Η «εικόνα» της 13ης αγωνιστικής στην Γ’ Εθνική κατηγορία (15/01/2023)

0
229

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας συνεχίστηκε την Κυριακή (15/01) με τη διεξαγωγή της 13ης αγωνιστικής με ενδιαφέρουσες να αναμετρήσεις. Αναλυτικά η «εικόνα» όλων των αναμετρήσεων του 1ου ομίλου είχαν ως εξής:

ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 75-78
Δεκάλεπτα: 16-17, 38-34, 52-56, 75-78.
Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Τζιμινίδης
Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 16(4), Σερέτης 2, Σταθόπουλος 6(2), Ροκανάς 10(1), Θωμόπουλος, Πανόπουλος 3(1), Καραγγελής 6(2), Αγγελόπουλος, Μπόγρης 21, Κρέμιτς 10, Γκουντουβάς 1.
Δίωνας (Διαμαντόπουλος): Μουρατίδης 15(3), Κυζίνης 2, Πελεκάνος 27(2), Καμαρινός 11(1), Τζαγισβίλι, Καστανιώτης 7, Πολιτόπουλος 6, Κούνας 1, Μπακόλιας 2, Γιαννόπουλος 7(1).

ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 80-51
Δεκάλεπτα: 21-14, 42-26, 62-37, 80-51
Διαιτητές: Καραπαπάς, Μπερέτσος
Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Μαργέλης 17(1), Διαμαντόπουλος 11(1), Παπαντωνίου, Καραβάνας 10(3), Μπαλής 12(2), Περρωτής 4, Καλογερόπουλος 12, Γκιγκαούρι, Μανωλάκης 8, Μπάκας.
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Αγγελής 5, Χονδρόπουλος 14(3), Οργκεστ 11, Κατσάβελας 8(1), Πουλής 4, Ιωάννου 3(1), Μπινιάρης 3, Κοντογιάννης 2, Λούζης 1.

ΚΑΠ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 81-46
Δεκάλεπτα: 22-14, 51-32, 67-38, 81-46
Διαιτητές: Νικόλιας, Γεωργιλλάκης
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου 4, Φωτητζόγλου 2, Παπανικολόπουλος 19(4), Αγόρης 12(3), Λιμαντζάκης 7(1), Παπαπέτρος 10(2), Πρόφκα 6, Παπαθανασίου 7, Παππάς 9(1), Νικολακόπουλος 2, Τσόπης 3(1).
Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 11(3), Καρούτας 3(1), Τσικούρης 6, Παυλόπουλος 2, Πετρόπουλος, Ανδριανόπουλος 14(1), Κοντόπουλος, Σκοπέτος 10, Αλοίμονος, Βούλγαρης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 81-67
Δεκάλεπτα: 28-29, 48-49, 62-58, 81-67
Διαιτητές: Μπολάνο, Τσαούση
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Βουρνάς 17, Τριπολίδης, Νικολάου 19, Κούτρας 10 (2), Βανδώρος, Μαναβόπουλος 17, Γιαννούτσος 2, Γκόβας 11 (2), Λυμπερέας 5. Προμηθέας 2014 (Κώστας Χουντής): Καλλιακούδας 11, Γοργότσης 6, Γρυλλής, Αθανασόπουλος 7 (1), Λάγιος 12, Βλάσσης 10 (2), Βασιλείου 5, Πρέκας, Αδαμόπουλος 10, Καναβός, Παρασκευόπουλος 6.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ «Η ΓΑΛΗΝΗ» 86-58
Δεκάλεπτα: 24-10, 46-27, 65-40, 86-58
Διαιτητές: Κατσαπρακάκης, Πετρόπουλος
Νήαρ Ήστ( Καραμπάς ,Σκέντζος): Μπάρμπας 13(1),Τσέλιος, Καραμίντζος 5, Τηλιόπουλος 3(1), Αουτερβααλ 8, Κουπίδης 5(1),Οικονόμου 5,Νικολαΐδης 9(2),Δημητρίου 8,Φουστέρης 8,Καψάλης 9(3), Γιανναλέτσος 13.
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Βεργανελάκης 4(1), Εφέπουλος 8, Παπαβασιλόπουλος 5, Σπύρου 5, Κάλλης 3, Πίκιος 3(1), Τριανταφύλλου, Σούντρης 2, Χριστοδουλόπουλος 10(1), Χρήστου, Καραγιάννης 14.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙΜΩΝ – ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ 72-62
Δεκάλεπτα: 16-16, 35-32, 57-47, 72-62
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Τριανταφύλλου
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Καταγεώργος, Συνετός 6, Κουλουκάκης, Πρεδάρης 5(1), Μπήλιος 6(1), Μουλάς 6, Σέγκας, Τζάιδας 16, Τσιαμπάς 15, Σάμαρης 5(1), Πατουχέας 2, Στάνκοβιτς 11.
Πήγασος (Γεννιάς): Μαντίκος, Ταβάνι 7(1), Κόκκορης 3, Κοψαύτης 14(2), Διαμαντογιάννης, Μίλιτς 11(1), Μαυρίας 10(2), Μεσινης, Γκιουρτζίδης 7(1), Σπυράκος 4, Πασολάρι 6.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες):
1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 23 (10-3)
2. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 23 (10-3)
3. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 22 (9-4)
4. ΚΑΠ 22 (9-4)
5. Παναχαϊκή ΓΕ 22 (9-4)
6. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 21 (8-5)
7. ΣΚ Καλαμάτα 21 (8-5)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 19 (6-7)
9. ΑΟ Ερμιονίδας 16 (3-10)
10. ΕΑ Προμηθέας 2014 16 (3-10)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 15 (2-11)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 13 (1-12)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η, 22/1)
ΑΟ Ερμιονίδας – ΑΟ Νήαρ ηστ
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΑΕ Γλαύκου Έσπερου
ΕΑ Προμηθέας 2014 – ΚΑΠ
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων – Παναχαϊκή ΓΕ
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» – ΑΟ Πήγασος Θυρέας

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here