Η «εικόνα» της 18ης αγωνιστικής στην Α2 Εθνική γυναικών (17/03)

0
356

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή της 18ης αγωνιστικής και τον Παναθηναϊκό να βρίσκεται πλέον σε τροχιά τίτλου και ανόδου στην Α1 Εθνική κατηγορία. Την ίδια ώρα η ομάδα του Πελασγού ηττήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Κοντόπευκου με σκορ 75-45.

Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση στην Α2 Εθνική κατηγορία για την 18η αγωνιστική έχει ως εξής:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Φάρος Κερατσινίου-ΟΚΑ Αρκάδι 69-56

Διαιτητές: Μαρινάκης-Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα: 17-11, 35-29, 56-47, 69-56

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού 4, Καρακασίδου 15(3), Χόντο 2, Ταντουρόφσκα 21(6), Κοντραφούρη 16, Φερεντίνου, Κουτσοδήμου 5(1), Μάλλιαρη, Σταμούλου 6.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 11(1), Κανδεράκη, Γιαλαμά 6, Θεοδοσουλάκη 12, Φραγγελάκη 5, Καούκη 3, Κουλούρη Στ. 19(3).

 

Μελίσσια – ΟΑ Χανίων 70-63

Διαιτητές: Χαϊνά, Ντάσης

Δεκάλεπτα: 16-14, 34-26, 53-42, 70-63

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Mωραΐτης): Τσέτα 2, Ναυροζίδου 16 (3), Σταμούλη, Πατέρα 7 (1), Κοιλιαρίδη 10 (2), Βιντσιλαίου Στ 16, Κωνσταντινίδου 4, Γιαννακοπούλου 4, Χιώτη 5, Κανέλλου 19

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Παπαμαρκάκη 5, Κουφογιάννη 17, Ψυχογιού 15, Βασιλογιαννάκη, Δασκουλίδου 12, Φωτιάδη 8, Δεληγιάννη 6.

 

Αγία Παρασκευή –Πελασγός 75-45

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Τσίγκου

Δεκάλεπτα: 35-7, 48-18, 55-27, 75-45

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Ακρίβου 16, Κλείτσα 6(2), Γκάνια 2, Κοντογιάννη 5, Γρίσπου 12(1), Τσέρου 13(1), Παπαντώνη 4, Κούκη 4, Αμίτση 3(1), Αντωγειαννάκη 10.

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Σεφέρου, Χρανιώτη 9, Χάβαρη, Αγγελοπούλου, Γεωργοπούλου, Τσιντώνη 6(1), Τζανετοπούλου 2, Δούκουρη 16(3), Μιχολιά 8(2), Καντέλη 4.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Κρόνος Αγ. Δημ. 48-67

Διαιτητές: Κιουλαφάς-Ραπτογιάννης

Δεκάλεπτα: 15-19, 24-32, 32-51, 48-67

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 13(3), Κυρίου, Βαμβακά 10, Ντότσι, Ζουρνή 8, Κεσσέ 8, Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη 5(1), Μπαλαμπάνη, Χόνι.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Μποσγάνα 15(1), Κήτσιου 15(1), Καραπατάκη, Βιντσιλαίου 6, Τσιχλάκη 4, Τζανέτου, Γκέργκι 2, Πανταζή 11, Γασπαράτου 8(1), Τσούχλη, Αναστασοπούλου 6.

 

Αμύντας – Ηλιούπολη 60-40

Διαιτητές: Γαρινή, Νικολοπούλου

Δεκάλεπτα: 23-18, 37-27, 50-31, 60-40

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη – Λιάκου): Γιγουρτάκη 7(1), Τριμέρη 20(3), Μαργώνη 7(1), Καλλιώρα, Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 6, Σιδηροπούλου 4, Καραλή, Καράντζαλου, Αθανασούλια 3(1), Ντάνου2, Κόρμπου 9.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 10, Τζουγκράκη 5(1), Γούλα, Καββαδά, Νεαρχάκου, Ρουλα 7(1), Δανδουλάκη 2, Στεφάνου 4, Παπαδοπουλου 6, Οικονομίδου 3, Λιγνού, Κορρέ 3.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Παναθηναϊκός 35
  2. Μελίσσια 32
  3. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 32
  4. Αγία Παρασκευή 31
  5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 30
  6. Φάρος Κερατσινίου 28
  7. ΓΣ Ηλιούπολης 26
  8. Αμύντας 25
  9. ΟΑ Χανίων 25
  10. Τερψιθέα Γλυφάδας 21
  11. Αρκάδι Ρεθύμνου 20
  12. Πελασγός 19

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η, 31/3)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Αμύντας

Πελασγός – ΓΣ Ηλιούπολης

Αρκάδι Ρεθύμνου – Αγία Παρασκευή

Παναθηναϊκός – Φάρος Κερατσινίου

ΟΑ Χανίων – Τερψιθέα Γλυφάδας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Μελίσσια

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕ Πυλαίας 64-48

Διαιτητές: Γκέκας-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 19-25, 28-32, 45-40, 64-48

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 11(1),Χύττα, Σαρηγιαννίδου 21, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 10, Λέφα, Ξανθοπούλου 6(2), Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Βρασταμινού, Ντάλα 16(3), Μπουκουβάλα.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 9(2), Αρσένογλου, Κατσαμούρη 4, Τσαμπούρη 9(2), Καραμπατζάκη 4, Παπαρδέλα 9, Tσιανάκα E., Φλώρου 13, Πλουμπη, Τσιανάκα Κ.

