Η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (04-06/06/2022)

0
122

Πλούσια είναι η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ξεχωρίζοντας το επόμενο τριήμερο ο 1ος τελικός για την Α1 κατηγορία της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, ενώ δεν λείπει η έντονη δράση για την β’ φάση της Α2 κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και των μικρών ηλικιακά κατηγοριών.

Χωρίς αναμετρήσεις με Αρκαδικό ενδιαφέρον το απόγευμα του Σαββάτου (04/06) η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, έχει αναλυτικά ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΧΕΙΛΑΣ
2 ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Ι.
3 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ-ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 15:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΚΛΑΔΙΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤ.
4 ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 17:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΚΛΑΔΙΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤ.
5 ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 14:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
6 ΑΠΟΕΛ – ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 16:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
7 ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡ. ΚΔΓ ΑΡΕΟΠΟΛ 19:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

Την Κυριακή (05/06) σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος για τον α’ τελικό της Α1 κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, ο Πολύβιος ΑΕΜ φιλοξενείται στις 20:00 από την Καλαμάτα ’80. Στις 16:00 στη Μεγαλόπολη σε επίπεδο Παγκορασίδων ο Πελασγός ΚΟΜ φιλοξενεί τη ΓΕΑ Άμιλλα 2000. Στην κατηγορία ΜΙΝΙ στις 18:00 στη Μεγαλόπολη ο Πελασγός ΚΟΜ θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Χρυσαφών. Στις 16:00 στη Σπάρτη, για το πρωτάθλημα ΜΙΝΙ ο Σπαρτιατικός ΓΣ θα αντιμετωπίσει τον ΣΕΦΑ Αρκαδικό και τέλος επίσης για το πρωτάθλημα ΜΙΝΙ στις 18:00 ο ΣΚ Σπάρτη θα φιλοξενήσει τον Σύλλογο Δρομέων.

Αναλυτικά η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση θα έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ-ΑΠΟΕΛ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 15:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
2 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΤΕΛ. PLAY-OFF Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ.
3 ΝΟ ΠΥΛΟΥ – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΠΥΛΟΥ 19:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΑΜΡ.
4 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 16:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
5 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΟ ΧΡΥΣΑΦΩΝ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 18:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
6 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 16:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
7 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
8 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 14:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
9 ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ-ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.

Τέλος τη Δευτέρα (05/06) χωρίς Αρκαδικού ενδιαφέροντος ματς η αγωνιστική δράση έχει αναλυτικά ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π., ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Ι.
2 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΠΑΤΡΙΝΙΟΣ Γ.
3 ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛ/ΣΜΟΥ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 22:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here