Η τοπική αγωνιστική δράση στην ΕΠΣ Αρκαδίας (23-24/02/2019)

0
447

Η τοπική αγωνιστική δράση συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 23-24 Φεβρουαρίου με τη διεξαγωγή της 17ης αγωνιστικής στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αρκαδίας. Σημαντικά ματς που αναμένεται να προσελκύσουν τα βλέμματα του φίλαθλου κοινού.

Αναλυτικότερα σε επίπεδο Α’ τοπικής κατηγορίας ο ενδιαφέρουσες κρίνονται οι Σαββατιάτικες αναμετρήσεις του Μαντινειακού με τη Δόξα Μεγαλόπολης, του Πανθυρεατικού με την ΑΕΚ Τρίπολης αλλά και του Ορχομενού με την ομάδα της Τεγέας.

Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση στο Α’ τοπική για την 17η αγωνιστική έχει ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
5. ΒΡΑΣΙΕΣ – ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ 23/02/19 00:00
6. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ Φιλικών 23/02/19 15:00 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
7. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Αστρους 23/02/19 15:00 ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Ν., ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Κ., ΚΥΡΙΟΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΟΡΦΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
8. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ – ΤΕΓΕΑ Λεβιδίου 23/02/19 15:00 ΒΕΡΓΕΤΗΣ Χ., ΝΙΚΑ Ι., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΑΖΙΟΥΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ)
9. ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ – ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ Μελιγούς 24/02/19 00:00 ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ Α., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., SHEHU B.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΓΓΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ)
10. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Τυρού 24/02/19 15:00 ΒΕΡΓΕΤΗΣ Χ., ΛΟΥΚΑΣ Ν., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΠΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)

Για την Β’ τοπική κατηγορία και την 14η αγωνιστική το Σάββατο ξεχωρίζει η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ Τρίπολης με τον Πανιώνιο Μεγαλόπολης που θα διαμορφώσει σίγουρα νέα δεδομένα στην «μάχη» της κορυφής.

Αναλυτικότερα η αγωνιστική δράση στο Β’ τοπικό για την 14η αγωνιστική έχει ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
11. ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΚΟΡΥΘΙΟ Μελιγούς 23/02/19 15:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΠΟΥΤΣΕΛΑΣ Σ., ΛΟΥΚΑΣ Γ.
12. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ – ΠΑΓΓΟΡΤΥΝΙΑΚΟΣ 24/02/19 00:00
13. ΠΑΟΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Φιλικών 24/02/19 11:00 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ Α., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ)
14. Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ – ΠΑΟ ΚΑΝΔΗΛΑΣ Λεωνιδίου 24/02/19 15:00 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Α., ΤΟΥΡΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.
15. ΝΕΣΤΑΝΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ Φιλικών 24/02/19 15:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΒΛΑΧΟΣ Κ.

Για το παιδικό πρωτάθλημα όσον αφορά τον 1ο όμιλο, την Β’ φάση και την 2η αγωνιστική είναι προγραμματισμένα για το πρωί της Κυριακής δύο παιχνίδια.

Αναλυτικότερα:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
1. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΤΕΓΕΑ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 24/02/19 15:00 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Θ.
2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ ΑΣΤΕΡΑ 24/02/19 16:00 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΣΚΕΝΤΖΟΥ Γ., ΚΕΚΟΥ Ε.

Για το παιδικό πρωτάθλημα όσον αφορά τον 2ο όμιλο, την Β’ φάση και την 2η αγωνιστική είναι προγραμματισμένα για το πρωί του Σαββάτου δύο παιχνίδια.

Αναλυτικότερα:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
3. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ Αστρους 23/02/19 11:00 ΠΟΥΤΣΕΛΑΣ Σ.
4. ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Μελιγούς 23/02/19 11:00 ΚΥΡΙΟΣ Δ.

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here