Μεγάλο «διπλό» στο Περιστέρι και διατήρηση στην κορυφή για την Κ19 του Αστέρα!

0
160
ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Νικηφόρα συνέχισε τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις της η Κ19 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς το μεσημέρι του Σαββάτου (19/02) επικράτησε με 1-2 του Ατρομήτου στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με μακρινό σουτ, αιφνιδιάζοντας την Αρκαδική ομάδα. Ο Αστέρας ωστόσο αντέδρασε και έφτασε στην ισοφάριση με γκολ του Κωστέα στο 44′. Στο ξεκίνημα της επανάληψης για την ομάδα της Τρίπολης, ήρθε πολύ καλή στιγμή καθώς στο 52′ ο Gata είχε σουτ στο δοκάρι. Στο 60’ όμως ο Ζουγλής με ωραία προσπάθεια και πλασέ σημείωσε το νικητήριο γκολ.

Ο Βασίλης Καπέρδας σε μια φάση στο πρώτο ημίχρονο τραυματίστηκε και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου διαπιστώθηκε ότι έχει υποστεί συντριπτικό κάταγμα στον καρπό του αριστερού χεριού. Σημειώνεται ότι όλη η ομάδα του Αστέρα μετά το τέλος του αγώνα αφιέρωσε τη νίκη στον Καπέρδα.

ΓΗΠΕΔΟ: Ηφαίστου Περιστερίου | 19/02/2022.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γραμματικάκης, Καπέρδας (26′ λ.τρ. Παπαδημητρίου), Χριστόπουλος, Grozdanic, Θεοδωρίδης (75′ Λάσκαρης), Ανανιάδης, Προύντζος, Ζουγλής, Gata (84′ Γουσέτης), Μιχόπουλος (84′ Παπαδόπουλος), Κωστέας.