Αποτελέσματα Super League 1, Γ’ Εθνική, Γ’ Εθνική γυναικών, Α’-Β’ τοπικό, Παιδικό (12-14/02/2022)

0
175

Συνέχεια στην ποδοσφαιρική αγωνιστική δράση σε ότι αφορά τα πρωταθλήματα με Αρκαδικό ενδιαφέρον. Στη Super League ο Ιωνικός διέκοψε το νικηφόρο σερί του Αστέρα Τρίπολης περνώντας νικηφόρα από το «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» με 2-3. Στη Γ’ Εθνική οι Αρκαδικές ομάδες συνέχισαν με ήττες στο πρωτάθλημα. Ήττα για τον Παναρκαδικό στη Μύκονο με 3-2 και ήττα με ανατροπή 2-1 για τον Ερμή Μελιγούς στο Περιστέρι από τον Άγιο Ιερόθεο.

Στα τοπικά πρωταθλήματα ξεχώρισαν η νίκη του Λεωνιδίου με 1-0 επί της ΑΕΚ Τρίπολης, το «διπλό» στην Τεγέα για τη Δόξα Μεγαλόπολης με σκορ 0-1 και το «διπλό» της ΑΕ Δημητσάνας επί του Πανθυρεατικού με σκορ 0-2.

Αναλυτικά όλη η δράση στα πρωταθλήματα με Αρκαδικό ενδιαφέρον:

 

Super League 1 (23η αγωνιστική)

Απόλλων Σμύρνης – Παναιτωλικός 0-0
Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός 2-3
ΟΦΗ – Βόλος ΝΠΣ 2-1
Παναθηναϊκός – Λαμία 2-0
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 1-0
Ολυμπιακός – ΑΕΚ 1-0
ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης 2-0

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):

Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 22 17 5 0 38-11 56
2 ΠΑΟΚ 22 15 2 5 46-22 47
3 ΑΕΚ 22 12 3 7 37-23 39
4 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 23 10 6 7 27-22 36
5 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 22 10 3 9 33-20 33
6 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 21 9 5 7 23-18 32
7 ΟΦΗ 22 8 8 6 29-28 32
8 ΑΡΗΣ * 22 10 5 7 21-20 29
9 ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 22 8 4 10 34-39 28
10 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 22 6 4 12 23-38 22
11 ΙΩΝΙΚΟΣ 22 5 6 11 20-31 21
12 ΛΑΜΙΑ 21 4 6 11 18-29 18
13 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 20 3 4 13 19-39 13
14 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 21 1 7 13 7-35 10

* Ο Άρης έχει υποστεί αφαίρεση 6 βαθμών από την αρχή της σεζόν.

 

Γ’ Εθνική κατηγορία | 5ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Άρης Σκάλας – ΑΣ Σαντορίνης 0-3
Φοίνικας Ν. Επιδαύρου – Χαραυγιακός 0-1
Άγιος Ιερόθεος – Ερμής Μελιγούς 2-1
ΑΕ Μυκόνου – Παναρκαδικός 3-2
Φωστήρας – Ερμιονίδα

Βαθμολογία (σε 15 αγώνες):

Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΒΑΘΜ
1 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 11 9 1 1 25 5 28
2 ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 13 8 1 4 18 12 25
3 ΦΩΣΤΗΡΑΣ 13 7 3 3 18 11 24
4 ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 14 6 2 6 24 19 20
5 ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 11 5 4 2 17 4 19
6 ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 12 5 2 5 14 14 17
7 ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ 12 5 1 6 18 22 16
8 ΆΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ 12 4 2 6 13 15 14
9 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 13 3 3 7 12 22 12
10 ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 13 3 3 7 9 19 12
11 ΆΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 14 1 4 9 7 32 7

 

Γ’ Εθνική κατηγορία γυναικών | 4ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Ακαδημία Δόξα ’98 – Άρης 1-3
Πατίστα ΑΟΠΚ – ΑΕ Καλαβρύτων 3-0
Λύκοι Αιγιαλείας – Τροιζηνιακός 1-5

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες):

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΒΑΘΜΟΙ
1 Άρης Τρίπολης 6 6 0 0 38 3 18
2 Τροιζηνιακός 5 4 0 1 27 5 12
3 Πατίστα ΑΟΠΚ 6 3 0 3 8 21 9
4 Λύκοι Αιγιαλείας 5 2 0 3 6 12 6
5 Ακαδημία Δόξα 98 5 1 0 4 5 14 3
6 ΑΕ Καλαβρύτων 5 0 0 5 1 30 0

 

