Η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (10-14/06/2022)

0
150

Η αγωνιστική δράση στο χώρο του τοπικού μπάσκετ συνεχίζεται τις επόμενες ημέρες με αρκετά ματς που αφορούν την β’ φάση της Α2 τοπικής κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, του γυναικείου πρωταθλήματος και των αρκετά μικρών ηλικιακά πρωταθλημάτων. Φυσικά ξεχωρίζει και ο 3ος τελικός των φετινών play-off της Α1 κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, που θα κρίνει τον πρωταθλητή της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ σε επίπεδο Ανδρών.

Σήμερα (10/06) και ώρα 20:00 σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος η γυναικεία ομάδα του Πελασγού ΚΟΜ αντιμετωπίζει την αντίστοιχη ομάδα του ΣΑΚ Άτλας. Αναλυτικά η αγωνιστική δράση το απόγευμα της Παρασκευής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΚΥΡ.
2 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ.

Το Σάββατο (11/06) είναι προγραμματισμένες πέντε συνολικά αναμετρήσεις, για διαφορετικά πρωταθλήματα με την αγωνιστική δράση να έχει αναλυτικά ως εξής:Το ΣάββατοΤτ

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΧΕΙΛΑΣ ΔΙΟΝ.
2 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. – ΝΟ ΠΥΛΟΥ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡ. ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ.
3 ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 – ΑΠΟΕΛ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡ. ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
4 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 15:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
5 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 18:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.

Την Κυριακή (12/06) σε επίπεδο Αρκαδικού και όχι μόνο ενδιαφέροντος ξεχωρίζει ο κρίσιμος τελικός της Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, με το νικητή να στέφεται πρωταθλητής, εξασφαλίζοντας και το εισιτήριο ανόδου στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Από εκεί και πέρα για το γυναικείο πρωτάθλημα στις 16:00 ο Πελασγός ΚΟΜ, φιλοξενείται στη Λακωνική πρωτεύουσα από τον Σπαρτιατικό ΓΣ στις 16:00. Στις 14:00 στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης, διεξάγεται για το πρωτάθλημα ΜΙΝΙ το ματς μεταξύ του Συλλόγου Δρομέων και του Πελασγού ΚΟΜ.

Αναλυτικά όλη η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ-ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.
3 ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΚΥΡ.
4 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ PLAY-OFF Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ.
5 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017-ΝΟ ΠΥΛΟΥ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 15:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΑΤΡΙΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓ.
6 ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 18:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΛΑΔΙΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤ.
7 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ -ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΜΙΝΙ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 14:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
8 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 16:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΑΚΤΙΠΗΣ ΟΔΥΣ.
9 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧ/ΤΗ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 17:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
10 ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΑΠΟΕΛ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 19:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.

Τέλος την Τρίτη 14/06 είναι προγραμματισμένη αγωνιστική δράση με αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα Παμπαίδων και ΜΙΝΙ. Αναλυτικότερα η αγωνιστική δράση:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ –  ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΧΕΙΛΑΣ ΔΙΟΝ.
2 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΠΑΤΡΙΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓ.
3 ΓΕΩΠΟΝΟΙ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛ/ΣΜΟΥ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 22:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here