Η τοπική ποδοσφαιρική δράση στην ΕΠΣ Αρκαδίας (16-17/03)

0
30

Τα τοπικά ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα συνεχίζονται και αυτό το Σαββατοκύριακο 16-17 Μαρτίου με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις αλλά και κρίσιμα από βαθμολογικής άποψης ματς για αρκετές από τις ομάδες. Αναλυτικότερα λοιπόν σε ότι αφορά την Α’ κατηγορία το Σάββατο ενδιαφέρουσα αναμέτρηση αποτελεί αυτή ανάμεσα στον Ορχομενό και Ερμή Μελιγούς.

Την Κυριακή ξεχωρίζει το ενδιαφέρον από βαθμολογικής άποψης ματς του Μαντινειακού με την ΑΕΚ Τρίπολης για διαφορετικούς λόγους για κάθε ομάδα. Σημαντικό το ματς για τις Βρασιές απέναντι στο Κορακοβούνι, ενώ ενδιαφέρον κρίνεται και το ματς του Λεωνιδίου με την Τεγέα.

Αναλυτικότερα η αγωνιστική δράση στην Α’ κατηγορία για την 19η αγωνιστική έχει ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
4. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 16/03/19 00:00
5. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Τυρού 16/03/19 15:00 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΠΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
6. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ Λεβιδίου 16/03/19 15:00 ΒΕΡΓΕΤΗΣ Χ., ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Κ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
7. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Φιλικών 17/03/19 10:30 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ Α., ΤΟΥΡΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΑΖΙΟΥΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ)
8. ΒΡΑΣΙΕΣ – ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ Αγίου Ανδρέα 17/03/19 15:00 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ Δ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΠΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
9. ΛΕΩΝΙΔΙΟ – ΤΕΓΕΑ Λεωνιδίου 17/03/19 15:00 ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ Α., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ., ΛΟΥΚΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΓΓΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ)

Στο Β’ τοπικό την ώρα που ο ΠΑΟΚ Τρίπολης προσθέτει τρεις ξεκούραστους βαθμούς και η Δημητσάνα δείχνει να έχει θεωρητικά εύκολο έργο επί της Νεστάνης, ο Πανιώνιος και το Κορύθιο παίζουν τα τελευταία τους «χαρτιά» στη «μάχη» της διεκδίκησης της ανόδου στο μεταξύ τους ματς το απόγευμα του Σαββάτου στη Μεγαλόπολη.

Αναλυτικότερα η αγωνιστική δράση στην Β’ κατηγορία για την 16η αγωνιστική έχει ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
10. ΠΑΟΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΓΓΟΡΤΥΝΙΑΚΟΣ 16/03/19 00:00
11. ΝΕΣΤΑΝΗ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ Φιλικών 16/03/19 15:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΝΙΚΑ Ι., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Θ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΟΡΦΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
12. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΚΟΡΥΘΙΟ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 16/03/19 15:00 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
13. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΟ ΚΑΝΔΗΛΑΣ Αστρους 16/03/19 15:00 ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ Δ., ΛΟΥΚΑΣ Ν., ΛΙΩΡΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΓΓΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ)

Για το παιδικό πρωτάθλημα και την Β’ φάση όσον αφορά τον 1ο όμιλο και την 4η αγωνιστική είναι προγραμματισμένο ένα Κυριακάτικο ματς.

Αναλυτικότερα:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
1. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 17/03/19 11:00 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Β., ΚΑΡΤΣΟΥΝΗΣ Λ.

Για το παιδικό πρωτάθλημα και την Β’ φάση όσον αφορά τον 2ο όμιλο και την 4η αγωνιστική είναι προγραμματισμένα τρία Κυριακάτικα ματς.

Αναλυτικότερα:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
2. ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ Μελιγούς 17/03/19 11:00 ΚΥΡΙΟΣ Δ.
3. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Αστρους 17/03/19 11:00 ΠΟΥΤΣΕΛΑΣ Σ.
14. ΑΧΙΛΛΕΑΣ – Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ Μελιγούς 17/03/19 15:00 ΚΥΡΙΟΣ Δ., ΠΟΥΤΣΕΛΑΣ Σ., SHEHU B.

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here