Αποτελέσματα Super League 1, Γ’ Εθνική, Α’-Β’ τοπικό, παιδικό (20-21/11/2021)

0
66

Πλούσια η ποδοσφαιρική αγωνιστική δράση με τα πρωταθλήματα με Αρκαδικό ενδιαφέρον να βρίσκονται σε πλήρη εξέλιξη. Αναλυτικότερα στη Super League 1 ο Αστέρας Τρίπολης έμεινε ισόπαλος 1-1 στην έδρα του Ιωνικού. Στη Γ’ Εθνική ο Παναρκαδικός ηττήθηκε με 2-1 από τον Φωστήρα στον Ταύρο και ο Ερμής Μελιγούς «κόλλησε» στο 0-0 με αντίπαλο την ομάδα της ΑΕ Ερμιονίδας.

Στα τοπικά ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα το αήττητο συνέχισαν οι Βρασιές στο Α’ τοπικό επί της ΑΕΕΣ Κορακοβουνίου και ο ΑΟ Νέων Τρίπολης επί της Κανδήλας με 1-6.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε όλα τα ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα με Αρκαδικό ενδιαφέρον έχουν αναλυτικά ως εξής:

 

Super League 1 (10η αγωνιστική)

Βόλος ΝΠΣ – ΟΦΗ 0-2
Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα 0-5
Ιωνικός – Αστέρας Τρίπολης 1-1
Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης 1-0
ΑΕΚ – Ολυμπιακός 2-3
Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 2-0
Λαμία – Παναθηναϊκός (22/11, 18:00)

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10 8 2 0 18-7 26
2 ΑΕΚ 10 5 2 2 22-13 20
3 ΠΑΟΚ 10 6 1 3 20-13 19
4 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 10 4 3 2 14-5 16
5 ΟΦΗ 10 3 5 1 11-8 15
6 ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 10 4 1 4 18-20 13
7 ΑΡΗΣ* 10 5 2 2 13-11 11
8 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 9 3 1 4 15-9 10
9 ΙΩΝΙΚΟΣ 10 2 3 4 6-12 9
10 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 10 2 3 4 5-9 9
11 ΛΑΜΙΑ 9 2 2 4 9-9 9
12 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 10 2 2 6 10-20 8
13 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 10 1 3 6 6-19 6
14 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 10 1 2 6 5-18 5

* Ο Άρης έχει υποστεί αφαίρεση 6 βαθμών.

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 5ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Φωστήρας – Παναρκαδικός 2-1 (2′ Δηλαβέρης, 64′ Τσιώλης | 90+1′ Νάνος)
ΓΣ Ηλιούπολης – Χαραυγιακός 4-0 (43′ Ντινιωτάκης, 49′ Κράσι, 73′ Λάμπι, 90+2′ Γεμιστός)
Ερμής Μελιγούς – ΑΕ Ερμιονίδας 0-0
Άρης Σκάλας – ΑΕ Μυκόνου 2-1 (18′, 54′ Σαμπατάκος | 4′ Σερέπας)
Φοίνικας Ν.Επιδαύρου – ΑΣ Σαντορίνης 2-1 (19΄Μάρκου, 68′ Πέτρου | 90’, 4′ Κέρι πεν)
ΡΕΠΟ: Άγιος Ιερόθεος

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες):

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν. ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 4 4 0 0 7 2 12
2 ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΕ 5 3 0 2 9 8 9
3 ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 5 3 0 2 7 4 9
4 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 4 3 0 1 8 4 9
5 ΦΩΣΤΗΡΑΣ 5 2 1 2 3 4 7
6 ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 4 2 1 1 6 2 7
7 ΆΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 5 1 2 2 3 5 5
8 ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 5 1 2 2 3 4 5
9 ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 4 0 2 2 0 5 2
10 ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ 4 0 2 2 1 4 2
11 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 5 0 2 3 2 7 2

 

