Η «εικόνα» της 21ης αγωνιστικής στην Α2 Εθνική Γυναικών (14/04)

0
38

Συνέχεια την Κυριακή 14 Απριλίου με τη διεξαγωγή της 21ης αγωνιστικής στην Α2 Εθνική κατηγορία γυναικών. Μια αγωνιστική στην οποία μεταξύ άλλων ο Πελασγός ηττήθηκε με σκορ 60-25 εκτός έδρας από τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου. Αναλυτικά όλη η αγωνιστική στους δύο ομίλους είχε ως εξής:

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τη διεξαγωγή της 21ης Αγωνιστικής

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Παναθηναϊκός – Ηλιούπολη 72-57

Διαιτητές: Αυγερινός-Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 18-14, 29-29, 48-41, 72-57

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη, Μούλη 16, Κοίλια Π., Καλαμπάκου 14 (2), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη, Σλούκα 11 (2), Εζέτζα 28, Ακρίβου, Μούτσα 1, Βασιλάκη και Σιγάλα 2.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης): Δασκαλοπούλου 19 (1), Τσουγκράκη 2, Γούλα Π., Καββαδά 3 (1), Νεαρχάκου 3, Γούλα Φ. 8 , Δανδουλάκη, Στεφάνου, Παπαδοπούλου 3, Οικονομίδου 9, Κορρέ 10 Λιγνού.

 

Κρόνος Αγ. Δημ. – Πελασγός 60-25

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Πιπλιός

Δεκάλεπτα: 19-4, 34-7, 47-16, 60-25

Κρόνος Αγ.Δημ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Γκέργκι 19(1), Αναστασοπούλου 10, Τσούχλη 2, Βιντσιλαίου 9, Μποσγανά 15, Κίτσιου 3, Τσιμπίδη 2, Καραπατάκη, Τσιχλάκη, Γασπαράτου, Παντάζη.

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Τσιντώνη 2, Θάνου 6, Καντέλη 2, Μιχόλια 6(2), Χρανιώτη 5, Δούκουρη 4, Σεφέρου, Χαβάρη, Γεωργοπούλου, Αγγελοπούλου.

 

ΟΑ Χανίων – Αγία Παρασκευή 57-86

Διαιτητές: Γεράνιος-Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 20-23, 38-44, 46-64, 57-86

ΟΑΧ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη 7, Κουφογιάννη 2, Ψυχογιού 10(2), Βασιλογιαννάκη, Παπαδάκη1, Δασκουλίδου 15(1), Φωτιάδη, Δεληγιάννη 15(1), Ακρίβου, Σκουμπάκη 5(1), Δρικάκη.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Ακρίβου 10, Κλείτσα 10(2), Γκάνια 6(2), Κοντογιάννη, Γρίσπου 15(2), Τσέρου 10, Παπαντώνη 2, Κούκη 6, Πετυχάκη 11, Αμίτση, Ανωγειανάκη 16.

 

ΟΚΑ Αρκάδι – Αμύντας 54-66

Διαιτητές: Ντάσης-Κοντογιαννόπουλος

Δεκάλεπτα:  20-25, 37-37, 45-52, 54-66

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης):  Κουλούρη Μ. 6, Ουρανού, Γιαλαμά 5, Σταυγιανουδάκη, Κουλούρη Στ. 13(2), Θεοδοσουλάκη 6, Καζά 7, Φοβάκη, Σταυριανάκη, Κανδεράκη, Καούκη 17(2), Καλαϊτζιδάκη.

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη – Λιάκου): Γιγουρτάκη 8(1), Τριμέρη 4, Μαργώνη 16(1), Καλλιώρα 9(1), Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 6, Σιδηροπούλου, Καράλη 6(2), Καράντζαλου, Αθανασούλια 9(1), Ντάνου 6, Κόρμπου.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Φάρος Κερ. 59-50

Διαιτητές: Κηπώσης, Βελεντζας

Δεκάλεπτα: 18-10, 33-29, 47-42, 59-50

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 5(1), Κυρίου, Βαμβακά 12, Ντότσι, Ζουρνή 20(1), Κεσσέ 6, Βυζεντίνη 2, Κουρούβανη, Λέρη 2, Μπαλαμπάνη 8(2), Καστανιά.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Πρασσα):  Γραμματικού 2, Καρακασίδου 12, Χόντο, Ταντουρόφσκα 4, Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 19, Ισκίογλου 13, Κουτσοδήμου, Μάλλιαρη, Φερεντίνου.

 

Μελίσσια – Τερψιθέα 51-41

Διαιτητές: Τούσης, Ραπτογιάννης

Δεκάλεπτα: 14-11, 27-23, 39-34, 51-41

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Mωραΐτης): Τσέτα, Ναυροζίδου 6 (1), Πενέλη, Πατέρα 2, Αλεξού, Κοιλιαρίδη 15 (3), Βιντσιλαίου Στ 8, Μαρκουλάκου Η, Κωνσταντινίδου 4, Γιαννακοπούλου 8, Γκότση, Κανέλλου 8.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδάλη 7, Οικονομάκη Κ. 7 (1) , Μπάστα, Καβακίδου 2, Λαμπράκη Δ. 2, Φλώκα 2, Λαμπράκη Μ. 2, Γαλιατσάτου 12, Οικονομάκη Ζ. 2, Μυλωνάκη 5 (1).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Παναθηναϊκός 41
  2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 37
  3. Μελίσσια 37
  4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 36
  5. Αγία Παρασκευή 36
  6. ΓΣ Ηλιούπολης 31
  7. Φάρος Κερατσινίου 31
  8. ΟΑ Χανίων 30
  9. Αμύντας 30
  10. Τερψιθέα Γλυφάδας 24
  11. Αρκάδι Ρεθύμνου 23
  12. Πελασγός 22

