Η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (17-24/06/2022)

0
121

Πλούσια κρίνεται η αγωνιστική δράση στο χώρο του τοπικού μπάσκετ τις επόμενες ημέρες με την β’ φάση της Α2 τοπικής κατηγορίας, αλλά και τις μικρές ηλικιακά κατηγορίες να βρίσκονται σε πλήρη εξέλιξη.

Σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος το απόγευμα του Σαββάτου (18/06) στις 18:00 σε επίπεδο ΜΙΝΙ πρωταθλήματος ο Σύλλογος Δρομέων θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Χρυσαφών. Για το πρωτάθλημα παμπαίδων ο Πελασγός θα φιλοξενήσει στις 20:00 τον ΑΟ Μεσσηνίας 2017.

Αναλυτικά όλη η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. – ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:00 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘ., ΠΑΤΡΙΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓ.
2 ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΧΕΙΛΑΣ ΔΙΟΝ.
3 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 17:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ.
4 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ-ΝΟ ΠΥΛΟΥ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 19:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΛΑΔΙΑΝΟΣ ΑΝ.
5 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΧΡΥΣΑΦΩΝ ΜΙΝΙ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 18:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
6 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝ. 2017 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 16:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
8 ΑΠΟΕΛ – ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 18:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.

Την Κυριακή 19/06 σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος για το πρωτάθλημα ΜΙΝΙ, ο ΣΕΦΑ Αρκαδικος θα φιλοξενήσει στις 18:00 τον Πελασγό ΚΟΜ. Αναλυτικά όλη η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση θα έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΝΟ ΠΥΛΟΥ – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΠΥΛΟΥ 16:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
2 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 – ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣ. ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 19:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
3 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓ. ΜΙΝΙ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 18:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
4 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 19:00 ΑΚΤΙΠΗΣ ΟΔΥΣ.
5 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15:30 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
6 ΑΠΟΕΛ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται τη Δευτέρα 20/06, με την διεξαγωγή τριών αναμετρήσεων με το πρόγραμμα να έχει αναλυτικά ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. – ΑΟ ΜΕΣ. 2017 ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 17:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΛΑΔΙΑΝΟΣ ΑΝ.
2 ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΝΟ ΠΥΛΟΥ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 19:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΛΑΔΙΑΝΟΣ ΑΝ.
3 ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧ/ΚΟΙ – ΥΑΛΟΤΕΧΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛ/ΣΜΟΥ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

Σε επίπεδο Αρκαδικού ποδοσφαίρου το απόγευμα της Τετάρτης (22/06) για το πρωτάθλημα παγκορασίδων, η ΓΕΑ Άμιλλα φιλοξενεί την αντίστοιχη ομάδα της Καλαμάτας ’80. Αναλυτικά όλη αγωνιστική δράση της Τετάρτης, έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ – ΝΟ ΠΥΛΟΥ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.
2 ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ – ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛ/ΣΜΟΥ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 22:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ
3 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 16:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΚΛΑΔΙΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤ.
4 ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 – ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 19:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Ι.
5 ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΑΟ ΚΑΛ. 1980 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
6 ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ – ΑΠΟΕΛ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΑΡΕΟΠΟΛ. 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.

Την Πέμπτη 23/06 είναι προγραμματισμένη μια ακόμη αναμέτρηση με τις λεπτομέρειες να έχουν ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Κ.

Αγωνιστική δράση είναι προγραμματισμένη και την προσεχή Παρασκευή (24/06) με το πρόγραμμα να έχει αναλυτικά ω ς εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ., ΠΑΤΡΙΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓ.
2 ΘΟΥΡΙΑ – OLD STARS ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛ/ΣΜΟΥ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here