 

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Ολυμπιακός Βόλου 77-38

Διαιτητές: Πλατέλλα-Παπαδόπουλος Κ.

Δεκάλεπτα: 31-5, 40-19, 51-31, 77-38

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου, Κωστανάκη 17(3), Τσαλή 2, Κουλακιώτη 9, Καλομιτσίνη 2, Κανέλλογλου 4, Παπαδάκη 4, Τζιότζιου 21, Τσελεμπή 7, Νάστου 11.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Τσουκαλά, Γκρίνια, Κανελλοπούλου 8,Λιόλιου, Παρασχάκη, Αρτεμισίου 17(2), Σιουμουρέκη 2, Ντόβα 11.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Τιτάνες Δράμας 71-52

Διαιτητές: Ηλιόπουλος – Κομνηνόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-11, 43-30, 52-40, 71-52

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Καραλή 2, Τελίδου 13(1), Χρυσοστομίδου 17(1), Ζουγκουρίδου 5(1), Ντριστέλλα 11, Γκοτζαμάνη, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 2, Καρατάσιου 11(2), Παντζιάλα 2, Γκρίτζαλη 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου): Τερτλίδου 4, Μαραγκού 3, Καριώτη, Σαμουλαδά 11(1), Ντελή 9, Παπαδά 5, Μαμαλίγκατζη 13(1), Καρατζά 7, Βαρσάμη, Κολοκυθά, Κοσκερίδου.

 

Αστέρας Ιππ. – Απόλλων Καλαμαριάς 45-61

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 8-13, 22-30, 34-48, 45-61

ΑΣΤΕΡΑΣ/ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β.7(1), Καζαντζή Σπ. 4, Νάκη, Καζαντζή Στ. 11, Γαβρίλη, Αναγνώστου 2, Ζαμπουρίδου 6, Παπαδοπούλου 13, Νταουντάκη 2, Μπαρμπαλιού.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Σιφναίου 6(1), Καραβέλη 2, Ιγγλέζου, Παλλάνη, Κουλουμπή 15, Γιαννουσίου 6, Τράντα 28(3), Καϊμακτσή 4, Γκομπετζισβιλι.

 

Ολύμπια Λάρισας – Αρης 45-62

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπούγλος Π.

Δεκάλεπτα: 8-18, 24-36, 33-47, 45-62

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 4, Μοδέα, Σουλιώτη 5, Μαργαρίτη 2, Σολωμού 7(1), Λιάκου 6, Σκαρλή 3(1), Πατούνη 2, Κουτσουνούρη 5(1), Μπενέκη 11.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 15(3), Γράψα 19(2), Λάλου 3, Τζιαμπάζη 15(3), Παπαιώαννου 1, Βεντούρα 2, Σακουλάκη, Μπαξεβανίδου, Βατσιτσίδου 5, Ευσταθίου 2, Λαγκαδιώτου.

 

Παναθλητικός – Πανσερραϊκός 64-30

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 17-15, 30-21, 44-25, 64-30

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 7, Αντωνιάδου 8(2), Κιλαζίδου 4, Γιαννοπούλου 10, Γράψα 7(1), Μυγδαλιά 12, Αθανασιάδου 4, Θωμά 2, Βαντσιούρη 6(1), Μπαξεβάνου 4, Μπαχαρίδου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 2, Βαννά, Χύσα 2, Τσάντα 2, Γκέκα, Πελτέκη 2, Πιτσιάβα 4(1), Γκανάτσιου 7, Μίχου, Θανοπούλου 9(1), Δαμιανάκου 2.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Παναθλητικός 36
  2. ΑΕ Πυλαίας 33
  3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 32
  4. ΠΑΣ Γιάννινα 32
  5. Απόλλων Καλαμαριάς 28
  6. Αρης 28
  7. Αστέρας Ιππ. 25
  8. Πανσερραϊκός 24
  9. Πιερικός Αρχέλαος 24
  10. Ολύμπια Λάρισας 23
  11. Τιτάνες Δράμας 21
  12. Ολυμπιακός Βόλου 18

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η, 31/3)

Αρης – Πανσερραϊκός

Απόλλων Καλαμαριάς – Παναθλητικός

Τιτάνες Δράμας – Αστέρας Ιππ.

Ολυμπιακός Βόλου – Πιερικός Αρχέλαος

ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Ολύμπια Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here