Α’ τοπική κατηγορία (18η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
1. ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ ΠΑΡΑΛΙΟΥ ΑΣΤΡΟΥΣ 12/02/22 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Γ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΛΙΩΡΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΔΙΑΜΑΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
1-1
2. ΒΡΑΣΙΕΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ Αγίου Ανδρέα 12/02/22 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΨΥΛΛΑΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
6-0
3. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ – ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ Λεβιδίου 13/02/22 3-0 α.α.
4. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ Αστρους 13/02/22 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΝΙΚΑ Ι., ΜΑΚΡΗΣ Τ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
2-1
5. ΤΕΓΕΑ – ΔΟΞΑ Τεγέας 13/02/22 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ., ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
0-1
6. ΛΕΩΝΙΔΙΟ – ΑΕΚ Λεωνιδίου 13/02/22 ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΨΥΛΛΑΣ Π., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΙΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)
1-0
7. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ Αστρους 13/02/22 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΝΙΚΑ Ι., ΜΑΚΡΗΣ Τ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΑΡΛΑ ΑΡΕΤΗ)
0-2

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΒΡΑΣΙΕΣ 41 16 13 2 1 50 8
2. ΔΟΞΑ 38 16 12 2 2 42 17
3. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 33 15 10 3 2 34 14
4. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 33 15 10 3 2 36 12
5. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 32 15 10 2 3 37 18
6. ΑΕΚ 27 15 8 3 4 31 16
7. ΤΕΓΕΑ 20 15 6 2 7 23 19
8. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 19 16 5 4 7 27 31
9. ΗΡΑΚΛΗΣ 16 15 5 1 9 16 32
10. ΑΧΙΛΛΕΑΣ 14 16 4 2 10 17 29
11. ΑΠΟΛΛΩΝ 9 16 3 0 13 14 43
12. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ 9 16 3 0 13 11 51
13. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 0 16 0 0 16 0 48

 

Β’ τοπική κατηγορία (13η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
8. ΚΑΝΔΗΛΑ – ΑΡΗΣ Λεβιδίου 12/02/22 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΚΟΥΓΙΟΥΦΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
4-0
9. ΝΕΣΤΑΝΗ – ΕΛΠΙΔΑ Φιλικών 13/02/22 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Γ., ΤΡΙΚΑΤΣΟΥΛΑΣ Δ., ΤΣΑΦΑΡΑΣ Α. 4-1
10. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ – Α.Ο.Ν.Τ. Μελιγούς 13/02/22 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ Χ., ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
1-3

Βαθμολογία (σε 13 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΝΕΣΤΑΝΗ 19 9 6 1 2 23 12
2. ΚΑΝΔΗΛΑ 18 9 5 3 1 19 14
3. Α.Ο.Ν.Τ. 16 7 5 1 1 25 7
4. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ 14 10 4 2 4 17 18
5. ΠΑΟΚ 12 9 3 3 3 14 10
6. ΕΛΠΙΔΑ 8 9 2 2 5 13 20
7. ΑΡΗΣ 0 9 0 0 9 4 34

 

Παιδικό πρωτάθλημα «Γ. Κουρούσιας» | 1ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
11. ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ Φιλικών 12/02/22 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΤΡΙΚΑΤΣΟΥΛΑΣ Δ., ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ Α. 0-7
12. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ – ΕΛΠΙΔΑ Τεγέας 12/02/22 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΤΣΑΦΑΡΑΣ Α. 1-8
13. ΑΕΚ – Α.Ο.Ν.Τ. Φιλικών 12/02/22 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΤΡΙΚΑΤΣΟΥΛΑΣ Δ., ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ Α. 0-3

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. Α.Ο.Ν.Τ. 21 8 7 0 1 36 2
2. ΕΛΠΙΔΑ 21 9 7 0 2 36 8
3. ΑΣΤΕΡΑΣ 16 7 5 1 1 25 5
4. ΑΕΚ 11 8 3 2 3 16 22
5. ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 8 8 2 2 4 13 37
6. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 4 8 1 1 6 6 34
7. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 0 8 0 0 8 0 24

 

Παιδικό πρωτάθλημα «Γ. Κουρούσιας» | 2ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
14. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΒΡΑΣΙΕΣ Τυρού 10/02/22 ΛΙΩΡΗΣ Χ. 2-7
15. ΜΕΛΙΓΟΥ – ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ Μελιγούς 12/02/22 3-0 α.α.
16. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΒΡΑΣΙΕΣ Αστρους 13/02/22 ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι. 6-0
17. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ Τυρού 13/02/22 ΨΥΛΛΑΣ Π. 0-5

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 31 11 10 1 0 54 10
2. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 28 11 9 1 1 51 8
3. ΒΡΑΣΙΕΣ 16 11 6 0 5 33 28
4. ΜΕΛΙΓΟΥ 13 11 5 0 6 20 33
5. ΑΠΟΛΛΩΝ 6 11 2 0 9 14 60
6. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 0 11 0 0 11 0 33

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:
– Το σωματείο ‘ΒΡΑΣΙΕΣ‘ έχει -2 βαθμούς.
– Το σωματείο ‘ΜΕΛΙΓΟΥ ‘ έχει -2 βαθμούς.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here