Η «εικόνα» της 1ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική (13/10/2019)

0
397

Η πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής 13/10/2019 στα γήπεδα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ. Μια πρεμιέρα που βρήκε το Σύλλογο Δρομέων να χάνει από την ομάδα του ΚΑΟ Κορίνθου με σκορ 62-82. Αναλυτικά όλα τα φύλλα αγώνος της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου Νότου έχουν ως εξης:

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – Ηλυσιακός 85-91 (γ΄ παρ.)
Δεκάλεπτα: 24-12, 42-28, 58-49, 65-65 (κ.α.), 74-74 (α΄ παρ.), 82-82 (β΄ παρ.), 85-91
Διαιτητές: Ζιώγας, Ναστούλης
Αρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος27(1), Θεοδωράκος 11(1), Πρίτσος 11, Κόλλιας 12, Χαντζόγλου 9(1), Λαζαρίδης 9(1), Πεταλάς 6, Καραβανάς, Παπαγεωργίου.
Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 9(3), Κελαϊδής 24(4), Φώτσης 18(1), Μαραγκουδάκης 15(2), Κωτσόπουλος 7(1), Πλευράκης, Ουντίτζο 3(1),Μπάζιος, Ετζιάκα, Ταταράκης 6(2).

ΣΔΥ Τρίπολης – ΚΑΟ Κορίνθου 62-82
Δεκάλεπτα: 19-23, 32-44, 47-64, 62-82
Διαιτητές: Ελ Ανύ, Μάρκου
Τρίπολη (Μπαλής): Χατζόπουλος 4, Αγγουράς 7, Καλούλης 9(1), Χρονόπουλος 1, Νταγιάντης 4, Μικρός 1, Σακελλαράκος 3(1), Σινανάι 3(1), Σπυράκος 8(2), Μπαλής 13, Καραγιάννης 4, Καρλής 5.
Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Κόης 14(1), Δανίκας 7, Αναγνωστάκης 12(2), Λακόβ 3(1), Τζάιδας 10(1), Περρώτης 15, Μήτσου 3(1), Ντόρμπαρης 5(1), Αδαμόπουλος 13(2).

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΟ Αχαγιά 82 67-72
Δεκάλεπτα: 20-20, 34-34, 54-53, 67-72
Διαιτητές: Λαμπίρης, Λεβεντάκος
Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 20(1), Γατσούλης 7(1), Νικολάου 4, Λυμπερέας 1, Γκόβας 8(1), Καραγιάννης 14, Μπαρδάκας 13,
Αχαγιά΄82 (Γκοργκόλης): Μπουρδάνος 14(2), Σερέτης 9, Κωνσταντινόπουλος 1, Καλογιάνννης 10(2), Τάρναρης 1, Λυμπέρης 17(4), Φραντζής 20.

Νέο Ληξούριο – Χαλάνδρι 78-68
Δεκάλεπτα: 24-21, 46-36, 64-52, 78-68
Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας
Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 14(1), Ιωάννου 1, Τρυφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 15, Πολίτης 14(2), Θεοδωράκος 11(3), Λαμπρόπουλος 15(1).
Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 23(5), Σταθάκης 19(6), Αυγουλάς 1, Μορφωνιός 3(1), Αυδής 4, Μωραῒτης 11(3), Βουλγαράκης 3(1), Θεοδωράκης 4.

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Γλαύκος 75-60
Δεκάλεπτα: 18-23, 40-39, 56-52, 75-60
Διαιτητές: Xριστινάκης, Kαραμπιτσάκος
Kορωπί (Δρακόπουλος): Iωάννου 12, Nτέλλας, Tετζεράκης, Kατωπόδης 20(3), Kεχρής, Kοκκορόγιαννης 10, Kούτρας, Mερκούρης 6, Aργυρόπουλος, Kλασίδης, Kουτουφάς 19(2), Σταμάτης 8.
Γλαύκος (Δερλός): Aναστασόπουλος 6(1), Bουρνάς 14, Tριπολίδης 5(1), Σπύρου 2, Θανόπουλος 17(4), Παπαβασιλόπουλος 6, Σουντρής, Λαμπρόπουλος 4, Xατζηκλάφας, Iωαννίδης, Δημάκος 6, Kουκουλομμάτης.

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Ακράτα 76-70
Δεκάλεπτα: 22-19, 43-36, 63-51, 76-70
Διαιτητές: Μαρτινάκος, Αγγελής
ΑΟΕ (Ζωντός): Ευστρατίου 5(1), Αγγελής 17(2), Θωμάς 2, Οργκεστ 3, Γκολέμης 5(1), Κεφαλάς 16(1), Προσιλής, Κατσαβέλας, Ευστρατίου 2, Σαρικάς 17(2), Κορίζης 9, Πούλης.
Ακράτα (Ζίζηλας): Δορλής 14(1), Σαχίτι, Πετρόπουλος, Μουρατίδης 20(1), Κατωπόδης 6(1), Πολυδέρας 8(2), Βασιλάτος, Κώστας, Γιαννούλης 11, Μάλλης 2, Κυρίτσης 2, Γιόβας 7(2).

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΕΝ Κηφισιάς 84-71
Δεκάλεπτα: 21-18, 47-31, 68-52, 84-71
Διαιτητές: Χρηστίδης, Μαυρέλης
Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος): Βαλιώτης 4, Βαϊδάκης 18(2), Μαυροειδή 2, Πρόγκας 15(1), Γραμματικός 21(3), Τσορμπατζόγλου 2, Σολωμός 4, Αγγελόπουλος 7(2), Τσαπρούνης 11, Λάμπρου.
Κηφισιά (Λαδίκος): Δουβλής 5, Μοσχοβίτης 15, Μακρυγιάννης 9(1), Γιαννούτσος, Πρέκας, Μανούσος 17, Γούνης 1, Σπαχιγάι 2, Οικονόμου 13, Μιχαλάκης 6, Γιακουμής, Φασιανός 3(1).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Κορωπί 2 1-0
ΑΟ Ερμιόνης 2 1-0
Νέο Ληξούριο 2 1-0
ΚΑΟ Κορίνθου 2 1-0
ΑΟΠ Φαλήρου 2 1-0
Ηλυσιακός 2 1-0
Αχαγιά 82 2 1-0
Γλαύκος 1 0-1
Ακράτα 1 0-1
Χαλάνδρι 1 0-1
Τρίπολη 1 0-1
ΑΕΝΚ 1 0-1
Άρης Νικαίας 1 0-1
Παναχαϊκή 1 0-1

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η, 20/10)
Ακράτα – Κορωπί
Χαλάνδρι – ΑΟ Ερμιόνης
ΚΑΟ Κορίνθου – Νέο Ληξούριο
ΑΕΝ Κηφισιάς – ΣΔΥ Τρίπολης
Ηλυσιακός – ΑΟ Π Φαλήρου
Αχαγιά 82 – Άρης Νίκαιας
Γλαύκος – Παναχαϊκή

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here