Αποτελέσματα Α2 Εθνική γυναικών, Γ’ Εθνικλη, Α1 τοπικό, Κορασίδες, Α1-Α2 ΕΣΚΑΚ (27-28/11/2021)

0
179

Η αγωνιστική δράση στα μπασκετικά πρωταθλήματα και με Αρκαδικό ενδιαφέρον. Για την Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών η ΓΕΑ Άμιλλα 2000 ηττήθηκε με σκορ 47-74 του Φοίνικα Πειραιά. Στην Γ’ Εθνική κατηγορία ο Σύλλογος Δρομέων ηττήθηκε στο Αίγιο από τον τοπικό Ήφαιστο Αχιλλέα με σκορ 73-56.

Στην Α1 κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός ηττήθηκε από την Καλαμάτα ’80 με 55-66, ο Πελασγός ΚΟΜ ηττήθηκε από τον Σπαρτιατικό ΓΣ με 49-36, ενώ ο Πάνας Κανδήλας επικράτησε με σκορ 60-49 του Πολύβιου ΑΕΜ. Τέλος στην Α1 κατηγορία ΕΣΚΑΚ ο Πήγασος Θυρέας νίκησε τον Λέοντα 2014 με σκορ 73-61.

Τα αποτελέσματα όλων των πρωταθλημάτων με Αρκαδικό ενδιαφέρον είχαν ως εξής:

Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών (5η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
28/11/21 13:30 ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΡΙΚΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟ 52-41
28/11/21 13:00 ΔΑΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙ 47-74
28/11/21 12:00 ΤΕΝΤΑ ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 78-49
28/11/21 13:00 Α’ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 67-70
28/11/21 13:00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟ 44-51

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 10 5 5 0 0 399 184
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 10 5 5 0 0 302 223
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9 5 4 1 0 375 240
ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ 9 5 4 1 0 341 236
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 7 5 2 3 0 249 276
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 7 5 2 3 0 243 317
ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 6 5 1 4 0 218 313
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 6 5 1 4 0 246 348
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 6 5 1 4 0 202 323
ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 5 5 0 5 0 192 307

Βαθ1 & Βαθ2 = Επίλυση ισοβαθμίας με βαθμολογία στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ4 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Γ’ Εθνική κατηγορία (5η αγωνιστική)

5η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
28/11/21 17:00 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗΣ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 0-0
27/11/21 16:00 ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 81-71
28/11/21 13:00 ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 79-64
28/11/21 17:00 ΤΕΝΤΑ ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ Π 85-80
28/11/21 17:00 ΑΙΓΙΟΥ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 73-56

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 9 5 4 1 0 366 324
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 8 5 3 2 0 328 277
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 8 4 4 0 0 313 266
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 7 4 3 1 0 233 211
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦΑ 7 5 2 3 0 304 350
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 7 5 2 3 0 258 309
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 7 4 3 1 0 200 205
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 6 5 1 4 0 360 365
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 6 5 1 4 0 285 311
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 4 4 0 4 0 239 268

Βαθ1 & Βαθ2 = Επίλυση ισοβαθμίας με βαθμολογία στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ4 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Α1 τοπική κατηγορία (4η αγωνιστική)

           
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 28-11-2021 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 49-36
ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 27-11-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 60-49
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 27-11-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 55-66
ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 28-11-2021 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 51-71
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 27-11-2021 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 67-70
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. 28-11-2021 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 56-58

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 4 4 295 197 8
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 4 4 277 209 8
3. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 4 2 2 204 242 6
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 3 3 213 157 6
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 4 2 2 257 187 6
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 4 2 2 188 200 6
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 4 2 2 266 227 6
8. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 3 2 1 177 163 5
ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ/ΝΗΣ 4 1 3 216 289 5
10. ΣΠΟΚ ΕΥΚΛΗΣ 4 4 190 270 4
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 4 4 161 264 4
12. ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. (*) 4 1 3 220 259 3

(*) Από το σωματείο ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ αφαιρούνται 2 βαθμοί σύμφωνα με το αρθρ. 11 παρ. Β της ειδικής προκήρυξης Πρωτ/τος Α1 Κατηγορίας Ανδρών, αγων. περ. 2021-2022.

 

Πρωτάθλημα κορασίδων (5η αγωνιστική)

           
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 27-11-2021 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 27-11-2021 ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 18-54
ΡΕΠΟ: ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 4 3 1 182 106 7
2. ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 3 3 203 135 6
3. ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ 4 1 3 156 196 5
4. ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 3 1 2 121 162 4
5. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

 

Α1 κατηγορία ΕΣΚΑΚ (7η αγωνιστική)

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
27/11/21 19:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΤΡΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ –  ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ 80-58
27/11/21 19:00 ΒΕΛΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧ 58-58 κ.α., 63-63, 67-75.
27/11/21 16:00 ΛΥΓΟΥΡΙΟ ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ –  ΑΡΑΤΟΣ  ΚΙΑΤΟΥ 58-76
27/11/21 18:00 ΕΡΜΙΟΝΗΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ Α.Ο  – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ 56-59
27/11/21 18:00 ΑΣΤΡΟΥΣ ΠΗΓΑΣΟΣ Α.Ο. – ΛΕΟΝΤΑΣ 2014 73-61
ΡΕΠΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ. Α.Ο

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜ
1. ΠΗΓΑΣΟΣ ΆΣΤΡΟΥΣ 6 6-0 441-342 12
2. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ 7 5-2 466-403 12
3. ΛΕΟΝΤΑΣ ΛΕΧΑΙΟΥ 7 4-3 464-444 11
4. ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ 6 4-2 344-305 10
5. Α.Ο.ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 6 4-2 362-353 10
6. ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ 6 3-3 405-376 9
7. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧ. 6 3-3 350-367 9
8. ΆΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 6 3-3 389-435 9
9. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ 7 2-5 362-418 9
10. ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ 7 0-7 412-440 7
11 Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 6 0-6 314-377 6

 

Α2 κατηγορία ΕΣΚΑΚ (8η αγωνιστική)

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
27/11/21 16:00 ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΓΕΡΑΝΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚ. – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧ. 77-90
27/11/21 15:00 ΜΕΘΑΝΩΝ ΑΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 50-55
27/11/21 15:00 ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ ΤΟ ΛΕΩΝΙΔΙΟ Α.Σ. – ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΚΣ ΑΡΓΟΛ. ΑΝΑΒ
28/11/21 17:00 ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ – ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 49-32
ΡΕΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Ο

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 7 6-1 442-367 13
2 ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 7 6-1 388-352 13
3 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ 7 5-2 527-430 12
4 ΑΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ 7 3-4 346-384 11
5 ΓΕΡΑΝΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 7 4-3 437-398 11
6 ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 6 4-2 358-322 10
7 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ 7 2-5 396-412 9
8 ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ 7 1-6 323-382 8
9 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ 7 0-7 300-470 7

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here