Αποτελέσματα Super League 1, Γ’ Εθνική, Α’ τοπικό (23-24/10/2021)

0
94

Σε ότι αφορά την αγωνιστική ποδοσφαιρική δράση σε όλες τις διοργανώσεις με Αρκαδικό ενδιαφέρον, στη Super League 1 ο Αστέρας επικράτησε με σκορ 2-1 του Παναθηναϊκού. Την ίδια ώρα ο στη Γ’ Εθνική ο Παναρκαδικός επικράτησε του Αγίου Ιερόθεου με σκορ 2-0, ενώ ο Ερμής Μελιγούς ηττήθηκε στη Σαντορίνη από την τοπική ομάδα. Τέλος στην Α’ τοπική κατηγορία ξεχώρισε η νίκη των Βρασιών στην έδρα της Τεγέας με 1-4 και η επικράτηση του Πανθυρεατικού επί της ΑΕΚ Τρίπολης με 2-1.

Αναλυτικά ολόκληρη η ποδοσφαιρική δράση έχει ως εξής:

 

Super League 1 (7η αγωνιστική)

Ατρόμητος – Ιωνικός 0-2
Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0
Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 2-1
Άρης – Παναιτωλικός 5-1
Βόλος ΝΠΣ – ΑΕΚ 1-3
ΟΦΗ – ΠΑΣ Λαμία 0-0
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 2-1

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΑΓ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΤΕΡΜΑΤΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 5 2 0 12-4 17
2 ΑΕΚ 7 5 1 1 16-7 16
3 ΠΑΟΚ 7 4 1 2 13-9 13
4 ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 7 4 1 2 16-15 13
5 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 7 3 1 3 14-6 10
6 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 7 2 3 2 5-5 9
7 ΙΩΝΙΚΟΣ 7 2 2 3 5-9 8
8 ΟΦΗ 7 1 5 1 7-8 8
9 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 7 2 2 3 4-6 8
10 ΑΡΗΣ * 7 4 2 1 10-3 8
11 ΛΑΜΙΑ 7 1 2 4 6-9 5
12 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 7 1 2 4 8-15 5
13 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 7 1 2 4 3-12 5
14 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 7 0 2 5 3-14 2

* Ο Άρης έχει υποστεί αφαίρεση 6 βαθμών.

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 5ος όμιλος (1η αγωνιστική)

ΑΣ Σαντορίνη 2020 – Ερμής Μελιγούς 3-0
ΑΕ Μυκόνου – Ηλιούπολη 3-1
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Φωστήρας 2-0
Άρης Σκάλας – Ερμιονίδα 1-1
Παναρκαδικός – Άγιος Ιερόθεος 2-0
ΡΕΠΟ: Χαραυγιακός

Βαθμολογία (σε 1 αγώνα):

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1 1 0 0 2 0 3
2 ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 1 1 0 0 3 0 3
3 ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν. ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 1 1 0 0 2 0 3
4 ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΕ 1 1 0 0 3 1 3
5 ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 1 0 1 0 1 1 1
6 ΆΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 1 0 1 0 1 1 1
7 ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1 0 0 1 0 2 0
8 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1 0 0 1 1 3 0
9 ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 0 0 0 0 0 0 0
10 ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ 1 0 0 1 0 2 0
11 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 1 0 0 1 0 3 0

 

Α’ τοπική κατηγορία (4η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
1. ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ Μελιγούς 23/10/21 3-0
2. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΗΡΑΚΛΗΣ Κορακοβουνίου 23/10/21 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΝΙΚΑ Ι., ΨΥΛΛΑΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
2-0
3. ΤΕΓΕΑ – ΒΡΑΣΙΕΣ Τεγέας 23/10/21 ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Ν., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΜΑΚΡΗΣ Τ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
1-4
4. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ – ΔΟΞΑ Λεβιδίου 24/10/21 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΙΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)
0-6
5. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΑΕΚ Αστρους 24/10/21 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΚΥΡΙΟΣ Δ., ΤΣΟΥΚΑΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΔΙΑΜΑΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
2-1
6. ΛΕΩΝΙΔΙΟ – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεωνιδίου 24/10/21 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
5-0

 

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΒΡΑΣΙΕΣ 12 4 4 0 0 14 1
2. ΔΟΞΑ 10 4 3 1 0 14 2
3. ΤΕΓΕΑ 9 4 3 0 1 13 5
4. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 7 3 2 1 0 11 3
5. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 7 3 2 1 0 6 2
6. ΑΕΚ 6 3 2 0 1 7 3
7. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 4 3 1 1 1 5 5
8. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 4 4 1 1 2 6 9
9. ΑΧΙΛΛΕΑΣ 4 4 1 1 2 3 7
10. ΗΡΑΚΛΗΣ 3 4 1 0 3 4 7
11. ΑΠΟΛΛΩΝ 3 4 1 0 3 2 13
12. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 0 4 0 0 4 0 12
13. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ 0 4 0 0 4 1 17

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here