Α’ τοπική κατηγορία (8η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
1. ΔΟΞΑ – ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 20/11/21 3-0 α.α.
2. ΛΕΩΝΙΔΙΟ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Λεωνιδίου 20/11/21 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Ν., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
2-0
3. ΒΡΑΣΙΕΣ – ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ Αγίου Ανδρέα 20/11/21 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΥΡΙΟΣ Δ., ΜΑΚΡΗΣ Τ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
1-0
4. ΑΕΚ – ΗΡΑΚΛΗΣ Φιλικών 20/11/21 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
0-0
5. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεβιδίου 21/11/21 ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΝΙΚΑ Ι.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΙΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)
3-0
6. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ Αστρους 21/11/21 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΟΥΡΟΥΣΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
5-1

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΒΡΑΣΙΕΣ 24 8 8 0 0 25 1
2. ΔΟΞΑ 19 8 6 1 1 20 8
3. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 17 7 5 2 0 22 6
4. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 17 7 5 2 0 20 5
5. ΤΕΓΕΑ 13 7 4 1 2 17 7
6. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 11 7 3 2 2 16 13
7. ΑΕΚ 11 7 3 2 2 13 10
8. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 11 8 3 2 3 14 12
9. ΗΡΑΚΛΗΣ 4 7 1 1 5 4 14
10. ΑΧΙΛΛΕΑΣ 4 7 1 1 5 4 15
11. ΑΠΟΛΛΩΝ 3 8 1 0 7 5 24
12. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ 3 7 1 0 6 5 26
13. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 0 8 0 0 8 0 24

 

Β’ τοπική κατηγορία (3η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
7. ΠΑΟΚ – ΝΕΣΤΑΝΗ Φιλικών 21/11/21 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ Χ., ΝΤΡΕΟΥ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΑΖΙΟΥΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ)
0-2
8. ΚΑΝΔΗΛΑ – Α.Ο.Ν.Τ. Λεβιδίου 21/11/21 ΝΙΚΑ Ι., ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΤΣΟΥΚΑΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΙΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)
1-6
9. ΕΛΠΙΔΑ – ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ Φιλικών 21/11/21 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Γ., ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι., ΚΟΥΓΙΟΥΦΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
0-0

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. Α.Ο.Ν.Τ. 9 3 3 0 0 17 4
2. ΠΑΟΚ 6 3 2 0 1 8 2
3. ΚΑΝΔΗΛΑ 4 3 1 1 1 5 8
4. ΝΕΣΤΑΝΗ 3 3 1 0 2 5 6
5. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ 2 2 0 2 0 2 2
6. ΕΛΠΙΔΑ 1 2 0 1 1 0 3
7. ΑΡΗΣ 0 2 0 0 2 0 12

 

Παιδικό πρωτάθλημα | 1ος όμιλος (3η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
10. ΑΣΤΕΡΑΣ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑ 20/11/21 ΜΑΚΡΗΣ Τ., ΝΤΡΕΟΥ Δ., ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ Χ. ΑΝΑΒ
11. ΕΛΠΙΔΑ – ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ Φιλικών 20/11/21 ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι., ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Γ., ΚΟΥΓΙΟΥΦΑΣ Ν. 6-0
12. Α.Ο.Ν.Τ. – ΑΕΚ Τεγέας 20/11/21 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ. 8-0

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. Α.Ο.Ν.Τ. 6 2 2 0 0 15 0
2. ΑΣΤΕΡΑΣ 3 1 1 0 0 2 0
3. ΕΛΠΙΔΑ 3 2 1 0 1 6 2
4. ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 3 1 1 0 0 3 0
5. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 0 1 0 0 1 0 3
6. ΑΕΚ 0 1 0 0 1 0 8
7. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 0 2 0 0 2 0 13

 

Παιδικό πρωτάθλημα | 2ος όμιλος (3η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
13. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΜΕΛΙΓΟΥ Τυρού 20/11/21 ΚΥΡΙΟΣ Δ. 2-4
14. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Κορακοβουνίου 21/11/21 0-3 α.α.
15. ΒΡΑΣΙΕΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ Αγίου Ανδρέα 21/11/21 ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι. ΑΝΑΒ

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 6 2 2 0 0 10 1
2. ΜΕΛΙΓΟΥ 6 2 2 0 0 7 2
3. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 3 1 1 0 0 9 1
4. ΒΡΑΣΙΕΣ 3 1 1 0 0 3 0
5. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 0 3 0 0 3 0 9
6. ΑΠΟΛΛΩΝ 0 3 0 0 3 4 20

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here