Η τοπική αγωνιστική δράση στην ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (10-11/10/2020)

0
385

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ το Σαββατοκύριακο 10-11/10 με τα πρωταθλήματα υποδομής σε πλήρη εξέλιξη. Σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος το Σάββατο 10/10 οι νεάνιδες του Πελασγού φιλοξενούνται από τον ΑΠΣ Αρίς, οι παίδες του Πολύβιου φιλοξενούνται από τον ΓΣ Γαργαλιάνων σ’ ένα πολύ ενδιαφέρον από βαθμολογικής άποψης ματς.

Στην Τρίπολη οι νεανίδες της ΓΕΑ Άμιλλα αγωνίζονται με τον ΣΕΦΑ Αρκαδικό, ακολουθούν οι αναμετρήσεις του Συλλόγου Δρομέων σε επίπεδο Παίδων και Εφήβων.

Αναλυτικά όλη η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 15:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
2 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
3 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
4 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 16:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
5 ΓΕ ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 15:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
6 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΚΟΜ ΠΕΛΑΓΣΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΚΟΜ ΠΕΛΑΓΣΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
8 ΑΣ ΛΑΚΩΝ. ΚΡΟΝΟΣ – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 15:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ
9 ΑΣ ΛΑΚΩΝ. ΚΡΟΝΟΣ – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 17:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ

Την Κυριακή 11/10 σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος στο ΔΑΚ Τρίπολης ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός θα υποδεχθεί τόσο σε επίπεδο Παίδων όσο και σε επίπεδο εφήβων την ομάδα του ΑΣ Τριφυλλίας. Τέλος το βράδυ της Κυριακής σε επίπεδο νεανίδων η ΓΕΑ Άμιλλα θα φιλοξενήσει την αντίστοιχη ομάδα τον ΑΕΠΣ Αρίς.

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ ΦΙΛΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
2 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΣΟΥΜΠΛΗΣ ΠΟΛ.
3 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
4 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 – ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 19:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΧΡΙΣΤΟΠ/ΛΟΣ ΠΑΝ.
5 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 15:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
6 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:30 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
8 ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧ. ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧ/ΤΗ 17:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here