Η «εικόνα» των αναμετρήσεων της 11ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική (18/12/2022)

0
229

Η ολοκλήρωση του Α’ γύρου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας συνδυάστηκε με τις ήττες της Καλαμάτας ΣΚ και του Δίωνα Κυπαρισσίας από τους Νήαρ Ηστ και Παναχαϊκή, καθώς και από τη σπουδαία νίκη της Καλαμάτας ’80 επί του ΚΑΟ Κορίνθου.

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνος των αναμετρήσεων της 11ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής είχαν ως εξής:

ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ «Η ΓΑΛΗΝΗ» – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΈΣΠΕΡΟΥ 50-66
Δεκάλεπτα: 11-17, 26-35, 40-48, 50-66
Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Μπολάνος
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Λαμπρόπουλος, Βεργανελάκης 3, Παπαβασιλόπουλος 9, Κουμανιώτης, Κάλλης 8, Πίκιος 6, Καραγιάννης 8, Εφέπουλος 4, Παπαθανασόπουλος, Σπύρου 7(2), Κανελλάκης 5.
Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σταμούλης, Σερέτης 7, Σταθόπουλος, Ροκανάς 13, Πανόπουλος 9(2), Γκουντουβάς 9(1), Καραγγελής 9(1), Αγγελόπουλος, Αργυρόπουλος Χρ. 4, Μπόγρης 6, Κρέμιτς 9.

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙΜΩΝ 77-76
Δεκάλεπτα: 20-18, 39-41, 58-63, 77-76
Διαιτητές: Ελ Ανύ-Λιραμομμάτης
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 2, Χρονόπουλος 15(3), Καρούτας 3(1), Τσικούρης 6, Παυλόπουλος Χ. 6(1), Ζύμπας, Μουργής 12(2), Ανδριανόπουλος, Κομπότης 4, Σκοπέτος 17(1), Αλοίμονος, Βούλγαρης 12.
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 9, Μπάρδας 6(2), Πρεδάρης 2, Μπήλιος 8(1), Μουλάς 20(2), Τζάιδας 16, Τσιάμπας 5, Μπένος 9, Πατουχέας 1.

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΚΑΠ 52-81
Δεκάλεπτα: 18-20, 24-32, 46-52, 52-81
Διαιτητές: Μπαβέλας, Βομπίρης
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Τσακίρης 5(1), Χονδρόπουλος 4, Αγγελής 5, Κατσαβέλλης 8(2), Πουλής Α. 5(1), Ιωάννου3, Λούσης, Μπινιάρης 16, Κοντογιάννης 2, Σκούρτης, Πουλής Ι. 2.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 2, Αγόρης 12(2), Καλημέρης 5, Λημανζτάκης 2, Παπαπέτρος 18(5), Πρόφκα 18, Παπαθανασίου 3, Παππάς 9(2), Παρασκευόπουλος 12(2), Νικολακόπουλος, Τσόπης.

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 55-57
Δεκάλεπτα: 14-13, 27-36, 43-47, 55-57
Διαιτητές: Σιδέρης, Κουλουμπαρίτσης
Δίωνας (Διαμαντόπουλος): Βαλιώτης 10, Τζιγισβίλι 6(1), Μπακολιάς 9, Κούνας 7, Πολιτόπουλος 4, Καστανιώτης 15(1), Ντάκοβιτς 4, Μπουσιούτας, Κιζηλής, Μιχόπουλος, Κίτσος.
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Νικολάου 8, Γκόβας 21(4), Βουρνάς 5, Λυμπερέας 5, Τριπολίδης 10(2), Μαναβόπουλος 5, Μοσχοβάκης 3, Μπίρμπας.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 76-56
Δεκάλεπτα: 20-16, 39-30, 58-40, 76-56
Διαιτητές: Πετράκης Γεωρ., Τσατταλιού
Νήαρ Ήστ (Καραμπάς, Σκέντζος): Μπάρμπας 2, Τσέλιος 2, Τηλιόπουλος 16(4), Αουτερβάαλ, Κουπίδης 20(4), Οικονόμου 10(1), Νικολαΐδης, Δημητρίου, Αγγελόπουλος 4, Γιανναλέτσος 6, Καψάλης 2, Φουστέρης 14.
ΣΚ Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Χατζηαγγέλου, Οικονομίδης 8, Διαμαντόπουλος 2, Παπαντωνίου 13(2), Καραβανάς 6, Τσουλέας 11(1), Περωττής 12, Μανωλάκης, Μπάκας 4.

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 62-75
Δεκάλεπτα: 12-18, 27-32, 41-48, 62-75
Διαιτητές: Τούσης, Αλεξόπουλος Π.
Πήγασος (Γεννιάς): Ταβάνι 4, Κοκκόρης 2, Κοψαύτης 8(1), Διαμαντόγιαννης 4, Μίλιτς 16, Μαυρίας 8(2), Σέπος 6(2), Κιουρτζίδης 14.
Προμηθέας (Χουντής): Σοϊλεμετζίδης 8(2), Καλιακούδας 14(2), Γοργότσης 6, Γρύλλης 6(2), Βλάσσης 10, Βασιλείου 17(3), Πρέκας, Βάλμπεργκ 12, Καναβός 2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες):
1. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 19 (8-3)
2. Παναχαϊκή ΓΕ 19 (8-3)
3. ΚΑΠ 19 (8-3)
4. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 19 (8-3)
5. ΑΟ Νήαρ Ηστ 19 (8-3)
6. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 18 (7-4)
7. ΣΚ Καλαμάτα 17 (6-5)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 16 (5-6)
9. ΕΑ Προμηθέας 2014 14 (3-8)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 13 (2-9)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 13 (2-9)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 12 (1-10)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η, 08/01)
ΑΟ Πήγασος Θυρέας – ΑΟ Νήαρ Ηστ
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Ερμιονίδας – ΑΕ Γλαύκου Έσπερου
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς – ΚΑΠ
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – Παναχαϊκή ΓΕ
ΕΑ Προμηθέας 2014 – ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here