Η «εικόνα» της 21ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική κατηγορία (19/03/2023)

0
215

Με ήττα συνέχισε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας για την 21η αγωνιστική ο Πήγασος Θυρέας, ο οποίος ηττήθηκε από την Καλαμάτα ΣΚ στο Άστρος με 62-87. Αναλυτικά η «εικόνα» όλων των αναμετρήσεων της 21ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική κατηγορία, είχε ως εξής:

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ 73-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-22, 37-33, 48-48, 73-63
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καραμπιτσάκος, Τζαγκατζής
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καραμπάς): Τσέλιος 9(2), Καραμίντζος 2, Τηλιόπουλος, Αουτερβάαλ 5, Κουπίδης 28(6), Οικονόμου, Νικολαΐδης 2, Δημητρίου 3, Αγγελόπουλος, Γιανναλέτσος 13(1), Καψάλης 3(1), Φουστέρης 8.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 2, Σερέτης 5(1), Ροκανάς 5(1), Σταθόπουλος 8(2), Πανόπουλος, Γκουντουβάς 21(4), Καραγγελής 6, Αγγελόπουλος, Ρουμελιώτης, Μπόγρης 7(1), Κρέμιτς 9.

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 66-63
Δεκάλεπτα: 19-16, 35-34, 47-53, 66-63
Διαιτητές: Τηγάνης, Περδετζόγλου
Καλαμάτα ΄80 (Κορογώνας): Βούλγαρης 10, Μπαλόπουλος 14(2), Σκοπέτος 20(2), Χρονόπουλος 2, Κατσαρέας 4, Καρούτας 2, Παυλόπουλος 9(2), Ανδιανόπουλος 5(1), Πετρόπουλος, Κομπότης.
Προμηθέας 2014 (Χουντής): Αδαμόπουλος 3, Καναβός 5(1), Βασιλείου 15(2), Πρέκας 1, Γοργότσης 7, Καλλιακούδας 14(3), Οικονομούδης 2, Γρύλλης 10(2), Βλάσσης 6, Διαμαντίδης.

ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ «Η ΓΑΛΗΝΗ» – ΚΑΠ 66-88
Δεκάλεπτα: 21-28, 38-41, 52-65, 66-88
Διαιτητές: Μπαβέλας, Βομπίρης
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Πίκιος 9, Καραγιάννης 13, Παπαβασιλόπουλος 23(2), Κάλλης 9(1), Χριστοδουλόπουλος 3(1), Βεργανελάκης 1, Τριανταφύλλου 6, Χρήστου 2.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπαπέτρος 11(3), Πρόφκα 16(1), Παππάς 18(2), Λιμαντζάκης 13, Φωτητζόγλου 6, Αγόρης 3(1), Παπανικολόπουλος 12(3), Παρασκευόπουλος 3, Νικολακόπουλος 2, Παπανδρέου 2, Παπαθανασίου 2.

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 68-80
Δεκάλεπτα: 13-17, 29-31, 53-54, 68-80
Διαιτητές: Πολάτογλου, Βαλουξής
Ερμιονίδα (Kαλαϊτζάκης): Μπινιάρης 6, Κατσαβέλας 3, Χονδρόπουλος 27(6), Πούλης Α. 4, Καλογιάννης 9(3), Ιωάννου 8(2), Λούζης 3, Κοντογιάννης 5(1), Πούλης Ι., Φλεβαράκης.
Παναχαϊκή (Καλλίγας): Μαναβόπουλος 12, Νικολάου 27(1), Βουρνάς 11(1), Βανδώρος 4(1), Γκόβας 20(4), Κούτρας 3(1), Μπίρμπας 3(1), Λυμπερέας, Γιαννούτσος, Τριπολίδης.

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙΜΩΝ 75-69
Δεκάλεπτα: 17-11, 29-27, 48-36, 75-69
Διαιτητές: Κονταράτος, Τεφτίκης
Δίωνας (Διαμαντόπουλος): Καμαρινός 9(1), Πελεκάνος 18(3), Λαμπίρης, Κούνας 2, Καστανιώτης 9, Πολιτόπουλος 14, Μπακόλιας 3(1), Τζιγιεσβίλι 16(2), Γιαννόπουλος 2.
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 9, Πρεδάρης 6(1), Καραγεώργος, Μουλάς 10(1), Τζάιδας 11, Τσιαμπάς 7, Σάμαρης 6(2), Μπένος 7, Πατουχέας 2, Στάνκοβιτς 2.

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 62-87
Δεκάλεπτα: 15-19, 32-40, 45-64, 62-87
Διαιτητές: Καψιώχας, Βαγγάλης
Πήγασος (Γεννιάς, Κοψαύτης): Μαντίκος 5, Ταβάνι 1, Μαραγκίδης, Κόκκορης 2, Κοψαύτης 24(6), Μαυρίας 5, Καρράς 2, Μεσσίνης 14, Γκιουρτζίδης 5, Σπυράκος 4, Πασολάρι.
ΣΚ Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Μαργέλης 11(2), Οικονομίδης 11(1), Διαμαντόπουλος 14(2), Παπαντωνίου 7(1), Καραβάνας 10(1), Περρωτής 10, Κουράνος 3, Γκιγκαουρί 2, Μανωλάκης 13, Μπάκας 6.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 21 αγώνες):
1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 38 (17-4)
2. ΚΑΠ 38 (17-4)
3. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 36 (15-6)
4. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 36 (15-6)
5. Παναχαϊκή ΓΕ 35 (14-7)
6. ΣΚ Καλαμάτα 32 (11-10)
7. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 31 (10-11)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 31 (10-11)
9. ΕΑ Προμηθέας 2014 29 (8-13)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 25 (4-17)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 24 (3-18)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 23 (2-19)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η, 2/4):
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Νήαρ Ηστ
ΕΑ Προμηθέας 2014 – ΑΟ Πήγασος Θυρέας
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου – ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»
ΚΑΠ – ΑΟ Ερμιονίδας
Παναχαϊκή ΓΕ – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων – ΑΟ Καλαμάτα 1980

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here