Αποτελέσματα Super League 1, Γ’ Εθνική Α’-Β’ τοπικό, Παιδικό (19-20/03/2022)

0
116

Η αγωνιστική ποδοσφαιρική δράση συνεχίστηκε και σε ότι αφορά τη δράση με Αρκαδικό ενδιαφέρον. Στη Super League 1, ο Αστέρας Τρίπολης ξεκίνησε με το δεξί της διαδικασία των play-out επικρατώντας με σκορ 0-2 του Βόλου. Στη Γ’ Εθνική η αναμέτρηση στην Σαντορίνη ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Παναρκαδικό δεν πραγματοποιήθηκε, την ώρα που ο Ερμής Μελιγούς επικρατούσε με σκορ 1-0 του Άρη Σκάλας.

Στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αρκαδίας οι πρωτοπόροι συνέχισαν με νίκες στο πρωτάθλημα, ενώ σημαντική ισοπαλία απέσπασε σε ότι αφορά τη «μάχη» της ουράς, ο Απόλλωνας Τυρού επί της ΑΕ Δημητσάνας.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα στα πρωταθλήματα με Αρκαδικό ενδιαφέρον, έχουν ως εξής:

 

Super League 1

PLAY-OFF (2η αγωνιστική)

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 1-1
Άρης – Παναθηναϊκός 0-0
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 0-1

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 28 21 6 1 50-16 69
2 ΠΑΟΚ 28 18 5 5 52-24 59
3 ΑΕΚ 28 14 5 9 43-30 47
4 ΑΡΗΣ 28 13 7 8 29-23 46
5 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 28 13 5 10 42-22 44
6 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 28 11 8 9 29-26 41

 

PLAYOUT (1η αγωνιστική)

ΟΦΗ – Ιωνικός 2-3
Ατρόμητος Αθηνών – Απόλλων Σμύρνης 1-0
Βόλος ΝΠΣ – Αστέρας Τρίπολης 0-2
Παναιτωλικός – ΠΑΣ Λαμία 1-2

Βαθμολογία (σε 1 αγώνα):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 27 11 5 11 29-29 38
2 ΟΦΗ 27 9 10 8 35-35 37
3 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 27 9 5 13 28-41 32
4 ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 27 8 6 13 35-44 30
5 ΙΩΝΙΚΟΣ 27 7 8 12 29-36 29
6 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 27 7 5 15 28-47 26
7 ΛΑΜΙΑ 27 5 6 16 21-38 21
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 27 2 7 18 9-48 13

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 5ος όμιλος (20η αγωνιστική)

Ερμής Μελιγούς – Άρης Σκάλας  1-0
ΓΣ Ηλιούπολης – Άγιος Ιερόθεος  1-2
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – ΑΕ Ερμιονίδας  1-2
ΑΕ Μυκόνου – Χαραυγιακός  1-2
ΑΣ Σαντορίνης – Παναρκαδικός ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ
Ρεπό: Φωστήρας

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

ΑΓ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΒΑΘΜ
1 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 18 13 3 2 38 11 42
2 ΦΩΣΤΗΡΑΣ 18 11 3 4 26 14 36
3 ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 17 9 5 3 27 7 32
4 ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 18 9 1 8 23 20 28
5 ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 18 8 3 7 19 22 27
6 ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ 18 8 2 8 26 27 26
7 ΆΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ 18 6 3 9 19 25 21
8 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 19 5 5 9 16 27 20
9 ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 16 6 2 8 25 22 20
10 ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 17 4 4 9 14 26 16
11 ΆΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 19 1 5 13 9 41 8

 

Α’ τοπική κατηγορία (21η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
1. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ Τεγέας 19/03/22 0-3 α.α.
2. ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΠΑΡΑΛΙΟΥ ΑΣΤΡΟΥΣ 19/03/22 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΛΟΥΚΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΑΡΛΑ ΑΡΕΤΗ)
ΑΝΑΒ
3. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΒΡΑΣΙΕΣ Κορακοβουνίου 19/03/22 ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Ν., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
0-4
4. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΕΚ Αστρους 19/03/22 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΚΥΡΙΟΣ Δ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
1-2
5. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Λεβιδίου 20/03/22 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΝΙΚΑ Ι., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
0-2
6. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ Τυρού 20/03/22 ΚΟΛΛΙΑΣ Γ., ΚΥΡΙΟΣ Δ., ΤΣΑΤΣΟΥΛΗ Β.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
1-1

