Αποτελέσματα Super League 1, Γ’ Εθνική, Α’-Β’ τοπικό, Παιδικό (29-30/01/2022)

0
162

Στη Super League 1 ο Αστέρας Τρίπολης κατέκτησε μια σημαντική νίκη επί του Παναθηναϊκού στο «Απόστολος Νικολαΐδης» και ανέβηκε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στη Γ’ Εθνική ο Παναρκαδικός ηττήθηκε με 0-2 από την ΑΕ Ερμιονίδας, ενώ ο Ερμής Μελιγούς ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-0 από το Φοίνικα Νέας Επιδαύρου. Στο Α’ τοπικό ξεχώρισε η νίκη με 2-1 του Πανθυρεατικού επί του ΑΣ Λεωνιδίου.

Αναλυτικά όλη η ποδοσφαιρική αγωνιστική δράση με Αρκαδικό ενδιαφέρον:

 

Super League 1 (20η αγωνιστική)

Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 0-1
ΠΑΣ Λαμία – ΟΦΗ 2-1
Ιωνικός – Ατρόμητος Αθηνών 2-1
Παναιτωλικός – Άρης 0-2
ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης 2-0
ΑΕΚ – Βόλος ΝΠΣ 1-2
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 1-1

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 19 14 5 0 31-10 47
2 ΠΑΟΚ 19 12 2 5 41-21 38
3 ΑΕΚ 19 11 3 5 33-20 36
4 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 19 9 3 7 28-15 30
5 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 20 8 6 6 24-20 30
6 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 19 8 5 6 19-15 29
7 ΑΡΗΣ * 19 9 5 5 19-15 26
8 ΟΦΗ 20 6 8 6 24-25 26
9 ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 19 7 3 9 30-36 24
10 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 19 6 3 10 22-34 21
11 ΛΑΜΙΑ 19 4 6 9 17-24 18
12 ΙΩΝΙΚΟΣ 19 4 5 10 16-25 17
13 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 18 2 4 12 16-37 10
14 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 18 1 6 11 7-30 9

* Ο Άρης έχει υποστεί αφαίρεση 6 βαθμών.

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 5ος όμιλος (13η αγωνιστική)

ΑΕ Μυκόνου – Άγιος Ιερόθεος ΑΝΑΒΟΛΗ
Άρης Σκάλας – Χαραυγιακός 1-2
Παναρκαδικός ΑΟ – ΑΕ Ερμιονίδα 0-2
Φοίνικας Ν. Επιδαύρου – Ερμής Μελιγούς 3-0
Ηλιούπολη – Φωστήρας

Βαθμολογία (σε 13 αγώνες):

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΒΑΘΜ
1 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 10 8 1 1 23 5 25
2 ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν. ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 12 8 1 3 18 11 25
3 ΦΩΣΤΗΡΑΣ 10 5 3 2 14 8 18
4 ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 12 5 2 5 18 16 17
5 ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 9 4 3 2 13 3 15
6 ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΕ 10 4 1 5 15 18 13
7 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 12 3 3 6 11 20 12
8 ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 9 3 2 4 7 11 11
9 ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ 9 2 2 5 6 12 8
10 ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 11 2 2 7 7 18 8
11 ΆΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 10 1 4 5 6 16 7

 

Α’ τοπική κατηγορία (16η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές ΣΚΟΡ
1. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ Αστρους 29/01/22 00:00 3-0 α.α.
2. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ Κορακοβουνίου 29/01/22 15:00 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΤΟΥΡΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
1-4
3. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ Αστρους 29/01/22 15:00 ΒΕΡΓΕΤΗΣ Χ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΛΟΥΚΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΔΙΑΜΑΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣ )
2-1
4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΟΥ ΑΣΤΡΟΥΣ 30/01/22 15:00 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΝΙΚΑ Ι., ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΑΡΛΑ ΑΡΕΤΗ)
2-4
5. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ – ΒΡΑΣΙΕΣ Λεβιδίου 30/01/22 15:00 ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΜΑΚΡΗΣ Τ., ΛΙΩΡΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΙΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)
0-3
6. ΤΕΓΕΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ Τεγέας 30/01/22 15:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
ΑΝΑΒ.

