Αποτελέσματα Α2 Εθνική γυναικών, Γ’ Εθνική, Παίδες, Έφηβοι, Νεανίδες, A1-A2 ΕΣΚΑΚ (23-24/10/2021)

0
160

Η μπασκετική αγωνιστική δράση συνεχίστηκε τις προηγούμενες ημέρες με τα πρωταθλήματα με Αρκαδικό ενδιαφέρον να παρουσιάζουν μεγάλο ενδιαφέρον. Στην Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών η ΓΕΑ Άμιλλα 2000 ηττήθηκε με 51-61 από τον Ατρόμητο Πειραιά. Στη Γ’ Εθνική κατηγορία ο Σύλλογος Δρομέων ηττήθηκε στο Ηράκλειο από τον Εργοτέλη με 62-42.

Στα πρωταθλήματα υποδομής ξεχώρισε η δύσκολη επικράτηση των εφήβων του Αρκαδικού επί του Συλλόγου Δρομέων με 35-51. Στην Α1 τοπική κατηγορία της ΕΣΚΑΚ, εύκολη ήταν η επικράτηση του Πήγασου Άστρους επί του Διαγόρα Βέλου με 61-41. Τέλος στην Α2 ΕΣΚΑΚ η ομάδα του Λεωνιδίου ηττήθηκε στη Νέα Κίου από τον Ερμή Κιβερίου με

 

Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών | 1ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
23/10/21 17:00 ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΡΙΚΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 38-74
24/10/21 13:00 ΔΑΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 51-61
24/10/21 13:00 ΤΕΝΤΑ ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 29-83
24/10/21 13:00 ΧΙΟΥ ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟ 54-63
24/10/21 14:00 ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟ 82-36

Βαθμολογία (σε 1 αγώνα):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 2 1 1 0 0 83 29
ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ 2 1 1 0 0 82 36
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2 1 1 0 0 74 38
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 2 1 1 0 0 61 51
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 2 1 1 0 0 63 54
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 1 1 0 1 0 54 63
ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 1 1 0 1 0 51 61
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 1 1 0 1 0 38 74
ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 1 1 0 1 0 36 82
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1 1 0 1 0 29 83

Βαθ1 & Βαθ2 = Επίλυση ισοβαθμίας με βαθμολογία στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ4 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 1ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
24/10/21 17:00 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗΣ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 57-74
24/10/21 14:00 ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 71-44
24/10/21 17:00 ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ Π 57-75
24/10/21 16:00 ΛΙΝΤΟ ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 62-42
24/10/21 17:00 ΓΛΑΥΚΟΥ ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 71-76

Βαθμολογία (σε 1 αγώνα):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 2 1 1 0 0 71 44
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2 1 1 0 0 62 42
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 2 1 1 0 0 75 57
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2 1 1 0 0 74 57
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 2 1 1 0 0 76 71
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 1 1 0 1 0 71 76
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 1 1 0 1 0 57 74
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 1 1 0 1 0 57 75
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1 1 0 1 0 42 62
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦΑ 1 1 0 1 0 44 71

 

Βαθ1 & Βαθ2 = Επίλυση ισοβαθμίας με βαθμολογία στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ4 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Πρωτάθλημα Παίδων | 2ος όμιλος Αρκαδίας – Λακωνίας (8η αγωνιστική)

           
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΣ ΛΑΚΩΝ. ΚΡΟΝΟΣ 24-10-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 24-10-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 80-42
ΡΕΠΟ: ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 5 4 1 363 214 9
ΣΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 5 4 1 266 218 9
3. ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 6 2 4 239 343 8
4. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 4 4 113 206 4

 

 

Πρωτάθλημα Εφήβων | 2ος όμιλος Αρκαδίας – Μεσσηνίας (8η αγωνιστική)

           
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ 24-10-2021 ΚΔΓ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. 23-10-2021 ΚΔΓ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ 47-87
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 23-10-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 35-51

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 6 6 393 252 12
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠ. 7 5 2 464 360 12
3. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 6 4 2 369 230 10
4. ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 6 1 5 242 341 7
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 7 7 241 526 7
6. ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων (6η αγωνιστική)

             
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟ 23-10-2021 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 30-40
ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΣΑΒΒΑΤΟ 23-10-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ 4 4 226 160 8
2. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 4 1 3 107 131 5
3. ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 4 1 2 1 137 179 4
4. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ

 

Α1 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (2η αγωνιστική)

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
23/10/21 18:00 ΕΡΜΙΟΝΗΣ Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ-ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ 55-62
23/10/21 18:00 ΑΣΤΡΟΥΣ ΠΗΓΑΣΟΣ Α.Ο.-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ 61-41
23/10/21 17:00 ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ Α.Ο.-ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ 66-60
23/10/21 19:30 ΛΕΧΑΙΟΥ ΛΕΟΝΤΑΣ 2014-ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 96-63
23/10/21 19:00 ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν.ΚΙΟΥ Α.Ο.-Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧ. 61-52
ΡΕΠΟ ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ

 

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες):

1 Πήγασος Α.Ο. 138-111 4
2 Λέοντας 2014 153-126 3
3 Ξυλόκαστρο Α.Ο. 131-126 3
4 Αργοναύτης Ν.Κίου Α.Ο. 105-106 3
5 Διαγόρας Βέλου 94-107 3
6 Μέγας Αλέξανδρος Βραχατίου 115-118 3
7 Αρατος Κιάτου 129-161 3
8 Αρχιμήδης Ασίνης 54-44 2
9 Ατρέας Άργους 62-55 3
10 Κορωνίς Λυγ.Α.Ο 130-136 2
11 Α.Ο.Κρανιδίου 101-115 2

 

Α2 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (3η αγωνιστική)

Ερμής Κιβερίου – ΑΣ Λεωνιδίου 59-50.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here