Επικράτηση της Κ19 του Αστέρα 3-1 τον Βόλο

0
464
ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Η ομάδα Κ19 του Αστέρα επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης ομάδας του Βόλου Ν.Π.Σ. σε αγώνα για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League. Ο Αστέρας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 7′ άνοιξε το σκορ. Μετά από εκτέλεση φάουλ με πάσα, ο Κανελλόπουλος με δυνατό σουτ πέτυχε το 1-0.

Στο 17′ ο Αλί Μπαμπά έκανε την ατομική προσπάθεια από τα αριστερά και την κατάλληλη στιγμή πλάσαρε για το 2-0. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Ali Baba είχε άλλη μια ευκαιρία, στο 43′, αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε το σουτ που επιχείρησε και στη συνέχεια η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Ο Αστέρας Τρίπολης πάντως, βρήκε το τρίτο γκολ πριν το τέλος του πρώτου 45λέπτου, με σκόρερ και πάλι τον Κανελλόπουλο. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε το σκορ σε 3-1. Από εκεί και πέρα ο Αστέρας έκανε διαχείριση του αγώνα και κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Χριστοδουλής, Κάρδαρης, Γουσέτης, Γλυνός, Χριστόπουλος, Τανουσάι, Παπαγεωργίου, Κανελλόπουλος, Αλί Μπαμπά, Θοεδωρίδης, Μιχόπουλος