Ευρεία φιλική επικράτηση του Αστέρα επί του Απόλλων Σμύρνης

0
241
ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Με αφορμή τη διακοπή του πρωταθλήματος της Super League 1 λόγω των υποχρεώσεων των Εθνικών ομάδων ο Αστέρας Τρίπολης φιλοξένησε στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» την αντίστοιχη ομάδα του Απόλλων Σμύρνης. Μια φιλική αναμέτρηση στην οποία ο Αστέρας επιβεβαίωσε την καλή του κατάσταση η οποία μετουσιώθηκε σε ευρεία νίκη με σκορ 5-1.

Ο Αστέρας στο πρώτο 10λεπτο του αγώνα είχε πετύχει δύο γκολ. Στο 2′ άνοιξε το σκορ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Γκόμες, ενώ στο 10′ ο Τζίμας έκανε το 2-0 μετά από ασίστ του Λέο Τιλίκα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλί Μπαμπά με σουτ έξω από την περιοχή στο 54′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Μπεντινέλι στο 58′ και είχαν δοκάρι στο 66′ με τον Ντάουντα.

Ο Αστέρας έκανε το 4-1 με τον Λουίς Φερνάντεθ στο 77′, μετά από ασίστ του Ρεγκίς, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 5-1 στο 85′ μετά από σέντρα του Σίτο.

ΓΗΠΕΔΟ: «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» | 10/10/2020 (17:30).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιφτσής (46′ Παπαδόπουλος), Garcia (67′ Regis), Alagbe (67′ Τασουλής), Πασαλίδης (46′ Suarez), Iglesias, Borja Fernandez (67′ Valiente), Bellocq (67′ Κανελλόπουλος), Leo Tilica (67′ Sito), Gomez (47′ Ali Baba), Orosco (67′ Luis Fernandez), Τζίμας (67′ Barrales).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουλστ, Τσαμπούρης (46’ Χειρίνταρντας), Μπαξεβανίδης (80’ Ρόδης), Λισγάρας, Ρώσση (46’ Ντομίνγκες), Σλίβκα (46’ Φατιόν), Πατράλης (46’ Κραγιόπουλος), Κολ (46’ Μπεντινέλι), Φερνάντεθ (46’ Βάρκας), Μουνιέ (46’ Τσιλούλης), Ιωαννίδης (46’ Ντάουντα).