Αποτελέσματα Super League 1, Γ’ Εθνική, Γ’ Εθνική γυναικών, Α’-Β’ τοπικό (09-10/04/2022)

0
107

Στην ποδοσφαιρική αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα με Αρκαδικό ενδιαφέρον για την 3η αγωνιστική των Play-out της Super League 1 o Αστέρας ηττήθηκε με σκορ 2-3. Στην Γ’ Εθνική την ήττα γνώρισε ο Παναρκαδικός στην έδρα του ΓΣ Ηλιούπολης και υποβιβάστηκε στα τοπικά πρωταθλήματα. Ο Ερμής Μελιγούς ηττήθηκε από τον Χαραυγιακό με 0-2, όντας υποβιβασμένος από την προηγούμενη αγωνιστική. Η γυναικεία ομάδα του Άρη Τρίπολης επικράτησε με 3-0 του ΑΟΠΚ Πατίστα.

Στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Αρκαδίας ξεχώρισε η νίκη του Πανθυρεατικού στη Μεγαλόπολη με 2-3 επί της Δόξας έχοντας πλέον τον πρώτο λόγο για τον τίτλο. Την ίδια ώρα οι Βρασιές περνούσα νικηφόρα του ΑΣ Λεωνιδίου με σκορ 0-1.

Αναλυτικά όλη η δράση στα ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα με Αρκαδικό ενδιαφέρον:

 

Super League 1

PLAY-OFF (4η αγωνιστική):

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός 0-0
ΑΕΚ – Άρης 1-2
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός ΑΝΑΒΟΛΗ

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜ ΑΓΩΝ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΓΚΟΛ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 70 29 21 7 1 51-17
2 ΠΑΟΚ 59 29 18 5 6 53-26
3 ΑΡΗΣ 50 30 14 8 8 31-24
4 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 48 30 14 6 10 44-23
5 ΑΕΚ 48 30 14 6 10 45-33
6 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 43 30 11 10 9 29-26

PLAYOUT (3η αγωνιστική):

Βόλος ΝΠΣ – ΠΑΣ Λαμία 3-0
ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης 1-2
Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός 2-3
Παναιτωλικός – Ατρόμητος Αθηνών 2-3

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες):

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜ ΑΓΩΝ ΝΙΚ ΙΣΟΠ ΗΤΤ ΓΚΟΛ
1 ΟΦΗ 40 29 10 10 9 38-38
2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 39 29 11 6 12 31-32
3 ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 34 29 9 7 13 40-46
4 ΙΩΝΙΚΟΣ 33 29 8 9 12 34-40
5 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 32 29 9 5 15 30-45
6 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 30 29 8 6 15 31-49
7 ΛΑΜΙΑ 21 29 5 6 18 22-43
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 19 29 4 7 18 12-49

 

Γ’ Εθνική κατηγορία (22η αγωνιστική)

Άγιος Ιερόθεος – ΑΕ Ερμιονίδας 1-0
Ερμής Μελιγούς – Χαραυγιακός 0-2
ΓΣ Ηλιούπολης – Παναρκαδικός ΑΟ 1-0
Φωστήρας – ΑΣ Σαντορίνης 2-0
Φοίνικας Ν. Επιδαύρου – ΑΕ Μυκόνου 1-1
ΡΕΠΟ: Αρης Σκάλας

Βαθμολογία (σε 22 αγώνες):

    ΑΓ ΝΙΚ IΣΟΠ ΗΤΤ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 20 15 3 2 41 11 48
2 ΦΩΣΤΗΡΑΣ 20 12 3 5 29 16 39
3 ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 20 10 6 4 30 9 36
4 ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 20 9 2 9 24 23 29
5 ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ 20 8 4 8 27 28 28
6 ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ 20 8 3 9 21 25 27
7 ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 20 8 3 9 19 25 27
8 ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 20 7 4 9 19 27 25
9 ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 20 7 2 11 27 27 23
10 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 20 5 5 10 16 29 20
11 ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 20 1 5 14 9 42 8

