Επικράτηση των παίδων του Πελασγού 54-40 επί του Δίωνα

0
246

Το απόγευμα του Σαββάτου (11/09) η ομάδα του Πελασγού ΚΟΜ σε επίπεδο παίδων, φιλοξένησε την αντίστοιχη ομάδα του Δίωνα Κυπαρισσίας, σε μια αναμέτρηση στην οποία οι «γηπεδούχοι» ήταν αυτοί τελικά που επικράτησαν με σκορ 54-40.

Αγωνιστικά η ομάδα της Μεγαλόπολης ήταν η ομάδα που είχε τον έλεγχο και το προβάδισμα στο ματς σε όλη του τη διάρκεια. Ο Πελασγός πέρα από την αμυντική λειτουργία που σε μεγάλο διάστημα ήταν ικανοποιητική, είχε και λύσεις στο σκοράρισμα από αρκετούς παίκτες.

Το γ’ δεκάλεπτο έτσι όπως εξελίχθηκε έδωσε ουσιαστικό προβάδισμα στην Αρκαδική ομάδα, με αποτέλεσμα το τελευταίο δεκάλεπτο να έχει περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης | 11/09/2021 (18:30).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσιμπούρης, Πρωτόγερος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-7 (Α’), 26-16 (Β’), 39-23 (Γ’), 54-40 (Δ’).
ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΚΟΜ (Γιώργος Τσατσουλής, Γεωργία Μανιάτη): Γιαννόπουλος 8, Κουκουλας 6, Θεοδωρόπουλος 8(2), Μακρής 6, Μπουγάς 18, Μανιάτης 4(1), Δρακόπουλος, Μερζιώτης 4.
ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ (Τζαγισβίλι Μ., Δημητρακάκης Π.): Βασιλόπουλος 5(1), Τζώρτας 2, Αργυρόπουλος, Κυζιλής 12, Τάμπασης – Βουδούρης, Αλειφέρης 3, Μιχόπουλος 14, Κίτσος 4.