Αποτελέσματα Γ’ Εθνική, Α1 τοπικό, Έφηβοι, Νεάνιδες (26-27/11/2022)

0
170

Η αγωνιστική μπασκετική δράση συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (26-27/11) με αρκετή δράση Αρκαδικού ενδιαφέροντος η οποία εστιάστηκε στα πρωταθλήματα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, του Α1 τοπικού της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, αλλά και των πρωταθλημάτων εφήβων και νεανίδων.

Αναλυτικά η αγωνιστική μπασκετική δράση είχε ως εξής:

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 1ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
27/11/22 17:00 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗΣ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 71-62
27/11/22 17:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ-ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 61-48
27/11/22 17:00 ΚΡΥΑ ΙΤΕΩΝ ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ-ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ 83-55
27/11/22 17:00 ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙ-ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ “Η ΓΑΛΗΝ 80-69
27/11/22 15:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014-ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 96-53
27/11/22 17:00 ΤΕΝΤΑ ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ 81-77

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 14 8 6 2 0 607 565
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 14 8 6 2 0 569 474
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙΜΩΝ 14 8 6 2 0 609 574
ΚΑΠ 14 8 6 2 0 608 531
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 13 8 5 3 0 567 510
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 13 8 5 3 0 520 515
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ 13 8 5 3 0 560 480
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 11 8 3 5 0 505 560
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 10 8 2 6 0 510 610
ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ “Η ΓΑΛΗΝΗ” 10 8 2 6 0 533 587
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 9 8 1 7 0 552 584
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ 9 8 1 7 0 484 634

Βαθ2 = Βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ2 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Α1 τοπική κατηγορία (5η αγωνιστική)

           
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 27-11-2022 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 56-55
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. 26-11-2022 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 63-49
ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 26-11-2022 ΚΔΓ ΑΡΕΟΠΟΛΗΣ 68-24
ΑΠΟΕΛ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 27-11-2022 ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 38-74
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 26-11-2022 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 73-39
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. 27-11-2022 ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 89-45

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 5 5 404 239 10
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 5 5 430 274 10
3. ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ 5 4 1 344 260 9
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 5 4 1 328 291 9
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 5 4 1 290 296 9
6. ΑΠΟΕΛ 5 3 2 317 362 8
7. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 5 2 3 312 284 7
8 ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. 5 1 4 264 336 6
9 ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 5 1 4 233 317 6
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. 5 1 4 260 339 6
11. ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 5 5 278 367 5
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 5 5 226 320 5

 

Πρωτάθλημα Εφήβων | β’ όμιλος (8η αγωνιστική)

           
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 29-10-2022 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 41-63
ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. 26-11-2022 ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 56-47
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 04-12-2022 ΚΔΓ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ
ΑΠΟΕΛ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 27-11-2022 ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 6 6 432 263 12
ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 7 5 2 386 342 12
3. ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 7 4 3 375 329 11
4. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 6 4 2 387 311 10
ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. 7 3 4 390 340 10
6. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 7 7 273 470 7
7. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 6 1 4 1 212 400 6
8. ΑΠΟΕΛ 2

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων (10η αγωνιστική)

           
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ 26-11-2022 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΝΑΒ
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 27-11-2022 ΚΔΓ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ 46-41
ΡΕΠΟ: ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 8 6 2 523 289 14
2. ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. 7 6 1 291 234 13
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 8 5 3 449 254 13
4. ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ 8 2 5 1 259 432 9
5. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 7 6 1 137 450 6

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here