Η τοπική αγωνιστική ποδοσφαιρική δράση (16-17/02)

0
399

Συνεχίζεται η αγωνιστική δράση στο χώρο του τοπικού ποδοσφαίρου το Σαββατοκύριακο 16-17 Φεβρουαρίου με αρκετά σημαντικά ματς. Αναλυτικότερα σε επίπεδο Α’ τοπικής κατηγορίας ξεχωρίζει το Σάββατο η αναμέτρηση της ΑΕΚ Τρίπολης με τον Ορχομενό, ενώ την Κυριακή ενδιαφέρον κρίνεται το ματς του Κορακοβουνίου με την Τεγέα.

Αναλυτικότερα όλη η αγωνιστική δράση της 16ης αγωνιστικής στην Α’ τοπική κατηγορία έχει ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ 16/02/19 00:00
ΒΡΑΣΙΕΣ – ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ Αγίου Ανδρέα 16/02/19 15:00 ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Λεωνιδίου 16/02/19 15:00 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ Δ., ΛΑΤΣΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΓΓΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ)
ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ
Φιλικών 16/02/19 15:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΟΡΦΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 17/02/19 15:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΤΕΓΕΑ Αγίου Ανδρέα 17/02/19 15:00 ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ Δ., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ., ΠΟΥΤΣΕΛΑΣ Σ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)

Για την Β’ τοπική κατηγορία όπου η «μάχη» της ανόδου κρίνεται πολύ ενδιαφέρουσα πολύ ενδιαφέρον παρουσιάζει η αναμέτρηση του Κορυθίου με τη Δημητσάνα.

Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση της 13ης αγωνιστικής στην Β’ τοπική κατηγορία έχει ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
12. ΠΑΟ ΚΑΝΔΗΛΑΣ – ΠΑΓΓΟΡΤΥΝΙΑΚΟΣ 16/02/19 00:00
13. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 16/02/19 15:00 ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Ν., ΤΟΥΡΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ., ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Β.
14. ΝΕΣΤΑΝΗ – Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ Φιλικών 17/02/19 11:00 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., SHEHU B., ΜΑΡΙΩΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ)
15.
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΟΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Αστρους 17/02/19 15:00 ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΕΞΑΡΧΟΣ Ε.
16. ΚΟΡΥΘΙΟ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ Λεβιδίου 17/02/19 15:00 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)

Για το παιδικό πρωτάθλημα όσον αφορά την 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου για την Β’ φάση το πρόγραμμα περιλαμβάνει ένα Σαββατιάτικο και ένα Κυριακάτικο ματς.

Αναλυτικότερα:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
1. ΤΕΓΕΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Φιλικών 16/02/19 11:00 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΒΛΑΧΟΣ Κ., ΠΕΤΡΑΚΟΣ Β.
2. ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 17/02/19 11:00 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΡΟΥΣΑΛΗΣ Δ.

Για το παιδικό πρωτάθλημα όσον αφορά την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου για την Β’ φάση το πρόγραμμα περιλαμβάνει δύο Σαββατιάτικες αναμετρήσεις.

Αναλυτικότερα:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία
Ώρα
Διαιτητές
4. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Αστρους 16/02/19 11:00 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν.
5. ΛΕΩΝΙΔΙΟ – ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ Λεωνιδίου 16/02/19 11:00 ΛΑΤΣΗΣ Γ.

Τυπικά είναι προγραμματισμένη και μια αναμέτρηση της Α’ φάσης την Κυριακή για την 13η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος.

Αναλυτικότερα:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
3. ΒΡΑΣΙΕΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγίου Ανδρέα 17/02/19 11:00 ΠΟΥΤΣΕΛΑΣ Σ.

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here