Αποτελέσματα Γ’ Εθνική, Α1 τοπικό, Έφηβοι, Νεάνιδες (28-30/01/2023)

0
143

Η αγωνιστική μπασκετική δράση συνεχίστηκε τις προηγούμενες ημέρες με τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των Αρκαδικού ενδιαφέροντος διοργανώσεων, να έχουν ως εξής:

Γ’ Εθνική κατηγορία | 1ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
29/01/23 17:00 ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ 85-73
29/01/23 17:00 ΤΕΝΤΑ ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 78-60
31/01/23 21:00 ΚΡΥΑ ΙΤΕΩΝ ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ-ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 58-61
29/01/23 17:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ-ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙ 80-59
29/01/23 17:00 ΑΣΤΡΟΥΣ ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 62-68
29/01/23 17:00 ΠΑΝ. ΑΛΕΞΙΩΤΤΙΣ ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ “Η ΓΑΛΗΝ-ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 67-65

Βαθμολογία (σε 15 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 27 15 12 3 0 1139 954
ΚΑΠ 26 15 11 4 0 1147 974
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙΜΩΝ 26 15 11 4 0 1128 1081
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 25 15 10 5 0 1075 980
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 25 15 10 5 0 1092 1044
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ 24 15 9 6 0 1046 933
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 24 15 9 6 0 997 955
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 21 15 6 9 0 922 1064
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 19 15 4 11 0 1021 1052
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 18 15 3 12 0 972 1143
ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ “Η ΓΑΛΗΝΗ” 18 15 3 12 0 946 1092
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ 17 15 2 13 0 894 1107

Βαθ2 = Βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ2 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Α1 τοπική κατηγορία (11η αγωνιστική)

           
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 28-01-2023 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 58-68
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. 28-01-2023 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 73-45
ΣΚ ΠΑΝΑΣ ΤΡΙΠ/ΛΗΣ ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ 28-01-2023 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 64-85
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΑΠΟΕΛ 29-01-2023 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 67-64
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 29-01-2023 ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 79-58
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 28-01-2023 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 52-60

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 11 11 949 565 22
2. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 11 10 1 738 651 21
3. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 11 9 2 806 633 20
4. ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ 11 8 3 792 613 19
5. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 11 7 4 676 647 18
6. ΑΠΟΕΛ 11 5 6 658 766 16
7. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 11 4 7 688 693 15
ΣΚ ΠΑΝΑΣ ΤΡΙΠ. 11 4 7 597 683 15
9. ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. 11 3 8 573 737 14
10. ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 11 2 9 606 769 13
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 11 2 9 551 663 13
12. ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 11 1 10 501 715 12

 

Πρωτάθλημα εφήβων | 2ος όμιλος (11η αγωνιστική)

           
ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΑΠΟΕΛ 21-01-2023 ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ
ΣΚ ΠΑΝΑΣ ΤΡΙΠ. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 21-01-2023 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 51-70
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 21-01-2023 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ ΑΝΑΒ
ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 29-01-2023 ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 58-34

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 10 8 2 588 484 18
2. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 7 7 523 313 14
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 8 6 2 524 410 14
4. ΣΚ ΠΑΝΑΣ ΤΡΙΠ. 9 4 5 523 457 13
5. ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 8 4 4 432 400 12
6. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 9 1 7 1 343 631 9
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 9 9 372 610 9
8. ΑΠΟΕΛ 2

 

Πρωτάθλημα νεανίδων  | playoff – ημιτελική φάση (3η αγωνιστική)

           
ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 29-01-2023 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 55-31

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here