 

Γ’ Εθνική κατηγορία γυναικών (Εξ’ αναβολής 8η αγωνιστική)

Άρης Τρίπολης – ΑΟΠΚ Πατίστα 3-0
Λύκοι Αιγιαλείας – Ακαδημία Δόξα ’98 2-2
Τροιζηνιακός – ΑΕ Καλαβρύτων 13-0

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠ ΗΤΤΕΣ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΒΑΘΜΟΙ
1 Άρης Τρίπολης 9 9 0 0 49 4 27
2 Τροιζηνιακός 8 7 0 1 48 5 21
3 Πατίστα ΑΟΠΚ 8 4 0 4 11 26 12
4 Λύκοι Αιγιαλείας 9 3 1 5 17 22 10
5 Ακαδημία Δόξα 98 9 2 1 6 9 24 7
6 ΑΕ Καλαβρύτων 9 0 0 9 3 56 0

 

Α’ τοπική κατηγορία | 5ος όμιλος (24η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
1. ΑΕΚ – ΤΕΓΕΑ Φιλικών 09/04/22 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΛΟΥΚΑΣ Ν., ΝΙΚΑ Ι.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΤΣΟΥΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ)
4-1
2. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ – ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ Λεβιδίου 09/04/22 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΜΑΚΡΗΣ Τ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
2-0
3. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΑΠΟΛΛΩΝ Κορακοβουνίου 09/04/22 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
1-1
4. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αστρους 09/04/22 ΜΑΥΡΟΚΟΡΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΛΙΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ)
4-3
5. ΛΕΩΝΙΔΙΟ – ΒΡΑΣΙΕΣ Λεωνιδίου 10/04/22 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
0-1
6. ΔΟΞΑ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 10/04/22 ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Κ., ΚΥΡΙΟΣ Δ.
4oς: ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Τ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΑΖΙΟΥΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ)
2-3

Βαθμολογία (σε 24 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 54 22 17 3 2 53 17
2. ΒΡΑΣΙΕΣ 54 22 17 3 2 61 10
3. ΔΟΞΑ 49 22 15 4 3 56 23
4. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 46 22 14 4 4 53 23
5. ΛΕΩΝΙΔΙΟ 44 22 13 5 4 48 17
6. ΑΕΚ 40 22 12 4 6 53 27
7. ΤΕΓΕΑ 33 22 10 3 9 37 27
8. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 26 23 7 5 11 35 48
9. ΑΠΟΛΛΩΝ 20 23 6 2 15 25 56
10. ΗΡΑΚΛΗΣ 19 22 6 1 15 22 52
11. ΑΧΙΛΛΕΑΣ 17 22 5 2 15 23 53
12. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ 12 22 4 0 18 14 61
13. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 0 22 0 0 22 0 66

 

Β’ τοπική κατηγορία (18η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Διαιτητές ΣΚΟΡ
7. ΠΑΟΚ – ΚΑΝΔΗΛΑ Φιλικών 10/04/22 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΤΡΙΚΑΤΣΟΥΛΑΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
4-0
8. ΝΕΣΤΑΝΗ – ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ Φιλικών 10/04/22 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Γ., ΜΑΚΡΗΣ Τ., ΚΟΥΓΙΟΥΦΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
3-1
9. ΑΟ ΝΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΕΛΠΙΔΑ Τεγέας 10/04/22 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ., ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
3-1

Βαθμολογία (σε 24 αγώνες):

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΟ ΝΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 37 16 11 4 1 55 15
2. ΝΕΣΤΑΝΗ 31 15 9 4 2 37 17
3. ΚΑΝΔΗΛΑ 26 15 7 5 3 24 24
4. ΠΑΟΚ 24 15 6 6 3 27 17
5. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ 14 14 4 2 8 21 27
6. ΕΛΠΙΔΑ 13 16 3 4 9 25 38
7. ΑΡΗΣ 1 15 0 1 14 8 59

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here