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΒΡΑΣΙΕΣ 35 14 11 2 1 40 8
2. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 33 13 10 3 0 34 10
3. ΔΟΞΑ 32 14 10 2 2 37 17
4. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 29 14 9 2 3 35 18
5. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 27 13 8 3 2 34 12
6. ΑΕΚ 24 13 7 3 3 29 15
7. ΤΕΓΕΑ 20 13 6 2 5 23 14
8. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 15 14 4 3 7 23 29
9. ΗΡΑΚΛΗΣ 13 13 4 1 8 13 28
10. ΑΧΙΛΛΕΑΣ 10 14 3 1 10 13 28
11. ΑΠΟΛΛΩΝ 9 14 3 0 11 14 36
12. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ 6 13 2 0 11 7 45
13. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 0 14 0 0 14 0 42

 

Β’ τοπική κατηγορία (11η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
7. ΚΑΝΔΗΛΑ – ΕΛΠΙΔΑ Λεβιδίου 29/01/22 ΝΙΚΑ Ι., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α., ΛΙΩΡΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
3-3
8. ΠΑΟΚ – Α.Ο.Ν.Τ. Φιλικών 30/01/22 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΨΥΛΛΑΣ Π., ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
1-0
9. ΑΡΗΣ – ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ Φιλικών 30/01/22 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΝΤΡΕΟΥ Δ., ΚΟΥΓΙΟΥΦΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
0-3

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ 14 8 4 2 2 15 13
2. Α.Ο.Ν.Τ. 13 6 4 1 1 22 6
3. ΝΕΣΤΑΝΗ 13 7 4 1 2 17 10
4. ΚΑΝΔΗΛΑ 12 7 3 3 1 13 14
5. ΠΑΟΚ 12 8 3 3 2 14 8
6. ΕΛΠΙΔΑ 5 7 1 2 4 10 15
7. ΑΡΗΣ 0 7 0 0 7 3 28

 

Παιδικό πρωτάθλημα «Γ. Κουρούσιας» | 1ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
10. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ Τεγέας 29/01/22 ΝΙΚΑ Ι., ΝΤΡΕΟΥ Δ., ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ Α. 1-4
11. ΑΣΤΕΡΑΣ – Α.Ο.Ν.Τ. ΑΣΤΕΡΑ 29/01/22 ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι., ΤΣΑΦΑΡΑΣ Α., ΤΡΙΚΑΤΣΟΥΛΑΣ Δ. 2-0
12. ΕΛΠΙΔΑ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 30/01/22 3-0 α.α.
13. Α.Ο.Ν.Τ. – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Τεγέας 31/01/22 ΛΙΩΡΗΣ Χ., ΤΡΙΚΑΤΣΟΥΛΑΣ Δ., ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ Α. 7-0

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. Α.Ο.Ν.Τ. 15 6 5 0 1 27 2
2. ΕΛΠΙΔΑ 15 7 5 0 2 25 7
3. ΑΣΤΕΡΑΣ 13 5 4 1 0 18 2
4. ΑΕΚ 11 7 3 2 2 16 19
5. ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 5 6 1 2 3 10 30
6. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 4 6 1 1 4 5 20
7. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 0 7 0 0 7 0 21

 

Παιδικό πρωτάθλημα «Γ. Κουρούσιας» | 2ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
14. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΜΕΛΙΓΟΥ Αστρους 29/01/22 ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι. 5-0
15. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ Κορακοβουνίου 30/01/22 0-3 α.α.

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 27 9 9 0 0 47 9
2. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 21 8 7 0 1 42 7
3. ΜΕΛΙΓΟΥ 12 8 4 0 4 17 26
4. ΒΡΑΣΙΕΣ 7 7 3 0 4 16 20
5. ΑΠΟΛΛΩΝ 3 7 1 0 6 9 42
6. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 0 9 0 0 9 0 27

* Το σωματείο ‘ΒΡΑΣΙΕΣ‘ έχει -2 βαθμούς.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here