Η «εικόνα» της 14ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική κατηγορία (22/01/2023)

0
151

Η αγωνιστική δράση συνεχίστηκε στη Γ’ Εθνική κατηγορία ανδρών και τον 1ο όμιλο με την 14η αγωνιστικής. Αναλυτικά η «εικόνα» όλων των αναμετρήσεων που πραγματοποιήθηκαν την περασμένη Κυριακή (22/01), είχαν ως εξής:

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ 42-59
Δεκάλεπτα: 20-11, 29-27, 33-47, 42-59
Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Γεωργόπουλος Χρ.
Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 5(1), Χρονόπουλος 10, Αλεξανδρόπουλος, Παυλόπουλος 4, Μούργης 5, Ανδριανόπουλος 3, Κομπότης 2, Σκοπέτος 5, Αλοίμονος, Βούλγαρης 8.
Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 3, Σερέτης, Σταθόπουλος, Ροκανάς 13(2), Θωμόπουλος 7(1), Πανόπουλος, Κουνάδης 2, Καραγγελής 5(1), Αργυρόπουλος 16, Μπόγρης 13(1), Κρέμιτς, Γκουντουβάς.

ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ «Η ΓΑΛΗΝΗ» – ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ 56-59
Δεκάλεπτα: 16-17, 28-27, 39-41, 56-59
Διαιτητές: Ιωάννου, Καψαρίδης
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Πίκιος 18, Παπαβασιλόπουλος 7, Κάλλης 11, Καραγιάννης 7, Εφέπουλος 7(1), Τριανταφύλλου 2, Βεργανελάκης 1, Χριστοδουλόπουλος 3(1), Χρήστου, Σπύρου.
Πήγασος (Γεννιάς): Κοψαύτης 16(1), Μαυριάς 10(1), Μίλιτς 11(1), Κόκκορης 3(1), Σπυράκος 9, Μαραγκίδης 6(2), Πασολάρι 2, Διαμαντογιάννης 2, Κιουρτζίδης.

ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΚΑΠ 68-74
Δεκάλεπτα: 23-18, 48-42, 58-60, 68-74
Διαιτητές: Μπαβέλας, Κατσέλη
Προμηθέας (Χουντής): Νικολόπουλος 2, Καλλιακούδας 8(2), Γοργότσης 10, Αθανασόπουλος, Λάγιος 17, Βλάσσης 8, Βασιλείου 15(3), Αδαμόπουλος 3(1), Καναβός, Παρασκευόπουλος 5(1).
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 2, Παπανικολόπουλος 22(4), Αγόρης 2, Παπαπέτρος 8(2), Πρόφκα 9(1), Παππάς 31(5).

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙΜΩΝ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 74-72
Δεκάλεπτα: 21-18, 22-18, 20-21, 11-15
Διαιτητές: Γαραντζιώτης, Μπον
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 9, Πρεδάρης 9(2), Μπήλιος 6(2), Μουλάς 8, Σέγκας, Τζάιδας 6, Τσιαμπάς 18(3), Σάμαρης, Μπένος, Πατουχέας 3(1),Καραγεώργος, Στάνκοβιτς 15(3).
Παναχαϊκή (Ζίζηλας, Καλλίγας): Σταμούλης, Βουρνάς 3(1), Τριπολίδης, Νικολάου 23(1), Κούτρας 4, Βανδώρος 3(1), Μαναβόπουλος 12, Γιαννούτσος 12(2), Γκόβας 13(2), Λυμπερέας, Λαμπρόπουλος 2.

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 69-85
Δεκάλεπτα: 11-16, 29-43, 45-68, 69-85
Διαιτητές: Κωστής, Τσουρή
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Φλεβαράκης, Αγγελής 6, Χονδρόπουλος 18 (4), Οργκεστ 8, Κατσεβέλας 4, Πούλης Α. 1, Ιωάννου 7 (1), Πουζης, Μπινιάρης 14, Κοντογιάννης 4, Πούλης Ι. 2, Καλογιάννης.
Νήαρ Ηστ (Καραμπάς, Σκέντζος): Μπάρμπας 9(1), Τσέλιος 6(1), Καραμίντζος 4, Τηλιόπουλος 4, Αουτερβααλ, Κουπίδης 27(6), Οικονόμου, Νικολαΐδης 11(3), Δημητρίου 5, Αγγελόπουλος, Γιανναλέτσος 10, Καψάλης 9(1).

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 61-51
Δεκάλεπτα: 13-11, 27-25, 45-33, 61-51
Διαιτητές: Χρόνης, Γέρος
Δίωνας (Θεοδωρόπουλος): Κίτσος, Καμαρινός 16(2), Τσαγισβίλι 5(1), Καστανιώτης 12, Πολιτόπουλος 13(1), Μπακόλιας 1, Γιαννόπουλος 2, Πελεκάνος 12(1), Μουρατίδης, Κυζιλής, Μιχόπουλος.
Καλαμάτα (Νώντας): Μαργέλης, Διαμαντόπουλος 8(2), Παπαντωνίου, Καραβανάς 5(1), Μπαλής 16(3), Περρωτής 7, Καλογερόπουλος 4, Μανωλάκης 6, Μπάκας 4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 14 αγώνες):
1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 25 (11-3)
2. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 25 (11-3)
3. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 24 (10-4)
4. ΚΑΠ 24 (10-4)
5. Παναχαϊκή ΓΕ 23 (9-5)
6. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 23 (9-5)
7. ΣΚ Καλαμάτα 22 (8-6)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 20 (6-8)
9. ΕΑ Προμηθέας 2014 17 (3-11)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 17 (3-11)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 16 (2-12)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 16 (2-12)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15η, 29/1):
ΑΟ Νήαρ Ηστ – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΚΑΠ – ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων
ΑΟ Πήγασος Θυρέας – Παναχαϊκή ΓΕ
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» – ΑΟ Ερμιονίδας
31/01
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου – ΕΑ Προμηθέας 2014

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here