Αποτελέσματα Α2 Εθνική γυναικών, Γ’ Εθνική, Α1 τοπικό, Α1-Α2 ΕΣΚΑΚ (18-19/12)

0
56

Στη μπασκετική αγωνιστική δράση με Αρκαδικό ενδιαφέρον την ήττα γνώρισε η ΓΕΑ Άμιλλα 2000 από την Ηλιούπολη με σκορ 37-73 για την Α2 Εθνική γυναικών. Στη Γ’ Εθνική ο Σύλλογος Δρομέων ηττήθηκε στην Αμαλιάδα από τον ΑΣ Σφήκας με σκορ 56-46. Τη νίκη γνώρισε ο Αρκαδικός στη Μεσσήνη επί του Πάμισου και ο Πάνας Κανδήλας στη Σπάρτη επί της Σπάρτης ΣΚ.

Αναλυτικά όλη η μπασκετική δράση:

A2 Εθνική κατηγορία γυναικών (8η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
19/12/21 13:00 ΤΕΝΤΑ ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 55-39
19/12/21 13:00 ΔΑΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 37-73
19/12/21 13:00 ΧΙΟΥ ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 61-68
19/12/21 14:00 ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙ-ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 57-60
19/12/21 12:00 ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟ-ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟ 43-67

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 15 8 7 1 0 567 355
ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ 14 7 7 0 0 532 298
ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡΑΙΑ 14 8 6 2 0 518 375
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 14 8 6 2 0 475 404
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 12 8 4 4 0 394 428
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 12 8 4 4 0 411 488
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 10 8 2 6 0 334 489
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 10 8 2 6 0 408 513
ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 9 8 1 7 0 356 497
ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 7 7 0 7 0 285 433

Βαθ1 & Βαθ2 = Επίλυση ισοβαθμίας με βαθμολογία στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ4 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Γ’ Εθνική κατηγορία (8η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
19/12/21 17:00 ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 83-72
19/12/21 16:00 ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ-ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 71-58
19/12/21 17:00 ΛΙΝΤΟ ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 73-64
19/12/21 17:00 ΓΛΑΥΚΟΥ ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ-ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ Π 49-72
19/12/21 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 56-46

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 15 8 7 1 0 577 476
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 14 8 6 2 0 541 459
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 13 7 6 1 0 505 453
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 12 7 5 2 0 373 380
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 11 8 3 5 0 541 563
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 10 6 4 2 0 360 344
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 10 8 2 6 0 404 494
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 10 8 2 6 0 508 528
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦΑ 10 8 2 6 0 490 560
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 6 6 0 6 0 372 414

Βαθ1 & Βαθ2 = Επίλυση ισοβαθμίας με βαθμολογία στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ4 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Α1 τοπική κατηγορία (7η αγωνιστική)

           
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ 18-12-2021 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ ΑΝΑΒ
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 18-12-2021 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ ΑΝΑΒ
ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 18-12-2021 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 75-41
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 18-12-2021 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 75-54
ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 18-12-2021 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 61-78
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. 19-12-2021 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 61-72

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 7 7 523 350 14
2. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 6 6 431 297 12
3. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 6 5 1 354 318 11
4. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 7 3 4 373 418 10
5. ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. (*) 7 4 3 405 425 9
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 5 4 1 338 306 9
ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. 7 2 5 388 473 9
8. ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 6 2 4 399 375 8
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 6 2 4 285 306 8
10. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 5 2 3 304 237 7
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 7 7 301 480 7
12. ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ 5 5 243 359 5

(*) Από το σωματείο ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ αφαιρούνται 2 βαθμοί σύμφωνα με το αρθρ. 11 παρ. Β της ειδικής προκήρυξης Πρωτ/τος Α1΄ Κατηγορίας Ανδρών, αγων. περ. 2021-2022.

 

Α1 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (10η αγωνιστική)

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
18/12/21 19:00 ΛΥΓΟΥΡΙΟ ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ – ΑΤΡΕΑΣ ΓΣ ΜΥΚΗΝΩΝ 63-67
18/12/21 17:00 ΚΙΑΤΟΥ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ – Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 60-51
18/12/21 19:00 ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΑΤ. – ΠΗΓΑΣΟΣ Α.Ο 52-71
18/12/21 19:00 ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ – ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ Α.Ο. 54-51
18/12/21 20:00 ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Α.Ο. – ΛΕΟΝΤΑΣ 2014 86-52
ΡΕΠΟ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ 10 8-2 672-563 18
2. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΣΤΡΟΥΣ 9 7-2 633-523 16
3. ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ 9 7-2 524-454 16
4. ΑΤΡΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ 9 6-3 600-550 15
5. Α.Ο.ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 9 5-4 541-507 14
6. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΑΤ. 9 4-5 519-542 13
7. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ 10 3-7 498-526 13
8. ΛΕΟΝΤΑΣ ΛΕΧΑΙΟΥ 9 4-5 563-608 13
9. ΆΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 9 4-5 556-631 13
10. ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ 9 1-8 532-566 10
11 Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 9 0-9 444-560 9

 

Α2 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (10η αγωνιστική)

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
18/12/21 17:00 ΑΡΓΟΥΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧ. 44-94
18/12/21 16:00 ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΓΕΡΑΝΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΤΟ ΛΕΩΝΙΔΙΟ Α.Σ. 64-53
19/12/21 19:00 ΑΡΓΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Ο. – ΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 60-45
19/12/21 17:00 ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΚΣ ΑΡΓΟΛ 58-89
ΡΕΠΟ Α.Σ.ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 10 8-2 612-515 18
2 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ 10 7-3 745-585 17
3 ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 9 7-2 589-468 16
4 ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 10 6-4 547-558 16
5 ΓΕΡΑΝΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 10 5-5 592-593 15
6 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ 10 5-5 563-557 15
7 ΑΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ 9 4-5 441-484 14
8 ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ 9 1-8 398-501 10
9 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ 9 0-9 389-615 9

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here