Η τοπική αγωνιστική δράση στην ΕΠΣ Αρκαδίας (10-11/10/2020)

0
224

Η τοπική ποδοσφαιρική δράση στην ΕΠΣ Αρκαδίας συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (10-11/10) με το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας πλέον να συνεχίζεται σε πλήρεις αγωνιστικούς ρυθμούς αφού πέρα από την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου, είναι προγραμματισμένη και η πρεμιέρα για τον 2ο όμιλο.

Αναλυτικότερα για τον 1ο όμιλο ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Μαντινειακού με τον ΑΟ Τεγέας που έχουν ξεκινήσει τη σεζόν με 2/2 νίκες και θέλουν να διατηρηθούν στην κορυφή. Ντέρμπι «ουραγών» είναι προγραμματισμένο στη Μεγαλόπολη μεταξύ ΑΕΚ Τρίπολης και Πανιωνίου, ενώ ενδιαφέρουσες κρίνονται οι αναμετρήσεις ανάμεσα σε ΑΕ Δημητσάνας και ΑΟ Νέων Τρίπολης, καθώς και αυτό της ΑΕΚ Τρίπολης με τον Ορχομενό.

Αναλυτικά η 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου έχει ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
1. ΚΑΝΔΗΛΑ – ΔΟΞΑ Λεβιδίου 10/10/20 16:00 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΑΛΕΞΙΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΑΖΙΟΥΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ)
2. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ – ΤΕΓΕΑ Φιλικών 10/10/20 16:00 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
3. ΝΕΣΤΑΝΗ – ΕΛΠΙΔΑ Φιλικών 11/10/20 12:00 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΤΟΥΡΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ., ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΖΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
4. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ – ΑΟ ΝΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Λεβιδίου 11/10/20 12:00 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΜΑΚΡΗΣ Τ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
5. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΟΚ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 11/10/20 16:00 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΤΟΥΡΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
6. ΑΕΚ – ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ Φιλικών 11/10/20 16:00 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Κ., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)

Στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου δεν υπάρχει κάποιο μεγάλο ντέρμπι, ωστόσο έχει ενδιαφέρον το αν η 1η αγωνιστική «κρύβει παγίδες» στα θεωρητικά φαβορί για ξεκίνημα με το δεξί στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση στην 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου έχει ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
7. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ Αστρους 10/10/20 16:00 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Α., ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΓΓΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ)
8. ΒΡΑΣΙΕΣ – Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ Αγίου Ανδρέα 10/10/20 16:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΛΙΩΡΗΣ Χ., ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΠΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
9. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Μελιγούς 11/10/20 12:00 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΓΓΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ)
10. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Λεωνιδίου 11/10/20 16:00 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Α., ΛΙΩΡΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΠΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
11. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ Τυρού 11/10/20 16:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΓΓΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ)

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here