Αποτελέσματα Παίδων, Εφήβων, Νεανίδων (16-18/10/2021)

0
152

Τα πρωταθλήματα υποδομών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ συνέχισαν την αγωνιστική δράση τους τις προηγούμενες ημέρες. Αναλυτικότερα σε επίπεδο παίδων και εφήβων ο Πελασγός έχασε κρίσιμα ματς επί του Δίωνα Κυπαρισσίας στις «μάχες» για πρωτιές στον όμιλο. Στις νεάνιδες η ΑΕΠΣ Αρίς εξασφάλισε και μαθηματικά τον τίτλο στην ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Για την Α1 τοπική κατηγορία της ΕΣΚΑΚ ο Πήγασος Άστρους, πραγματοποίησε ξεκίνημα με το δεξί επικρατώντας με σκορ 70-77 της Κορωνίδας, ενώ για την Α2 τοπική κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ το Λεωνίδιο ηττήθηκε με σκορ 58-65.

Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση με Αρκαδικό ενδιαφέρον:

Πρωτάθλημα Παίδων | 2ος όμιλος Αρκαδίας – Μεσσηνίας (7η Αγωνιστική)

           
ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 16-10-2021 ΚΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 16-10-2021 ΚΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ 69-68
ΡΕΠΟ: ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 5 4 1 356 176 9
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠ. 5 4 1 366 206 9
3. ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 4 1 3 128 236 5
4. ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 4 3 1 43 275 3
5. ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

 

Πρωτάθλημα Παίδων | 3ος όμιλος Αρκαδίας – Λακωνίας (7η Αγωνιστική)

           
ΑΣ ΛΑΚΩΝ. ΚΡΟΝΟΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 16-10-2021 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17-10-2021 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 47-54
ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 5 4 1 266 218 9
2. ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 4 3 1 283 172 7
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 5 2 3 197 263 7
4. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 4 4 113 206 4

 

Πρωτάθλημα Εφήβων | 2ος όμιλος Αρκαδίας – Μεσσηνίας (7η Αγωνιστική)

           
ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 16-10-2021 ΚΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 17-10-2021 ΚΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ 53-50
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 16-10-2021 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 35-71

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 6 4 2 369 230 10
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 5 5 342 217 10
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ 6 4 2 377 313 10
4. ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 5 1 4 207 290 6
ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 6 6 194 439 6
6. ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων (5η Αγωνιστική)

           
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 16-10-2021 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 16-10-2021 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20-0

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΜΗΔ. ΕΠΙΘ. ΑΜΥΝ. ΒΑΘΜ.
1. ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. 3 3 186 130 6
2. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 3 1 2 77 91 4
ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 4 1 2 1 137 179 4
4. ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ

 

Πρωτάθλημα Α1 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (1η αγωνιστική)

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/10/21 17:00 ΒΕΛΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ-Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 53-46
16/10/21 18:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΥΓΟΥΡΙΟ ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓ.Α.Ο.-ΠΗΓΑΣΟΣ Α.Ο. 70-77
16/10/21 19:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΙΑΤΟΥ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ-ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ Α.Ο. 66-65
16/10/21 19:00 ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ -ΛΕΟΝΤΑΣ 2014 63-57
16/10/21 19:00 ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΑΣΙΝΗΣ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν.ΚΙΟΥ Α.Ο. 54-44
ΡΕΠΟ ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ

Βαθμολογία (σε 1 αγώνα):

  1. Αρχιμήδης Ασίνης  54-44   2
  2. Πήγασος Α.Ο. 77-70   2
  3. Διαγόρας Βέλου 53-46  2
  4. Μέγας Αλέξανδρος Βραχατίου  63-57   2
  5. Αρατος Κιάτου 66-65   2
  6. Ξυλόκαστρο Α.Ο. 65-66   1
  7. Λέοντας 2014 57-63   1
  8. Κορωνίς Λυγ.Α.Ο. 70-77   1
  9. Α.Ο.Κρανιδίου 46-53   1
  10. Αργοναύτης Ν.Κίου Α.Ο. 44-54   1
  11. Ατρέας Άργους 00-00   0

 

Πρωτάθλημα Α1 τοπική κατηγορία ΕΣΚΑΚ (1η αγωνιστική)

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/10/21 ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ ΑΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ – ΓΕΡΑΝΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 58-65

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here