Εύκολη επικράτηση των εφήβων του Αρκαδικού 36-77 τον Πολύβιο ΑΕΜ

0
281

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και τον β’ όμιλο ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός φιλοξενήθηκε από την ομάδα του Πολύβιου ΑΕΜ στο κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης. Επρόκειτο για μια αναμέτρηση που εξ’ αρχής οι «φιλοξενούμενοι» ήταν καλύτεροι, κάτι που τελικά επιβεβαίωσαν φτάνοντας στη νίκη με σκορ 36-77.

Αγωνιστικά το α’ δεκάλεπτο ήταν σχετικά αμφίρροπο με το σκορ στο 11-15. Στη συνέχεια οι «κυανόλευκοι» ανέβασαν ρυθμούς και κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ. Το επί μέρους 5-25 στην γ’ περίοδο ουσιαστικά «έδωσε» οριστικά τέλος στην έκβαση της αναμέτρησης.

Για τον Πολύβιο τον επιθετικό τομέα της ομάδας του, επωμίστηκε ο Κωτσόπουλος που σημείωσε τους 29 από τους 36 πόντους της ομάδας, ενώ για τον Αρκαδικό, «διψήφιοι» στην επίθεση ήταν ο Τρυφωνόπουλος με 26(1)π., ο Τσαμακλής με 14π. και ο Χωματάς με 12π.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης | 23/10/2022 (20:00).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναστόπουλος, Πρωτόγερος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-15 (Α’), 21-36 (Β’), 26-61 (Γ’), 36-77 (Δ’).
ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΑΕΜ (Αργύρης Νικητόπουλος, Δημήτρης Γεωργαντάς): Αργυρόπουλος 2, Σαλί, Αλεξάκης, Ζαβαλιέρης, Αγγελόπουλος, Μπράουσι 5(1), Κωτσόπουλος 29, Βαλτεσινιώτης.
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος): Παπαδημητρίου, Τρυφωνόπουλος 26(1), Παναγόπουλος 3(1), Μακρής 5(1), Χρυσανθακόπουλος, Λαγογιάννης, Χωματάς 12, Κωτσόπουλος 8, Τσαμακλής 14, Γκαργκάσουλας Γ., Γκαργκάσουλας Χ., Ναστόπουλος 9.