Αποτελέσματα Γ’ Εθνική, Α1 τοπικό, Εφήβων, Νεανίδων (19-20/11/2022)

0
90

Η αγωνιστική δράση στο χώρο του μπάσκετ συνεχίστηκε με έντονο ενδιαφέρον. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των μπασκετικών πρωταθλημάτων με Αρκαδικό ενδιαφέρον είχαν αναλυτικά ως εξής:

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 1ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
20/11/22 17:00 ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙ 73-68
20/11/22 17:00 ΤΕΝΤΑ ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 74-72
20/11/22 17:00 ΚΡΥΑ ΙΤΕΩΝ ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ-ΚΑΠ 65-74
20/11/22 17:00 ΑΣΤΡΟΥΣ ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ-ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙ 55-77
23/11/22 19:00 ΠΑΝ. ΑΛΕΞΙΩΤΤΙΣ ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ “Η ΓΑΛΗΝ-ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 0-0
20/11/22 17:00 ΕΡΜΙΟΝΗΣ ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 72-62

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 13 7 6 1 0 530 484
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 13 7 6 1 0 507 403
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙΜΩΝ 12 7 5 2 0 529 505
ΚΑΠ 12 7 5 2 0 547 483
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 12 7 5 2 0 472 454
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 11 7 4 3 0 496 448
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ 11 7 4 3 0 477 425
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 9 7 2 5 0 457 514
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 9 7 2 5 0 424 483
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ 8 7 1 6 0 429 551
ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ “Η ΓΑΛΗΝΗ” 7 6 1 5 0 387 432
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 6 6 0 6 0 381 454

Βαθ2 = Βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες
Διαφ2 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στους μεταξύ τους αγώνες (σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας)
Διαφ3 = Πηλίκο πόντων Επίθεσης/Αμυνας στο πρωτάθλημα (σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας)

 

Α1 τοπική κατηγορία (4η Αγωνιστική)

           
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 20-11-2022 ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 94-60
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 20-11-2022 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 49-71
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ 19-11-2022 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 65-77
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΑΠΟΕΛ 20-11-2022 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 57-70
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 20-11-2022 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 83-50
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. 21-11-2022 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 4 4 330 201 8
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 4 4 341 229 8
3. ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ 4 3 1 276 236 7
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 4 3 1 265 242 7
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 4 3 1 234 241 7
ΑΠΟΕΛ 4 3 1 279 288 7
7. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 4 1 3 194 244 5
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. 4 1 3 211 276 5
9. ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. 3 1 2 170 182 4
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 4 4 202 252 4
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 4 4 223 311 4
12. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 3 3 174 196 3

 

Πρωτάθλημα Εφήβων | 2ος όμιλος (εξ’ αναβολής 2η αγωνιστική)

           
ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 18-09-2022 ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 52-39
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. 17-09-2022 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 44-80
ΑΠΟΕΛ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 17-09-2022 ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 19-11-2022 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 65-28

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 6 6 432 263 12
2. ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 7 4 3 375 329 11
3. ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 6 4 2 330 295 10
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 6 4 2 387 311 10
5. ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. 6 3 3 343 284 9
6. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 7 7 273 470 7
7. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 6 1 4 1 212 400 6
8. ΑΠΟΕΛ 2

 

Πρωτάθλημα νεανίδων (9η αγωνιστική)

           
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 19-11-2022 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 51-32
ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ 20-11-2022 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 76-44
ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜΟΛ.
1. ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 7 6 1 482 243 13
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. 7 6 1 291 234 13
3. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 7 4 3 403 213 11
4. ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ 8 2 5 1 259 432 9
5. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 7 6 1 137 450 6

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here