Ισόπαλο το φιλικό ματς του Αστέρα με το Αιγάλεω

0
146

Ισόπαλη χωρίς τέρματα αναδείχθηκε η φιλική αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με το Αιγάλεω το απόγευμα της Πέμπτης 24/09 στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Ένα φιλικό τεστ στο οποίο ο Μίλαν Ράσταβατς έδωσε χρόνο συμμετοχής κυρίως σε ποδοσφαιριστές του με μικρό χρόνο συμμετοχής.

Η Αρκαδική ομάδα είχε ευκαιρίες για να σκοράρει, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε κι έτσι μέχρι το τέλος έμεινε το τελικό 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο οι «κυανοκίτρινοι» απείλησαν με τον Αλί Μπαμπά και τον Πέπε Καστάνο, ενώ στις δύο καλύτερες στιγμές τους, η κεφαλιά του Τζίμα και λίγο αργότερα το σουτ του Ιγκλεσιας στο 44′ πέρασαν λίγο έξω από την εστία των φιλοξενούμενων. Στο β’ ημίχρονο το σουτ του Ρεγκίς στην κίνηση απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας, ενώ οι κεφαλιές του Μπαράλες στα τελευταία λεπτά ήταν άστοχες.

ΓΗΠΕΔΟ: «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» | 24/09/2020 (18:00).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής (70′ Σγουρής), Γκαρσία (70′ Κώτσιρας), Κάρδαρης (70′ Τασουλής), Πέπε Καστάνο (70′ Πασαλίδης), Χριστόπουλος (16′ Αλάγκμπε, 70′ Αντζουλάς), Ιγκλέσιας (46′ Μπελόκ), Μπόρχα Φερνάντεθ (70′ Μουνάφο), Ρεγκίς (70′ Λέο Τιλίκα), Αλί Μπαμπά (70′ Σίτο), Γκόμες (46′ Κανελλόπουλος, 70′ Ριέρα), Τζίμας (70′ Μπαράλες).