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η, 21/4)

Πελασγός-Αρκάδι Ρεθύμνου
Φάρος Κερατσινίου-Μελίσσια
Αγία Παρασκευή-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΓΣ Ηλιούπολης-ΟΑ Χανίων
Αμύντας-Παναθηναϊκός
Τερψιθέα Γλυφάδας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

ΑΕ Πυλαίας – Αστέρας Ιππ. 74-64

Διαιτητές: Πλατέλλα-Κομνηνόπουλος

Δεκάλεπτα:29-14, 44-27, 56-48, 74-64

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 6(2), Αρσένογλου 20(1), Κατσαμούρη 18, Τσαμπούρη 10(3), Καραμπατζάκη 15, Φλώρου 4, Τσιανάκα Αικ. , Τσιανάκα Ευγ. 1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου/Ιωαννίδης): Καζάντζη Β.16 (4), Νάκη 6, Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 2, Μπαλά 2, Βασιλειάδου 16, Αναγνώστου, Ζαμπουρίδου 2, Παπαδόπουλου 13, Σταματάκη 2, Νταουντάκη 2.

 

Αρης – Απόλλων Καλ. 51-58

Διαιτητές:Τσαρδούλιας-Κωνσταντινέλλης

Δεκάλεπτα: 10-20, 21-28, 35-43, 51-58

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γράψα 1, Λάλου 15, Τζιαμπάζη 11(3), Παπαιωάννου 2, Βεντούρα 9, Σακουλάκη, Βατσιτσίδου 9(1), Ευσταθίου 4.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Οικονόμου, Σιφναίου 4, Καραβέλη 8(2), Ιγγλέζου 1, Κουλουμπή 10, Γιαννουσίου 10, Τράντα 16(1), Καϊμακτσή 9, Παλάνη.

 

ΠΑΣ Γιάννινα – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 58-49

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 18-8, 29-23, 42-37, 58-49

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4, Χύττα, Σαρηγιαννίδου 23(1), Χρηστάκη, Μεντεσίδου 15(1), Λέφα, Ξανθοπούλου 10(2), Πανούτσου,Διαμαντοπούλου, Ντάλα 6, Μπουκουβάλα

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Μύρβαλη-Καμπίτση): Νάστου 7, Εμμανουηλίδου 14(1), Κωστανάκη, Τσαλή, Πασιούδη, Κουλακιώτη 4, Καλομιτσίνη 8(2), Κανέλογλου 2,Τζίκου 2, Παπαδάκη 8, Τζιότζιου 4, Τσελέμπη

 

Ολυμπιακός Βόλου – Παναθλητικός 38-92

Δεκαλεπτα: 12-26, 26-45, 26-71, 38-92

Διαιτητές: Τσάλλας-Μπούγλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Τσουκαλά 2, Γκρίνια 4, Στάθη Ι., Κανελλοπούλου 10, Σιουνουρέκη 6, Παρασκάκη 2, Αρτεμισίου 14, Στάθη Φ., Μαντζιαρά.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 4, Αντωνιάδου 40(10), Κιλαζίδου 4, Γιαννοπούλου 4, Γράψα 10, Μυγδαλιά 6, Αθανασιάδου 15(1), Μπαξεβάνου 6, Θωμά 1, Βουζούκου 2.

 

Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός 39-62

Διαιτητές:Παπαδόπουλος Κυρ.-Κωννής

Δεκάλεπτα: 8-16, 15-27, 26-43, 39-62

TITANEΣ (Καγιάογλου): Τερτλίδου 5, Καργιώτη 9(1), Μαμαλίκατζη 17(4), Ντελή 6, Παλάδα 2, Τσοκανταρίδου, Φιλιππείδου, Bαρσάμη, Κολοκυθά, Κοσκερίδου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 7, Βάννα 3(1), Χύσσα, Τσάντα 7(1), Μπακιρτζίοδυ 2, Θανοπούλου 12, Δαμιανάκου 2, Πλετέκη 5, Κουτούση 9, Πιτσιάβα 1, Γκανάτσιου 8, Μίχου 6.

 

Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 66-62

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπουγλός Π.

Δεκάλεπτα: 17-23, 31-38, 48-50, 66-62

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 5(1), Μοδέα, Κλεισιάρη, Σουλιώτη 19(1), Ζαχαρία, Τσιούρβα, Λιάσκου 4, Σκαρλή 11(2), Μαργαρίτη, Κουτσούνουρη 16(1), Μπενέκη 11, Τέλλιου

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Κιολέογλου, Τελίδου 25(1), Χρυσοστομίδου 19(2), Μάντζου, Καρανικόλα, Γκοτζαμάνη, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 10, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 4, Γκρίτζαλη.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Παναθλητικός 42
  2. ΠΑΣ Γιάννινα 38
  3. ΑΕ Πυλαίας 38
  4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 37
  5. Απόλλων Καλαμαριάς 33
  6. Αρης 32
  7. Αστέρας Ιππ. 30
  8. Πιερικός Αρχέλαος 28
  9. Πανσερραϊκός 28
  10. Ολύμπια Λάρισας 27
  11. Τιτάνες Δράμας 24
  12. Ολυμπιακός Βόλου 21

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η, 21/4)

Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας
Πιερικός Αρχέλαος-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Ιππ. -Ολύμπια Λάρισας
Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας
Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Βόλου
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αρης

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here