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΒΡΑΣΙΕΣ 51 20 16 3 1 60 9
2. ΔΟΞΑ 46 20 14 4 2 51 19
3. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 45 19 14 3 2 47 14
4. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 40 18 12 4 2 44 13
5. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 37 19 11 4 4 42 23
6. ΤΕΓΕΑ 32 19 10 2 7 34 20
7. ΑΕΚ 31 19 9 4 6 38 25
8. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 22 20 6 4 10 30 44
9. ΗΡΑΚΛΗΣ 16 19 5 1 13 17 43
10. ΑΧΙΛΛΕΑΣ 14 18 4 2 12 17 34
11. ΑΠΟΛΛΩΝ 13 20 4 1 15 19 54
12. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ 12 19 4 0 15 14 55
13. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 0 20 0 0 20 0 60

 

Β’ τοπική κατηγορία (15η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
7. ΕΛΠΙΔΑ – ΑΡΗΣ Φιλικών 19/03/22 ΝΙΚΑ Ι., ΚΟΥΓΙΟΥΦΑΣ Ν., ΤΡΙΚΑΤΣΟΥΛΑΣ Δ. 3-0
8. ΠΑΟΚ – ΑΟ ΝΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Φιλικών 20/03/22 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Γ., ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ Χ. 1-1
9. ΝΕΣΤΑΝΗ – ΚΑΝΔΗΛΑ Φιλικών 20/03/22 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΜΑΚΡΗΣ Τ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
ΑΝΑΒ

Βαθμολογία (σε 15 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΟ ΝΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 28 13 8 4 1 42 11
2. ΝΕΣΤΑΝΗ 24 12 7 3 2 28 13
3. ΚΑΝΔΗΛΑ 23 12 6 5 1 22 16
4. ΠΑΟΚ 20 13 5 5 3 21 15
5. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ 14 12 4 2 6 18 21
6. ΕΛΠΙΔΑ 12 13 3 3 7 20 30
7. ΑΡΗΣ 0 13 0 0 13 5 50

 

Παιδικό πρωτάθλημα | 1ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
10. ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΕΚ Αστέρα 19/03/22 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΤΣΕΚΟΣ Π., ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΣ Λ. 5-0
11. ΕΛΠΙΔΑ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Φιλικών 19/03/22 ΝΙΚΑ Ι. 5-3
12. ΑΟ ΝΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 20/03/22 3-0 α.α.

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΟ ΝΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 28 11 9 1 1 47 5
2. ΕΛΠΙΔΑ 27 11 9 0 2 44 11
3. ΑΣΤΕΡΑΣ 26 11 8 2 1 42 7
4. ΑΕΚ 12 12 5 2 5 21 30
5. ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 9 12 2 3 7 18 51
6. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 8 11 2 2 7 10 42
7. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 0 12 0 0 12 0 36

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:
Το σωματείο ‘ΑΕΚ‘ έχει -5 βαθμούς.

 

Παιδικό πρωτάθλημα | 2ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
13. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΑΠΟΛΛΩΝ Κορακοβουνίου 19/03/22 0-3 α.α.
14. ΜΕΛΙΓΟΥ – ΒΡΑΣΙΕΣ Μελιγούς 19/03/22 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π. 2-0

Βαθμολογία (σε 15 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 37 13 12 1 0 64 11
2. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 37 14 12 1 1 71 8
3. ΒΡΑΣΙΕΣ 19 14 7 0 7 36 40
4. ΜΕΛΙΓΟΥ 19 15 7 0 8 25 48
5. ΑΠΟΛΛΩΝ 9 13 3 0 10 18 62
6. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 0 15 0 0 15 0 45

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:
Το σωματείο ‘ΒΡΑΣΙΕΣ‘ έχει -2 βαθμούς.
Το σωματείο ‘ΜΕΛΙΓΟΥ ‘ έχει -2 βαθμούς.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here