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΣΤΡΟΥΣ 20 17-3 1366-1080 37
2. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ 20 17-3 1323-1097 37
3. Α.Ο.ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 20 14-6 1198-1067 34
4. ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ 20 14-6 1222-1111 34
5. ΛΕΟΝΤΑΣ ΛΕΧΑΙΟΥ 20 9-11 1187-1268 29
6. ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ 20 8-12 1183-1238 28
7. ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 20 8-12 1133-1232 28
8. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ 20 7-13 1076-1172 27
9. ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΑΤ. 20 7-13 1033-1165 27
10. Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 20 6-14 1092-1234 26
11 ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ 20 3-17 1171-1322 23

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here