Η τοπική μπασκετική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (26-27/09/2020)

0
147

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται στον τοπικό χώρο της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ με την διεξαγωγή αρκετών αναμετρήσεων για τα πρωταθλήματα υποδομής της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος το απόγευμα του Σαββάτου (26/09) ο Πελασγός σε επίπεδο Νεανίδων θα υποδεχθούν την ΓΕΑ Άμιλλα 2000. Μάλιστα είναι προγραμματισμένες στη συνέχεια και οι εντός έδρας αναμετρήσεις του Πελασγού ΚΟΜ σε επίπεδο Παίδων και Εφήβων με τις αντίστοιχες ομάδες του ΑΣ Τριφυλλίας.

Αναλυτικά όλη η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
2 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
3 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
4 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣ/ΝΗΣ 16:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ ΣΠ.
5 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣ/ΝΗΣ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
6 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 16:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
7 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
8 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
9 ΑΑΕ Ο ΑΙΑΝΤΑΣ – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
10 ΑΑΕ Ο ΑΙΑΝΤΑΣ – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 18:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.

Το απόγευμα της Κυριακής (27/09) συνεχίζεται η αγωνιστική δράση στο χώρο της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος ο Πολύβιος σε επίπεδο Παίδων θα αντιμετωπίσει τον Πάμισο, οι Νεάνιδες του Αρκαδικού θα κληθούν να αντιμετωπίσουν στην Τρίπολη την ομάδα του Πελασγού. Ο Σύλλογος Δρομέων τέλος σε επίπεδο Εφήβων και Παίδων θα φιλοξενήσει στο ΔΑΚ Τρίπολης την αντίστοιχη ομάδα του ΔΑΚ Τρίπολης.

Αναλυτικά όλη η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση θα έχει αναλυτικά ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β. ΚΥΠΕΛ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 14:00 ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ, ΤΣΑΚΙΡΑΚΗ
2 ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
3 ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 18:00 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
4 ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 16:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΣΟΥΜΠΛΗΣ ΠΟΛ.
5 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 13:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΣΟΥΜΠΛΗΣ ΠΟΛ.
6 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡ. ΕΦΗΒΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 15:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡ. ΠΑΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
8 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΑΠΟΕΛ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 17:30 ΔΟΥΒΡΗΣ Γ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι.ΧΡ

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here