Κλείσιμο σεζόν με ήττα και παράπονα στο Κρανίδι για τον Παναρκαδικό

0
150

Η τελευταία αγωνιστική (13η) της Γ’ Εθνικής κατηγορίας σε ότι αφορά τον 7ο όμιλο πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής (13/06) και ο Παναρκαδικός που είχε εξασφαλισμένη την παραμονή στην κατηγορία από τις προηγούμενες αγωνιστικές, καλούνταν να ολοκληρώσεις τις φετινές αγωνιστικές του υποχρεώσεις με νίκη στο Κρανίδι απέναντι στην ΑΕ Ερμιονίδας.

Μια αναμέτρηση η οποία ωστόσο μπορεί να είχε καλό ρυθμό και αρκετές φάσεις, αλλά δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα για την Αρκαδική ομάδα, η οποία ηττήθηκε από την ομάδα της Αργολίδας με σκορ 1-0. Η αλήθεια είναι ότι οι άνθρωποι της ομάδας του «τριφυλλιού» εξέφρασαν παράπονα από τη διαιτησία του κ. Βαρτσάκη για δύο φάσεις στο ματς (ακύρωση γκολ, και μη υπόδειξη πέναλτι).

Εξαιρετικός ρυθμός στο α’ μέρος…

Αγωνιστικά στο ματς η Ερμιονίδα ξεκίνησε δυνατά, έχοντας ένα καλό σουτ από τον Τρέσα στο 2’ που πέρασε λίγο άουτ και στο 12’ το γκολ για την ομάδα της Αργολίδας με κεφαλιά του Βιρβίλη. Στο 14’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπλάνκο, ο Πονηρός απέκρουσε με αστάθια με τον Αλέμη στην εξέλιξη της μπάλας να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα της Ερμιονίδας, το οποίο ακυρώθηκε ως χέρι από τον διαιτητή. Σ’ αυτό το σημείο οι «Αρκάδες» διαμαρτυρήθηκαν ότι η φάση ήταν «καθαρή».

Στο 19’ ένα σουτ του Λαλούση ανάγκασε σε μεγάλη επέμβαση το Μάνο, ενώ στο 28’ μετά από κόρνερ ο Αλέμης με κεφαλιά, ανάγκασε τον Πονηρό σε σωτήρια επέμβαση σε κόρνερ. Το α’ μέρος ήταν πολύ καλό σε καλές στιγμές. Στο 35’ ένα σουτ του Τρέσα έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 39’ ο Λαλούσης με κεφαλιά ανάγκασε και πάλι το Μάνο σε σωτήρια επέμβαση. Στο 43’ μια κεφαλιά από πλεονεκτική θέση του Αντωνακόπουλου κατέληξε κόρνερ μετά από παρέμβαση του Μάνου.

Προσπάθεια χωρίς αποτέλεσμα για την ισοφάριση ο Παναρκαδικός…

Η ομάδα της Τρίπολης στην επανάληψη προσπάθησε να αντιδράσει και να φτάσει στην ισοφάριση. Στο 52’ το γυριστό σουτ του Μπλάνκο, μπλόκαρε ο Πονηρός, ενώ στο 65’σε σπρώξιμο του Μπλάνκο και παράβαση ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε φάουλ ελάχιστα εκτός περιοχής, με τους «φιλοξενούμενους» να διαμαρτύρονται για παράβαση εντός περιοχής και πέναλτι. Εν τέλει η εκτέλεση φάουλ πέρασε αναξιοποίητη από τον Αργεντίνο επιθετικό.

Ο ρυθμός ήταν λογικό να «πέσει» με τις καλές φάσεις στην επανάληψη να είναι σαφώς λιγότερο συγκριτικά με το α’ ημίχρονο.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Κρανιδίου | 13/06/2021 (17:00).
ΚΑΙΡΟΣ: Συννεφιασμένος.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημήτριος Βαρτσάκης (Λακωνίας).
ΒΟΗΘΟΙ: Ηλίας Μπουρίκας (Μεσσηνίας), Αναστάσιος Αντωνόπουλος (Λακωνίας).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Παναγιώτης Αργύρης (Κορινθίας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 12’ Βιρβίλης.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 60’ Τριμπόνιας | 47’ Τόλιος, 81’ Άμποτ.
ΑΠΟΒΟΛΕΣ:
ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Θανάσης Στάικος): Πονηρός, Διαμαντόπουλος, Μερτύρης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Λαζάρου (65’ Σκαλτσάς), Τριμπόνιας (65’ Αντωνόπουλος, 90’+2’ Χαλουβάς), Μαρίνης, Αντωνακόπουλος (90’+2’ Λαντίκας), Τρέσα, Λαλούσης (89’ Φουρνάρος).
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΟ (Θωμάς Μαυρουδής): Μάνος, Λιακόπουλος, Τόλιος (89’ Ρουμελιώτης), Αλέμης (75’ Αντωνίου), Νάνος, Αρδάμης, Τσιώλης (75’ Άμποτ), Παπαλάμπρος (65’ Παλογιαννίδης), Μπλάνκο, Λυμπερόπουλος Ν., Λυμπερόπουλος Δ.