Η τοπική μπασκετική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (18-23/09)

0
214

Συνέχεια στην τοπική αγωνιστική δράση για τα πρωταθλήματα υποδομών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ τις προσεχείς ημέρες με πολλές αναμετρήσεις για τις κατηγορίες παίδων, εφήβων κα νεανίδων.

Το απόγευμα του Σαββάτου 18/09 σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος ο Πολύβιος για το πρωτάθλημα παίδων στις 18:00 θα φιλοξενηθεί από τον Δίωνα στην Κυπαρισσία, ενώ στις 20:00 ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός σε επίπεδο εφήβων θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη ομάδα του Συλλόγου Δρομέων.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα του Σαββάτου στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΠΟΚ ΕΥΚΛΗΣ – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 15:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΣΟΥΜΠΛΗΣ ΠΟΛ.
2 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ.
3 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ ΣΠ.
4 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 17:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΚΥΡ.
5 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒ. ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
6 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
7 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 19:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π

Την Κυριακή 19/09 σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος στις 15:30 σε επίπεδο παίδων ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός θα φιλοξενηθεί από την αντίστοιχη ομάδα του ΣΚ Σπάρτη στη Λακωνική πρωτεύουσα, ενώ στις 20:30 η ομάδα εφήβων του Πολύβιου θα φιλοξενηθεί στην Κυπαρισσία από την τοπική ομάδα του Δίωνα.

Αναλυτικά το Κυριακάτικο πρόγραμμα στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 15:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
2 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
3 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΚΥΡ.
4 ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 16:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
5 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 18:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ,ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
6 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒ. ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 20:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
7 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΑΠΟΕΛ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 15:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
8 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 15:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ ΣΠ.

Το αγωνιστικό πρόγραμμα της Δευτέρας 20/09, περιλαμβάνει μια αναμέτρηση για το πρωτάθλημα παίδων. Αναλυτικότερα:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π

 

Την Πέμπτη 23/09 και ώρα 19:00 ο Πολύβιος ΑΕΜ σε επίπεδο εφήβων θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη ομάδα του Πελασγού στο κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης. Αναλυτικότερα:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 19:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΧΡΙΣΤΟΠ/ΛΟΣ ΠΑΝ.

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here